Styczeń 20, 2018, 00:43:06 am

Autor Wątek: Sprawdzenie czy z konsolą jest wszystko prawidłowo, głośna praca wentylatorów  (Przeczytany 281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konsola26

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Dzień dobry !
Wczoraj kupiłem konsolę a tym samym trafiłem do waszej społeczności. Specjalnie droższą aby mieć pewność ,ze wszystko jest okey. Znalazłem porządnego sprzedawcę miły pomocny itd ale jednak trzeba sprawdzić czy ten typ po prostu tak ma,ponieważ nie pokojom mnie pewne dźwięki jakie wydaje sprzęt..

Moja konsola to to slimka cech 2504b oczywiście przerobiona wyposażona w system REBUG 4.81 CFW oraz do odpalania gier multimana. Tutaj nie było żadnych problemów z wyjątkiem jednej gry która zawieszała konsolę dlatego też została natychmiast usunięta. 

W czym zatem jest mój problem ?
Problem jest w tym ,ze wydaje mi się ,ze konsola działa głośno. Kiedy jest uruchamiana i nie włącza się żadnej gry działa  bardzo cichutko i przyjemnie natomiast kiedy odpalamy grę wentylator zaczyna odrazu  głośniej działać tym samym gra nie jest już taka przyjemna. Szczególnie w nocy kiedy chciałem wczoraj pograć a wtedy wiadomo po cichu się gra aby nie przeszkadzać innym i po prostu byłem zmęczony od szumu zamiast cieszyć się z "zabawki". Im więcej czytałem na ten temat tym bardziej zaczynałem głupieć i się stresować ,ze kupiłem złom. Sprzęt na pewno ma wymienione pasty i był regularnie czyszczony.  poniżej zamieszczam poglądowe filmy z pracy sprzętu

Filmik z pracy sprzętu: --> https://1drv.ms/v/s!ArspjHKFBbnc5CFxxmz9dQgtH6JY

PS3-Hack.com.pl

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
Odp: Sprawdzenie czy z konsolą jest wszystko prawidłowo, głośna praca wentylatorów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2018, 19:48:42 pm »
Temperatury możesz sprawdzić także podczas gry w momencie odpalania gry przytrzymujesz start i select na padzie az zacznie pikac i wtedy widzisz a te temperatury są w okolicy normy  gorzej gdybys miał w granicach ponad 70C na procesorach
a zapamietaj GTA V strasznie obciąza procesory sprawdz na innej grze
A WEBMANA masz zainstalowanego??????
a tak pozatym gdzie kupiles tą konsole OLX???Allegro??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 19:51:40 pm wysłana przez Domi38 »

Offline ..::BaNdZiOr::..

• Stwórca Forum :)
  • HelpChat/Sb
  • Szef Forum
  • *
  • Miejsce pobytu: San Escobar
  • Reputacja: 5
  • WE ARE ANONYMOUS WWW.PS4-HACK.CBA.PL
    • ..::PS4-HACK::..
Odp: Sprawdzenie czy z konsolą jest wszystko prawidłowo, głośna praca wentylatorów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2018, 22:09:22 pm »
Gta v fifa 18 oraz reszta nowszych gier jest wymagajaca wiec to normalne ze konsola sie grzeje, to nie telefon ze go nie slychac.

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:28:19 pm »
po rozmowie na discord
1)cfw normal
2)fan control zew. apka

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:28:19 pm »

Offline armorsnake

• Pasjonat
  • Początkujący
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Reputacja: 3
  • Downgrade PS3 Szybko i Profesjonalnie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:31:50 pm »
Najprawdopodobniej problem leży w ustawieniach webman mod a dokładniej w dynamicznej konsoli wentylatora. Ustawienia są zbyt restrykcyjne, przez co konsoli próbuje mocno zbić temperaturę do zadanej. Proponuję dopasować ustawienia do własnych preferencji ale ze swojej strony polecam ustawić MAX: 70-72 stopnie, MIN: 35% i powinno być ok. Temperatury pokazane na zdjęciu są niskie. Oczywiście konserwacja, czyli czyszczenie i wymiana komponentu termoprzewodzącego na pewno nie zaszkodzi.

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2018, 18:10:34 pm »
po 1 podejrzewam że specjalnie została zainstalowana zewnętrza aplikacja do obrotów bo w webmanie spewnością wykazywało wysokie temperatury
po 2 na pewno konsola przerobiona przez exploit i stąd też możliwe że stare pasty sa na procesorach
po 3 przydało by się ja dokladnie sprawdzić poprzez webmana a potem pełne SPA włacznie z wymianą past

Offline konsola26

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2018, 19:23:49 pm »
ogólnie dowiedziałem się ,ze muszę zmienić CFW moje  a do tej operacji muszę się przygotować na tip top.  popatrzyłem trochę posprawdzałem pomierzyłem decybele i niby wszystko  jest okey. zrobię lepsze chłodzenie dla pleyaczka poprzewiercam obudowe i wyczyszczę mu wentylatorek.  Wystraszyłem się ze konsola to jakaś lipa a wiecie całkiem sporo za nią dałem. Bardzo duzo pomógł mi discord i rozmowa z  pomocnikami serdecznie wam dziękuje. Tworzycie fajną społeczność i pomocność z waszej strony bardzo mi się spodobała.  aha i jak konsola osiąga 70 oc to zatłaczając wtedy te większe obroty tak jakby 2-3 bieg.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 19:27:00 pm wysłana przez konsola26 »

• HelpChat/Sb
  • Szef Forum
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2018, 19:48:03 pm »
No przy 70° to pasty pod ihs do wymiany

Offline konsola26

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2018, 22:25:38 pm »
porobiłem foty włączyłem tryb cobra  cokolwiek to znaczy ale teraz wiadomo w końcu co mam za system

• HelpChat/Sb
  • Szef Forum
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2018, 12:00:45 pm »
Nic zbytnio na tym noe.ma pozatym ze to pewnie 482 rebug lite

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2018, 12:00:45 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.