Wrzesień 21, 2021, 23:15:25 pm

Autor Wątek: Emulacja Amigi na PS3  (Przeczytany 48848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szpikoo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Emulacja Amigi na PS3
« dnia: Sierpień 01, 2011, 11:40:37 am »
Witam.

Jako, że wczoraj udało mi się odpalić emulator Amigi na mojej konsoli, postanowiłem podzielić się tym na forum.
Z góry zaznaczam, że moja konsola działa na CFW 3.41.2 Rebug, Hermes V4c. Powodem tego jest to, że posiadałem wiele softu na 3.41 z usbjailbreak i nie chciało mi się dłubać przy zmianie plików eboot i param.sfo.

Ktoś kto działa właśnie na 3.41 i próbował odpalić emu, powinien wiedzieć ile z tym problemów. Otóż głównym powodem jest to, że siedem ostatnich wersji jedynego emulatora naszej kochanej Amigi, nie działa na 3.41.
Mało tego: każdorazowa próba uruchomienia emulatora i próba załadowania kickstartu, powoduje nieznaną mi ingerencję w zainstalowany payload, czego powodem jest utrata bdemu oraz możliwość uruchomienia oprogramowania homebrew.

Aby odpalić Amigę na naszej konsoli, należy znaleźć w sieci e-uae-0.8.25-ps3_r3.pkg i zainstalować go na konsoli. Ponieważ jest to jedna ze starszych wersji emulatora, jego pliki konfiguracyjne przystosowane są do emulacji Amigi 500 (kickstart 1.3).
Nasz emulator zainstaluje się w lokalizacji /dev_hdd0/game/EUAE00825/USRDIR/ i w tym też miejscu znajduje się plik konfiguracji emulatora: UAE.CFG
Poniżej zamieszczam moją konfigurację pod kickstart 3.1 (Amiga 1200):

kickstart_rom_file=/dev_hdd0/game/EUAE00825/USRDIR/kick31.rom
chipmem_size=1
bogomem_size=2
use_gui=no
nr_floppies=4
cpu_type=68020
cpu_speed=real
cpu_compatible=true
ntsc=false
chipset=aga
gfx_width=720
gfx_height=576
gfx_linemode=double
gfx_framerate=1
sound_output=exact
sound_channels=stereo
sound_bits=16
sound_frequency=48000
sound_max_buff=4096
show_leds=true
floppy_speed=200
floppy0=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk01.adf
floppy1=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk02.adf
floppy2=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk03.adf
floppy3=/dev_usb006/Amiga_ROMS/game_disk04.adf
gfx_center_vertical=smart
gfx_center_horizontal=smart
gfx_color_mode=32

Proponuję skonfigurować go identycznie, dodając jeszcze dwie stacje dysków (zawsze się przyda).
Do ww. katalogu wrzucamy kickstart 3.1. Pamiętać przy tym należy, aby nazwa pliku była taka sama, z zachowaniem dużych i małych liter.
Wrzucamy gry na pendrive'a i cieszymy się Amigą na dużym telewizorze :)
Polecam na początek Superfrog'a.

Wszystkie potrzebne pliki, wymienione powyżej, znajdziecie na moim chomiku w katalogu PlayStation3/Emu
http://chomikuj.pl/szpikoo

PS. Jeszcze info dla chcących emulować C64. Otóż wustarczy zainstalować najnowszą wersję VICE 1.0.3 PS3 i cieszyć się jeszcze starszymi i fajniejszymi grami ;) - dostępne też pod powyższym linkiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 11:46:03 am wysłana przez szpikoo »

PS3-Hack.com.pl

Emulacja Amigi na PS3
« dnia: Sierpień 01, 2011, 11:40:37 am »

Offline Krisiet

• KrisietEK
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Russia
  • Reputacja: 0
хостинг GAGI.ru и в частности анатолий бондарев непорядочные дешевые крысы, кидалы, воры, кидающие на деньги

заманивают низкой ценой, после оплаты не выдают сервера по несколько дней,
затем как попросишь возврат денег отключают сервера, сдают другим людям и наживают несколько оплат
деньги возвращать отказываются, документы не предоставляют, телефон недоступен
хотя уверяли что гарантируют бесплатный тест и возврат денег
Не связывайтесь ни в коем случае, если не хотите быть кинутым.
воры и черти хостинг GAGI.ru  и еще одна их шарашка langmarket.com дешевые крысы

подробнее со скринами подтверждения на zennolabe
верните деньги сволочи

PS3-Hack.com.pl

Tags: amiga ps3 emu 

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.