Sierpień 18, 2018, 07:09:06 am

Autor Wątek: Proba naprawy bricka. Tristate nie dziala.  (Przeczytany 1843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michal1315

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Proba naprawy bricka. Tristate nie dziala.
« dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:15:19 pm »
Witam.
Próbuje przywrócić do życia konsole która zbrickowała mi się poprzez aktualizacje cfw. Problem polega na tym że w żaden sposób nie jestem w stanie powstrzymać konsoli od wyłączenia się. Połączenie tristate do gnd czy sbe w e3 flasherze nie działa, flasher jest poprawnie zasilany. Dodam że na zagranicznym forum wyczytałem ze w momencie włączenia konsoli na pinie tristate powinno pojawić się napięcie 3V a u mnie napięcie rośnie na mierniku do około 250mV w ciągu sekundy i konsola się wyłącza. Błąd jaki sygnalizuje to RLOD z trzema piknięciami. Czy zna ktoś jaką inna metodę na pozostawienie konsoli włączonej w takiej sytuacji lub czy jest możliwość doprowadź zasilanie 3.3V do kości flash np z zasilacza komputerowego. Konsola to CECH-2104A na płycie SUR-001. Dodaje zdjęcie nor pinoutu zęby oszczędzić komuś szukania.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

PS3-Hack.com.pl

Proba naprawy bricka. Tristate nie dziala.
« dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:15:19 pm »

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 18
Odp: Proba naprawy bricka. Tristate nie dziala.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2018, 16:16:04 pm »
skoro masz tristate przylutowane to punktu i dalej ci nie idzie to musisz wykonać poprawny zrzu dumpa i downgrade do wersji 3.55 to na e3 flasherze musisz ustawic pozycje przełączników 1 0 0 0 0 0 0 czyli pierwszy w górę reszta w dół i wtedy konsola się zablokuje potem dajesz przełaczniki w pozycję 0 0 1 0 0 0 czyli  1 2 w dół 3 w górę 4 5 6 w dół robisz zrzut dumpa i sprawdzasz go w Nor inspector   i dump checker jeśli jest ok trzeba go BWE NOR Validator przerobić pod wersję 3.55 potem wgrać go spowrotem do konsoli czyli wszystkie przełaczniki w dół
jeśli się wgra poprawnie to musisz wejść w tryb FSM a to zrobisz jeśli masz E3 card reader
wgrywasz wtedy Rogero 3.7a potem wyjście z trybu FSM i wgrywanie kolejno softów cfw jaki chcesz

PS3-Hack.com.pl

Odp: Proba naprawy bricka. Tristate nie dziala.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2018, 16:16:04 pm »

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.