Wrzesień 23, 2018, 22:12:03 pm

Autor Wątek: Po aktualizacji CFW przestały działać co najmniej 2 gry  (Przeczytany 3436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
  • Miejsce pobytu: Dom
  • Reputacja: 0
Po aktualizacji CFW przestały działać co najmniej 2 gry
« dnia: Luty 23, 2018, 14:08:01 pm »
Mam (a raczej dziecko) zestaw dobrze ponad 100 gier na dysku konsoli. Nie ma więc możliwości żeby po każdej aktualizacji systemu sprawdzać czy wszystko chodzi jak powinno.
Do tej pory bez problemu działały gry:
Need for Speed: Most Wanted
oraz
Need for Speed Rivals

Dobrze było do CFW: SPY 4.81 Cobra 7.3 / 7.5. Tu jeszcze wszystko działało.
Następnie przeskoczyłem na: Ferrox PS3 Custom Firmware 4.82 v1.01 Cobra 7.55 by Alexander i tu dziecko zauważyło, że gry się odpalają i już po wyborze języka i kliknięciu na START miga znaczek zapisu konsoli, gaśnie i tak pozostaje. Można czekać w nieskończoność. Konsola się nie zawiesza, bo można normalnie dać "Zakończ Grę", czy "zamknij system".
Z ciekawości zobaczyłem wczoraj czy nie ma jakichś aktualizacji w sieci i rzeczywiście coś dograło. To niestety nie rozwiązało problemu.
Dzisiaj postanowiłem wrócić do SPY i zmieniłem CFW na: SPY 4.82 COBRA 7.53 (w końcu od początku na jego twórczości jadę), ale to też nic nie pomogło. Sprawdzenie aktualizacji pokazuje, że mam już najnowszą wersję gry, ale nadal chyba czegoś brakuje. Mogło coś jakieś pliki pokasować?
Tylko niby dlaczego w tej samej serii gier? I wieszają się dokładnie w tym samym miejscu.

CECH-2004A - HDD 1,75 TB

PS3-Hack.com.pl

Po aktualizacji CFW przestały działać co najmniej 2 gry
« dnia: Luty 23, 2018, 14:08:01 pm »

Offline misiek998

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 2
Odp: Po aktualizacji CFW przestały działać co najmniej 2 gry
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2018, 13:01:24 pm »
Dobrze by było usunąć wszystkie "dane" gier, niekoniecznie save, tylko dane, tak żeby się one na nowo zainstalowały na dysku. To są te dane które instalują się przy pierwszym uruchomieniu gry.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 13:04:30 pm wysłana przez misiek998 »

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2018, 12:13:52 pm »
Wczoraj jeszcze do niedziałających doszedł PAIN. Uruchamia się i wyskakuje że :"połączenie sieciowe jest wyłączone. Przejdź do menu [Ustawienia]>[Ustawienia sieci] i włącz połączenie internetowe".
Niby nic dziwnego, ale ta gra nigdy nie działała w sieci i jej nie potrzebowała. No ale postanowiłem wyłączyć gre i odpalić internet- może jakiejś aktualizacji się domaga. Co ciekawe po wybraniu "Zakończ grę" konsola się wyłączyła i zrestartowała. Niby dziwne, no ale to w końcu elektronika i byle błąd i wszystko jest możliwe.

Załadowałem grę przez webman`a, "ukryłem się w sieci" i odpaliłem internet. Z menu "podręcznego" gry wybrałem szukanie aktualizacji, ale informacja zwrotna była, że mam najnowszą wersję. No to odpaliłem grę. Tym razem nie było informacji o braku sieci tylko ekran po chwili został czarny. Znów wybrałem "zakończ grę" i znów konsola się zrestartowała- czyli 2 razy to już chyba nie przypadek.

Tak jak mówiłem do ostatniej aktualizacji wszystko (a przynajmniej to co teraz nie działa) chodziło jak trzeba.

Już myślałem żeby porównać katalogi moje na PS3 z oryginalnymi w sieci, ale znów tego wszystkiego szukać i ściągać to już mi się nie chce. Kiedyś miałem kopie tego co na konsoli, ale teraz trzymać prawie 1,5TB na kolejnym dysku to się średnio opłaca.
------------------
Na razie usuwam dane. Zobaczymy czy coś to da.
Jednego N4S nie było w danych do usunięcia. Gdzie tego szukać?
......................................
Teraz jest jeszcze ciekawiej bo już nawet aktualizacja nie przechodzi. Wykrywa nowe oprogramowanie, pobiera, a podczas instalacji wywala błąd.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 14:41:40 pm wysłana przez elephant_ml »
CECH-2004A - HDD 1,75 TB

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2018, 14:39:58 pm »
wszystkie dane gry zapisuja sie w zakladce gra "narzedzia danych gier" czyli gra / aktualizacje i dodatki do gry a lokalizacja przez multiman/ftp to w dev_hdd0/game/tu numer twojej gry

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2018, 14:39:58 pm »

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2018, 16:08:35 pm »
No i tu niestety mam problem. Jak już  wyedytowałem w poście u góry, pousuwałem wszystkie dane gier, ale nie jestem w stanie wgrać tych nowych. Dane aktualizacyjne pobierają się bez problemu, ale gdy leci pasek instalacji to wyskakuje "Podczas instalowania wystąpił błąd. (80010006)". I po zabawie.

Jakimś cudem (po kilku usuwaniach danych i przywracaniu ich na zmianę z sieci i z HDD) udało mi się odpalić PAIN, ale szlag trafił wszystkie save`y.

Myślałem o wejściu o w recovery i odbudowaniu bazy danych (czy jak tam się ta 3cia opcja nazywa), ale uświadomiłem sobie, że przecież od momentu wrzucenia dysku 1,75TB nie jestem w stanie wejść w recovery. Dziś też sprawdziłem i zamiast odpalić recovery po dwóch piknięciach, to odpala takie info "Zainstalowany dysk twardy nie jest obsługiwany. Należy zainstalować dysk twardy zgodny z tym systemem."
Taka niestety niedogodność posiadania dużego dysku w konsoli.

Ma ktoś pomysł jak odbudować bazę bez wchodzenia w recovery? Oczywiście szło by to pewnie wymusić wyłączając zasilanie podczas zapisu, ale tak ekstremalnie nie chcę się bawić.
CECH-2004A - HDD 1,75 TB

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2018, 16:08:35 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.