Październik 23, 2020, 14:01:46 pm

Autor Wątek: Kino domowe  (Przeczytany 17567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PLmatiPL

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Kino domowe
« dnia: Sierpień 02, 2012, 20:42:57 pm »
Witam!
Od dość dawna miałem chęć, aby zakupić kino domowe. Ale nigdy nie wiedziałem czy kupić gotowe ze sklepu, czy samemu dobrać amplituner, głośniki itd. Od początku bardziej podobała mi się ta druga opcja, jednak nie posiadam zbyt rozległej wiedzy w tym temacie i nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Niestety nie mam jakiś pokaźnych funduszy. Zamierzam wydać około 1,5 tyś do 2 tyś. Jednak nie mam na od razu tyle pieniędzy, aby je wyłożyć w sklepie na stół. Myślę, że składanie takiego kina po kolei nie będzie złym pomysłem. Nie mam zapotrzebowani na jakieś wielki ultra przeczysty dźwięk, potrzebuje czegoś przeciętnego. Od razu mówię nie jestem nastawiony na nowe rzeczy (wole takie, ale cóż nie zawsze mam tyle środków) więc dopuszczam też używane. Chce mieć 5-6 głośników subwoofer, amplituner, jeśli się da to w przyszłości korektor... Więc proszę o pomoc. Od czego zacząć, o czym warto pamiętać, co mieć na uwadze?

PS: Myślę, że muszę zacząć od amplitunera. Więc co polecacie i za ile

PS3-Hack.com.pl

Kino domowe
« dnia: Sierpień 02, 2012, 20:42:57 pm »

Offline norek30

• Vip
  • Reputacja: 1
Odp: Kino domowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2012, 22:25:31 pm »
Jeżeli potrzebujesz czegoś przeciętnego , to lepiej kupić w sklepie zestaw. Składanie samemu porządnego zestawu za max 2000 to moim zdaniem nieporozumienie. Za tą kasę kupisz tylko głośniki , a co z resztą?

Offline mgrradar

• Moderator
  • Vip
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2012, 02:34:49 am »
Tak jak koleha wyzej mowi wes sobie jakies plastiki w zestawie za max 1500-2000zl

http://allegro.pl/jamo-s-606-s606-hcs3-dealer-3-kolory-oryginalne-i2535952483.html
Tu masz link do glosnikow dosc przecietnych ale dobrych i cena spoko wiec teraz zastanow sie czego szukasz :P :)
PS 3 Slim 640GB/500GB-USB ,3.55 TB, 2xpady ,2xMove ,Philips 40 9705

Offline PLmatiPL

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2012, 20:58:07 pm »
dzięki za podpowiedzi. Widzę, że w moim budżecie będzie ciężko, chyba będzie trzeba dołożyć:(. Chyba będę musiał wziąć gotowca, bo jak za głośniki dać min. 2000 i za amplituner kolejne 10 baniek to z gotowców mogę dostać już coś ciekawego.
Np.
http://allegro.pl/kino-domowe-blu-ray-3d-yamaha-onyx-200-3lata-gw-fv-i2520085687.html
http://allegro.pl/sony-str-dh730-bdp-s490-prism-onyx-100-i2473548211.html
http://allegro.pl/pioneer-vsx-322-blu-ray-bdp-150-jbl-cinema-300-i2521053963.html
w przedziale 2-2,5 tyś mogę już coś średniego znaleźć

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2012, 20:58:07 pm »

Offline jacacity

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2012, 00:11:11 am »
Jeśli dołożysz ze 500 to kupisz całkiem dobrze grające kino, nie mówię tu o zestawie audiofilskim ,ale dużo lepsze rozwiązanie niż plastikowe puszki które pierdzą z zestawów gotowych (wiem co piszę bo pracowałem kilka lat w branży), głośniki np. Magnat przód około 900 (grają nieźle) centralny i tyły mogą być gorsze powiedzmy że przeznaczysz na nie 500 , amplituner dobrze grający za 800- 900 i dvd nie wiem czy z blu-ray to 100-400.

aha ,pozostaje jeszcze subwoofer,  teraz dobry to wydatek około 400, dziesięć lat temu jak kupowałem to było 1.200 ; jeśli chcesz efektowne kino to się raczej nie obejdzie bez tego

tych onyxów to nie kupuj bo to chińskie d********o, jeśli już to jbl ale muzyki w stereo to na tym nie posłuchasz

co do amplitunerów , polecam nawet używane yamaha,denon, osobiście mam sony ale już 2 razy mi końcówki poszły pomimo zabezpieczenia przeciwzwarciowego także nie wiem od czego to zależy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 00:30:19 am wysłana przez jacacity »

Offline Maniek

• Vip
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2012, 22:50:53 pm »
Sam nie jestem zawodowcem ale w tym temacie się bardzo dobrze orientuje, wiec pierwsza sprawa - czytam że nie masz za grubego portfela aby uzbierać parenaście k na coś "konkretnego" wiec polecam możliwie najtańszą wersję i naprawdę dobrą - nie porównywalnie dobrą jakość/cena.
Sam takie coś składałem, a wiec:

kolumienki (naprawdę polecam, tylko może być ciężko kupić kompletne w dobrym stanie technicznym, ale są dealerzy gdzie kupisz za pare stówek komplet nowych) Polskie Altusy (komplet stereo) to już zależy jakie masz pomieszczenie ale polecam np. 110 czy 140 (przewyższą danymi technicznymi nie jedne nowe kolumny za grubszą kase) > np. 110 mają :Efektywność - 91 dB. Do tego jakieś dobrać tylne stereo również altusy. Dokupić bas aktywny (również jakiegoś tonsila - można wychaczyć naprawdę ładnego sub'a za pare stówek) + wzmacniacz i tutaj już troszkę gorzej ;/ bo dobre w systemie 5.1 kosztują krocie - ale zaoszczędziliśmy troszkę na kolumnach więc jakiś wzmacniacz już mozemy kupić lepszy (szczerze tutaj nie doradzę sam mam starszego sony - stereo 2x60) korektor nawet stary dobry unitry i komplet ze hoho :D

Bo szczerze powiem tobie jeśli będziesz grał / ogłądał tv/ słuchał muzyki w formacie mp3 naprawdę nie odczujesz różnicy miedzy takim zestawem jak wymieniłem a jakimś za paredzieciąt K a nawet i najlepszym produkowanym na świecie. Nie ukrywajmy do słuchania muzyki trzeba mieć odpowiednie pomieszczenie .

2 sprawa, nie grzeczna może ale rzeczowa  (podam jako przykład te forum - które jest w 95% o ps3)
- nie rozmawia się na forach ps3 o motoryzacjii, chce podyskutorać o jakimś KTM'ie - którego chce kupić ide do fachowca bo to nie pojazd za pare zł - jak wydaje kase chce mieć pewność że wybiore właściwie . Tak samo i w twoim przypadku chcesz kupić jakiś zestaw audio do domu to zapytaj na forum gdzie tylko o tym rozmawiają i ludzie się tym interesują.
Takie moje grzeczne zdanie - bo co ci tutaj mogą powiedzieć userzy ? większość z nich to dzieciaki które mają ps3 i chcą grać za darmo w gry.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 22:57:23 pm wysłana przez Maniek »

Offline norek30

• Vip
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2012, 23:08:01 pm »
Zgodzę się z tym , ale pierwsze informacje uzyskał. Nieprawdaż?

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2012, 23:08:01 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.