Sierpień 21, 2019, 17:42:02 pm

Autor Wątek: Ogólnie o CFW  (Przeczytany 34774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline merchants

• Stały Bywalec
  • Miejsce pobytu: Police
  • Reputacja: 0
Odp: Ogólnie o CFW
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:02:41 pm »
Z racji iż nie mogę zrobić nowego tematu w "news'ach" na tym forum . Napisze tutaj.
Info ze stronki > http://psx-scene.com/forums/f6/waninkoko-new-infos-about-cfw-3-60-a-87961/
New infos about CFW 3.60+

Zrozumiałem z tego że prace są nad CFW 3.61 :D
Także po przeczytaniu tematu, troszkę się zniesmaczyłem(bo nie wiem czy żle czasem nie zrozumiałem) że nie będzie można wgrać nowszego CFW np. 3.61 . Jeśli masz OFW 3.61

Do newsa trzeba się przyłożyć. Wtedy pomyślimy nad przeniesieniem.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:02:41 pm »

Offline sebf

• PS3 NewsMaker
  • Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: ie
  • Reputacja: 4
  • Moje PW jest tylko od ważnych spraw!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:10:10 pm »
Newsy pisze newsteam i jest rekrutacja do redakcji. Widzę, że kolega nie bardzo umie po polsku a na angielsczyzne się porywa.
Jeśli wykorzystujesz informacje z forum PS3-Hack.com.pl, zwróć się o zgodę na publikację do autora danego tekstu. Copyright © 2010-2013 by PS3-Hack.com.pl

julmar7

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 24, 2011, 09:59:42 am »
A czy istnieje jakiś CFW ,lub inna modyfikacja która umożliwia łatwe przejście z CFW oryginalnego na "spreparowany"? Chcąc grać w nowe gry i jednocześnie mieć dostęp do tych na HDD bez konieczności flashowania konsoli?

Offline sebf

• PS3 NewsMaker
  • Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: ie
  • Moje PW jest tylko od ważnych spraw!
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2011, 13:04:00 pm »
A czy istnieje jakiś CFW ,lub inna modyfikacja która umożliwia łatwe przejście z CFW oryginalnego na "spreparowany"? Chcąc grać w nowe gry i jednocześnie mieć dostęp do tych na HDD bez konieczności flashowania konsoli?

Nie.
Jeśli wykorzystujesz informacje z forum PS3-Hack.com.pl, zwróć się o zgodę na publikację do autora danego tekstu. Copyright © 2010-2013 by PS3-Hack.com.pl

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2011, 13:04:00 pm »

Offline MaaGool

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:33:59 pm »
Zastanawiam mnie jedno ?? Przeglądamy to forum od dłuższego czasu i mogę powiedzieć jedno  jest bardzo dobre brakuje mi tu jedynie ilości wyświetleń tej strony "licznika" . A nawiązując do całokształtu tej strony, czy nikt nie ma bladego pojęcia o zbudowaniu nowego CFW. Może warto pomyśleć nad jego budową i jego stworzeniu  w końcu kiedyś ktoś stwierdził, iż konsola jest całkowicie złamana. No to w takim układzie znalezienie nowych kluczy nie powinno być aż tak trudne. Wydaje mi się że zamiast udowadniać sobie swoje racje powinniśmy połączyć  siły i razem znaleźć właściwie rozwiązanie ?? No chociaż od pewnego czasu polscy hakerzy odeszli w zapomnienie czyli stwierdzenie "Polak potrafi" nie ma już zastosowania ??   
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 23:36:46 pm wysłana przez MaaGool »

Offline x0x0

• Deweloper
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 11
  • runnro nros/ace.nro =]
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2011, 23:44:29 pm »
w końcu kiedyś ktoś stwierdził, iż konsola jest całkowicie złamana. No to w takim układzie znalezienie nowych kluczy nie powinno być aż tak trudne. Wydaje mi się że zamiast udowadniać sobie swoje racje powinniśmy połączyć  siły i razem znaleźć właściwie rozwiązanie ??
Tak jest złamana i to od dawna,
Znalezienie kluczy nie jest takie proste jak to było w 3.55 gdyż tam się nie zmieniały, tutaj jest inaczej klucze private są randomowe. Potrzebni są zawodowi hackerzy, tacy są na scenie i mają złamany soft. Nie udostępnią bo? właśnie bo nie wiadomo - najprawdopodobniej boją się Sony.

No chociaż od pewnego czasu polscy hakerzy odeszli w zapomnienie czyli stwierdzenie "Polak potrafi" nie ma już zastosowania ??
A byli tacy na scenie PS3..? nie przypominam sobie.
PS3 CFW 4.81 REBUG
PS4 OFW 6.00
NS CFW 7.0.1

Offline thenat17

• Początkujący Deweloper
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Warka/Warszawa
  • Moje PW jest od tylko ważnych spraw !!
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 26, 2011, 09:04:50 am »
Zastanawiam mnie jedno ?? Przeglądamy to forum od dłuższego czasu i mogę powiedzieć jedno  jest bardzo
dobre brakuje mi tu jedynie ilości wyświetleń tej strony "licznika".

niedługo będzie licznik odwiedzin, statystyki.

A nawiązując do całokształtu tej strony, czy nikt nie ma bladego pojęcia o zbudowaniu nowego CFW. Może warto pomyśleć nad jego budową i jego stworzeniu  w końcu kiedyś ktoś stwierdził, iż konsola jest całkowicie złamana. No to w takim układzie znalezienie nowych kluczy nie powinno być aż tak trudne.

klucze NPRDM od OFW 3.56/3.60/3.61 można bez problemu znaleźć na sieci na stronach typu ,,github" czy ,,google code" tylko że są zaszyfrowane (przez hackerów) po to żeby nikt nie wiedizał co to jest a strony ich nie usuwały, ostatnio znalazłem do 3.60 i były zaszyforwane w stylu znaków z Worda czyli np. kwadrat, list, wiedźma. bez problemu je można odczytać.

Wydaje mi się że zamiast udowadniać sobie swoje racje powinniśmy połączyć  siły i razem znaleźć właściwie rozwiązanie ?? No chociaż od pewnego czasu polscy hakerzy odeszli w zapomnienie czyli stwierdzenie "Polak potrafi" nie ma już zastosowania ??

jest na tym forum może z 5-8 osób którzy mają jakiekolwiek pojęcie o budowie Firmware i konsoli od strony mocno technicznej. ja szkoliłem się pdf serwisowych które wyciekły do sieci a dodatkowym moim aututem jest to że pracowałem w serwisach naprawczych Nokii/ LG , tak wiec płyty głowne i elektornika nie stanowi dla mnie wyzwania ,ale mam kłopoty z pisaniem w C++ (no coż, kończę studia inf. z specjalności sieci wiec mi programownaie nie potrzebne).

Podsumowując można by za to się wziąć, narzędzia są (ps3utils, ps3mfw, ps3 light v2 sdk ) , ale potrzeba osób dla których programowanie nie stanowi wyzwania. Myślę nawet żę taki jeden ,,kakarotto" ,,kmeaw" czy ,,matieleuh" to tak jakby te 5-8 osób razem wziętych, co wspomniałem i prędzej oni do czegoś dojdą niż ,,my" , oni są po prostu ,,mózgowcami" , ktorzy mają już na swoim koncie nie jeden projekt i są obyci w temacie.

Jakby ktoś chciał to tutaj wrzuciłem część manuali serwisowych i nie tylko : Dyskusja na temat: Narzędzia do PS3

Wspieraj Forum !!  ||   Usługi Forumowe <<  <<Zajrzyj !!

Offline Dav91

• Vip
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 14
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 26, 2011, 12:34:22 pm »
A mnie ciekawią dwie sprawy dotyczące CFW 3.6+:
1) Jak to będzie z rootkitem (wsumie można by odłączyc sie od neta i miec na to wywalone)
2) Co zrobic z tą aplikacją, która sprawdza plik pup przed instalacją aktualizacji?
Ps2 SCPH 50004 FMCB 1.94 64mb
Ps2 SCPH 70004 FMCB 1.94 64mb
Ps3 CECHK04 500GB + 80GB Rogero 4.46 Cobra 7.00
Ps4 CUH1116A 500Gb OFW

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 26, 2011, 13:49:40 pm »
A nawiązując do całokształtu tej strony, czy nikt nie ma bladego pojęcia o zbudowaniu nowego CFW. Może warto pomyśleć nad jego budową i jego stworzeniu  w końcu kiedyś ktoś stwierdził, iż konsola jest całkowicie złamana. No to w takim układzie znalezienie nowych kluczy nie powinno być aż tak trudne.

klucze NPRDM od OFW 3.56/3.60/3.61 można bez problemu znaleźć na sieci na stronach typu ,,github" czy ,,google code" tylko że są zaszyfrowane (przez hackerów) po to żeby nikt nie wiedizał co to jest a strony ich nie usuwały, ostatnio znalazłem do 3.60 i były zaszyforwane w stylu znaków z Worda czyli np. kwadrat, list, wiedźma. bez problemu je można odczytać.

To czemu nikt nie użyje tych kluczy do odkodowania nowych eboot'ów gier?

Offline thenat17

• Początkujący Deweloper
  • Szef Forum
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:04:05 pm »
To czemu nikt nie użyje tych kluczy do odkodowania nowych eboot'ów gier?

to nie takie proste :) bo trzeba napisac aplikację która to zrobi bo obecne maja wbudowane stare klucze, w tym rzecz :) a wiadomo jak ktos oglosi oficjalnie lub wypusci taka aplikacje to sony mu sie zabierze do tyłka :)

A mnie ciekawią dwie sprawy dotyczące CFW 3.6+:
1) Jak to będzie z rootkitem (wsumie można by odłączyc sie od neta i miec na to wywalone)
2) Co zrobic z tą aplikacją, która sprawdza plik pup przed instalacją aktualizacji?

1. rootkit ? hmm coś mi świta w pamięci że kiedyś coś było takiego że sony nas szpieguje, ale nawet jesli to wylaczysz to nie wiem jaki w tym sens
2. a co z nia ma być ? ona sprawdza poprawnosc pliku i ew dane.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 14:07:32 pm wysłana przez thenat17 »

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 26, 2011, 14:24:25 pm »
Przecież jest taki cygwin do którego wrzucasz tylko plik z kluczami i możesz odkodować ,np. dany eboot. Dobra, ale ja tam się nie znam. ;d
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 15:51:58 pm wysłana przez Ponury0 »

Offline thenat17

• Początkujący Deweloper
  • Szef Forum
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 26, 2011, 15:31:57 pm »
niby można, ale zapytaj się na scenie zagranicznej (najlepiej deweloperów) to ci powiedzą czemu .... czemu ,,cos" jest  ,,nie halo" .

Offline Dav91

• Vip
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 14
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 08, 2011, 21:17:12 pm »
Ps2 SCPH 50004 FMCB 1.94 64mb
Ps2 SCPH 70004 FMCB 1.94 64mb
Ps3 CECHK04 500GB + 80GB Rogero 4.46 Cobra 7.00
Ps4 CUH1116A 500Gb OFW

Offline thenat17

• Początkujący Deweloper
  • Szef Forum
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 08, 2011, 21:38:15 pm »
http://psx-scene.com/forums/f6/finally-remarry-bd-drives-other-consoles-83352/
O co tu chodzi  ;D?

przeczytaj poradnik na forum, pisaliśmy o tym. możesz ,,ożenić" napęd bluray od innej konsoli z twoja :)

eMAGieIKa44

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 10, 2011, 11:31:23 am »
Mam przerobioną konsolę softem  3.55 kmeaw wszystko smiga i dziala tylko mam jedno pytanie czy jak mam przerobioną konsole mogę się połączyć z internetem nie chodzi mi o PSN tylko ogólnie przeglądarka itp. jakie jest ryzyko zbanowania konsoli?.

Offline thenat17

• Początkujący Deweloper
  • Szef Forum
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:16:45 pm »
Mam przerobioną konsolę softem  3.55 kmeaw wszystko smiga i dziala tylko mam jedno pytanie czy jak mam przerobioną konsole mogę się połączyć z internetem nie chodzi mi o PSN tylko ogólnie przeglądarka itp. jakie jest ryzyko zbanowania konsoli?.

Przeczytaj FAQ.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:16:45 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.