Sierpień 21, 2019, 17:41:58 pm

Autor Wątek: Podrabiany Dualshock 3...warto?  (Przeczytany 18190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dav91

• Vip
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 14
Podrabiany Dualshock 3...warto?
« dnia: Kwiecień 13, 2013, 12:29:25 pm »
Zastanawiam się nad kupnem drugiego pada do mojej konsoli, ostatnio na serwisach aukcyjnych był spory wysyp podrabianych dualshocków 3 z Honk Kongu, trochę o nich czytałem i z tego pisali ludzie to jak na podróbkę jest to całkiem niezły towar. Przypominam, że nówkę da się kupic za 90zł (takie widziałem najtansze) a orginał to koszt ok 180zł na allegro i ponad 200zł w sklepach typu Media-Markt. Co o tym myślicie? warto go kupić? będzie on działał w wszystkich grach ? (kiedyś do ps2 kupiłem podrabianego pada i niestety działał tylko w co drugiej grze)

Ps2 SCPH 50004 FMCB 1.94 64mb
Ps2 SCPH 70004 FMCB 1.94 64mb
Ps3 CECHK04 500GB + 80GB Rogero 4.46 Cobra 7.00
Ps4 CUH1116A 500Gb OFW

PS3-Hack.com.pl

Podrabiany Dualshock 3...warto?
« dnia: Kwiecień 13, 2013, 12:29:25 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
Odp: Podrabiany Dualshock 3...warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2013, 12:36:27 pm »
Siema ja zakupiłem takiego pada moge stwierdzic ze fakt jak na podrobe to całkiem niezła ale drugiego juz nie kupie dlaczego ?? Pad w dotyku czuc ze to typowy plastik nie taki jak w oryginale i to MI nie lezy a 2 obcjia to troche dłuzej sie łaczy z konsola  a i raz zawieche złapał jak grałem online wiec porazka była :P ja osobiscie wole kupic uzywanego a co zdecydujesz to juz do Ciebie nalezy Pozdro

Offline Ponury0

• Wyjadacz
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2013, 13:06:06 pm »
Lepiej poszukaj używanego Dualshocka/Sixaxisa w bardzo dobrym stanie, też możesz dorwać je za około 100zł. Podróbek nie warto brać, czytałem, że często są z nimi problemy: czasem się nie ładuje, ma problemy z połączeniem do konsoli, itd.

Offline longeret

• Vip
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2013, 13:23:13 pm »
Temat był wałkowany już nie raz... Ja dalej będę się upierał, że jest to zamiennik na rynek azjatycki, dlaczego ? dlatego, że żadna podróbka z logiem SONY nie miała by prawa istnieć w sprzedaży...

Pad, faktycznie wykonany jest z gorszych komponentów i nie ma co się kłócić... daleko mu do oryginału, szczegółnie po zbadaniu środka pada.

Co do samego pada, posiadam takowego już 1,5 roku i sądzę, że działałby idealnie do tej pory, gdyby nie gry typu "UFC Undisputed" i "Fight Night Round",  w których to zarówno ja jak i moi koledzy nie oszczędzaliśmy go wcale...
Uszkodzeniu uległa lewa gałka analogu ( widać różnicę na zdjęciach ) po prostu górna warstwa analoga pękła, wymieniłem cały plastik i bo oderwana gumka przeszkadzała w graniu ... Co jeszcze? Starł się napis SONY  i oderwała naklejka z tyłu pada... tyle... bateria w padzie trzyma bardzo dobrze, nic się nie zawiesza i gra się bardzo przyjemnie...

W tego typu padach nie ma żadnego problemu z R1, R2 jak to ma miejsce w tanich podróbkach...
Na pytanie, czy kupiłbym raz jeszcze takiego pada za 100zł ( tyle mnie kosztował z przesyłką z Hongkongu ) odpowiedziałbym nie... dlaczego? Dlatego, że według opini innych takie pady szybko się psują itp. Mój wytrzymał 1,5 roku i sądzę, że jeszcze długo  mi posłuży... ale za inne pady tego typu gwarancji bym nie dał ...

https://imageshack.us/scaled/large/197/dsc00777cn.jpg

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2013, 13:23:13 pm »

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2013, 14:38:00 pm »
Ja się będę upierał przy tym, że to podróbki, tak samo jak można dostać podróbki butów Nike, czy Adidas. To, że jest to Hong Kong, nie znaczy, że firma taka jak Sony będzie produkowała na ten region tańsze zamienniki, tak raczej nie wolno. Poza tym widziałem gdzieś rozebrany taki kontroler i posiadał całkiem inną elektronikę, co by było bez sensu, by Sony tworzyło ją oddzielnie dla pada produkowanego na inny rynek. To są zwyczajne podróbki, tak to już jest w tym świecie, bez problemu można podrobić większość rzeczy, a przy przewożeniu takich towarów przez granice nie sprawdzają wszystkich kontenerów dokładnie.

Tutaj jakieś zdjęcia takich padów w środku, dziwi też fakt, że oba posiadają różne podzespoły, co jest dziwne, gdyby pochodziły z jednej fabryki.
http://i28.fastpic.ru/big/2012/0317/f4/fe6b40ff5b25675ae9dd366aafabe5f4.jpg
http://img198.imageshack.us/img198/9548/p1030209x.jpg
Tutaj natomiast oryginalny pad.
http://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/2HhHt5LZqZkd2X2w.medium
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 15:48:02 pm wysłana przez Ponury0 »

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2013, 15:39:03 pm »
Nie wiem... nie znam się i nie przeczę, że są to dwa takie same pady bo nie są... Nie porównywałbym butów do asortymentu elektronicznego bo to dwie odmienne kewstie...

Ja na miejscu SONY widząc takie podróbki zrobiłbym ich producentom z tyłka "jesień Średnowiecza" taką , żeby do końca swojego życia płacili SONY za korzystanie z ich Logo...
Dlaczego natomiast w tym konkretnym przypadku tak się nie dzieje?
WTF?

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2013, 15:51:30 pm »
Nie wiem... nie znam się i nie przeczę, że są to dwa takie same pady bo nie są... Nie porównywałbym butów do asortymentu elektronicznego bo to dwie odmienne kewstie...

Ja na miejscu SONY widząc takie podróbki zrobiłbym ich producentom z tyłka "jesień Średnowiecza" taką , żeby do końca swojego życia płacili SONY za korzystanie z ich Logo...
Dlaczego natomiast w tym konkretnym przypadku tak się nie dzieje?
WTF?
Te pady pochodzą z Chin (z tamtą są wysyłane, co jest dziwne, bo posiadanie konsol tam jest zabronione), a tam może istnieje inne prawo, przez co Sony nie może interweniować, poza tym jest to liczny kraj i w wielu miejscach biedny, dzięki czemu takie akcje mogą być łatwiejsze w wykonaniu.

Co do porównania butów do elektroniki, chodziło mi o wykorzystanie loga i sygnatur firmy, takie same przestępstwo, a i tak jest praktykowane na masową skale, więc czemu nie może być tak samo z elektroniką?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 15:54:17 pm wysłana przez Ponury0 »

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:06:03 pm »
Tymbardziej rozpowszechnianie takowych podróbek na skalę masową powinno byś ścigane z urzędu... Może i w chinach jest to  dozwolone, ale takowe pady mogą byś sprzedawane na całym świecie... Nie wiem nie znam się ... czeski film dla mnie to jest, bo albo coś jest podróbką i poszkodowana firma wszczyna postępowanie i docieka swoich racji, no na pewno nie przymyka oczu i udaje że nic się nie dzieje ?!

Tak samo jak firma z Hong Kongu podrabia pady PS3, to dlaczego np. nie podrabia padów do innych konsol na przykład Xbox'a ? ? ?

Co do porównania butów z elektroniką to trochę nie ma to ze sobą związku poza kradzieżą logo, gdzie w przypadku obuwia mozna to bardzo łatwo sprawdzić chociażby patrząc na kraj producenta itp.

Najlepiej było by skontaktować się z SONY i spytać wprost co jest z tymi padami made in Hong Kong...

Offline FrogDR

• Vip
  • Reputacja: 13
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:25:49 pm »
a jak odroznic takiego podrobionego pada od orginala przed zakupem ??

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2013, 20:35:41 pm »
Tak samo jak firma z Hong Kongu podrabia pady PS3, to dlaczego np. nie podrabia padów do innych konsol na przykład Xbox'a ? ? ?
Pady od Xbox'a 360 są tak samo podrabiane. Poza tym Sony nie mogłoby sprzedawać padów wykonanych całkiem inną technologią, innej jakości pod tą samą nazwą, ponieważ to by było przekłamanie.

Offline Dav91

• Vip
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 14
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2013, 22:06:02 pm »
Dzięki wszystkim za udział w dyskusji  ;). Chyba faktycznie dołożę do orginała albo kupię używkę.
Ps2 SCPH 50004 FMCB 1.94 64mb
Ps2 SCPH 70004 FMCB 1.94 64mb
Ps3 CECHK04 500GB + 80GB Rogero 4.46 Cobra 7.00
Ps4 CUH1116A 500Gb OFW

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2013, 16:17:58 pm »

Pady od Xbox'a 360 są tak samo podrabiane. Poza tym Sony nie mogłoby sprzedawać padów wykonanych całkiem inną technologią, innej jakości pod tą samą nazwą, ponieważ to by było przekłamanie.

No nie zgodzę się z Tobą, ponieważ dla Hong Kongu wyszedł model konsoli bez napędu Blueray i czegoś tam jeszcze nie pamiętam, to dlaczego by nie mogli wyprodukować pada który jest gorszy od europejskiego, a co za tym idzie tańszy ...

http://nieoryginalny.pl/jak-rozpoznac-podrobiony-pad-ps3/

Jeszcze mi się coś przypomniało, z tego co mi wiadomo nieorginalne podróbki miały nie być wspierane przez Ps3 po którejś tam aktualizacji softu, więc w prosty posób można sprawdzić, czy taki pad " Made in Hong Kong" będzie działał z konsolami z nowym softem.

Reasumując pady za podejrzane niskie pieniądze, pomimo logo Sony są gorszymi zamiennikami padów Ps3...( nieorginalnymi jeżeli komuś ta nazwa bardziej odpowiada to niech i tak będzie). 

Mój zamiennik wytrzymał już 1,5 roku i w dalszym ciągu działa :)

Pzdr.

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2013, 16:23:16 pm »
No nie zgodzę się z Tobą, ponieważ dla Hong Kongu wyszedł model konsoli bez napędu Blueray i czegoś tam jeszcze nie pamiętam, to dlaczego by nie mogli wyprodukować pada który jest gorszy od europejskiego, a co za tym idzie tańszy ...
Na żadnej stronie związanej z Playstation (ps3devwiki, itd.) nie zauważyłem nigdy informacji o tym, że dla Hong Kongu produkowana jest konsola bez napędu, nie zauważyłem także, by były tam wydawane zbudowane w innej technologii pady. W ogóle jaki sens miałoby tworzenie konsoli bez napędu buleray? Przecież to napęd odtwarzający podstawowy nośnik gier na tą konsole. To, że nie mogą wydawać pod tą samą nazwą czegoś gorszego, musiałoby być to widocznie zaznaczone, a tak nie jest.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 16:26:37 pm wysłana przez Ponury0 »

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2013, 17:18:23 pm »
no mi się udało znaleść, był podany model konsoli , "kraj przeznaczenia" i wyraźnie napisane, brak napędu BR jedyny jaki był w tej konsoli to DVD, jak odkopię tą stronę to podam, też wydało mi się to niedorzeczne... Możliwe, że to kosnola przeznaczona  do takiego pada na rynek azjatycki...  ;D
Ale bzdura... już mnie głowa od tego rozbolała...

Edit.

Szukałem, ale nie znalazłem nie wiem czy mi się to przewidziało czy co? Możliwe że coś źle przeczytałem...
Podczas poszukiwań znalazłem coś takiego...
Mając już przetarte szlaki do kolejnych sądów, firma w 2006 roku wytoczyła działa przeciwko Lik-Sang.com, internetowemu sklepowi z Hong-Kongu. Poszło przede wszystkim o sprzedaż azjatyckich PSP i PS3 na europejskim rynku. W czym inicjatywa chińskiego sklepu przeszkadzała producentowi PlayStation? Jak donosiło Gameindustry.biz cytując jednego z decydentów w Sony:

[...] Próbujemy chronić naszych klientów przed sprzętem, który nie jest dostosowany do europejskich i brytyjskich standardów bezpieczeństwa, jak np. inne napięcie et cetera; w przypadku PS3, konsola nie jest wstecznie kompatybilna z grami z PS1 i PS2, nie odtwarza europejskich płyt Blu-ray i DVD - "wad" tych nie obejmuje gwarancja.

Może chodziło o nie odtwarzanie europejskich płyt?... już sam nie wiem ...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 12:02:34 pm wysłana przez longeret »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2013, 17:18:23 pm »

Tags: dualshock pad podróbka 

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.