Czerwiec 06, 2020, 03:22:16 am

Autor Wątek: Ostrzeżenie: Pady z Allegro  (Przeczytany 18364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasztura

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Miejsce pobytu: Opole
  • Reputacja: 2
Ostrzeżenie: Pady z Allegro
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:13:34 pm »
Nie jestem pewien tego czy to dobry dział, ale wydaje mi się je na ten tekst najlepszy.

Kupiłem sobie pada z allegro od gościa o nicku gr8games. a konkretnie tego : http://allegro.pl/kontroler-pad-sony-playstation-3-ps3-gwarancja-i3325224687.html To nowy adres, poprzednia aukcja została usunięta przez administracje.

Drogi nie jest, ale jest podróbą (dobrej jakości ale jednak, porównałem go z oryginałem Sony). Na pierwszy rzut oka wygląda jak oryginalny pad Sony, ale po dokładniejszych oględzinach zauważyłem następujące nieprawidłowości:

Obudowa jest źle spasowana (w opisie aukcji nie ma o tym mowy)
Napis Sony jest niechlujnie nadrukowany (w opisie aukcji nie ma o tym mowy)
Luty niskiej jakości
Akumulator jest owinięty taśmą i przyklejony na taśmę dwustronną (żadnych nadruków jeśli chodzi o producenta czy pojemność)
Gość "zapomniał" wysłać paragonu który jest podstawą gwarancji

A teraz dobre rzeczy:
Pad działa (ładuje się, działa bez kabla USB, włącza konsole, gałki i wszystkie przyciski działają jak trzeba)
Opakowanie wygląda jak opakowanie Sony
Napisy "DualShock3" i SixAxis" wykonane jak w oryginale
Sprężyny R1 i L1 są leprze niż w oryginale

Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi, może Sony z czasem zaczęło produkować gorsze pady, lub też te nie przeszły kontroli jakości ale o tym nie ma mowy w opisie, a zresztą poco je pakować w oryginalne opakowania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 21:26:28 pm wysłana przez Kasztura »

PS3-Hack.com.pl

Ostrzeżenie: Pady z Allegro
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:13:34 pm »

Offline Ponury0

• Wyjadacz
  • Reputacja: 4
Odp: Ostrzeżenie: Pady z Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:23:30 pm »
Nom, 90% padów na allegro to zwyczajne podróbki, najlepiej kupować od oficjalnych dystrybutorów, wtedy ma się 100% pewność oryginalności pada, niech nie zachęca was niska cena. :)
Ja bym na twoim miejscu prosił o zwrot pieniędzy, gdyż dokładając trochę pieniędzy można mieć w 100% oryginalny pad.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 21:25:26 pm wysłana przez Ponury0 »

Offline marciniak

• Wyjadacz
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:51:45 pm »
Też kiedyś się nadziałem chciałem kupić pada jeszcze do ps2 bo stary już się trochę rozklekotał i znalazłem fajnego bo przezroczystego i też okazał się podróbą a wyglądał jak orginał(opakowanie itd.)
co najgorsze okazało się dopiero po przyjściu przesyłki od razu zauważyłem że nie jest orginalny jak tylko wziełem do ręki bo po prostu ważył o wiele mniej(dało się wyczuć od razu),za sztywno się wciska przyciski wszystkie anie tak mięciutko jak w orginale,kabel okazał się krótszy o pół metra a co najgorsze żaden z pszycisków nie jest analogowy(oprócz gałek)nie tak jak w orginale że np.z jaką siłą ciśniesz z taką np.dodajesz gazu i od razu widać(bo jest przezroczysty) że wykonany jest z w środku z tandetnych materiałów widać po kabelkach układach scalonych itp.więc odradzam wszystko niby działa ale to nie to co orginał i powiem wam jedno gram rozklekotanym orginałem wolę jego niż podróbę nową także uważajcie :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2013, 22:04:02 pm wysłana przez marciniak »

Offline bjark

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: -1
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:09:00 pm »
To nie są do końca "podróby"... Tylko zamienniki na rynek azjatycki... wykonane są z gorszej jakości materiałów niż te europejskie. A jest tak dlatego ze przeciętny Azjata zarabia zbyt mało żeby było go stać na oryginalne pady. Nawet sony się na ten temat wypowiadało kiedyś.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2013, 23:09:00 pm »

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2013, 00:10:52 am »
To nie są do końca "podróby"... Tylko zamienniki na rynek azjatycki... wykonane są z gorszej jakości materiałów niż te europejskie. A jest tak dlatego ze przeciętny Azjata zarabia zbyt mało żeby było go stać na oryginalne pady. Nawet sony się na ten temat wypowiadało kiedyś.
To co napisałeś to jest kit wciskany w różnych kręgach od wielu lat, to są podróbki, nie żadne zamienniki, już wiele razy słyszałem to wytłumaczenie, ktoś rozsiał błędne wytłumaczenie, pewno dla własnych korzyści. Zaciekawił mnie kiedyś ten temat i przeczytałem dużo tematów/artykułów na ten temat, okazało się Sony nie produkuje żadnych zamienników, a to są podróbki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 00:13:22 am wysłana przez Ponury0 »

Offline FrogDR

• Vip
  • Reputacja: 13
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2013, 02:46:37 am »
gosciu juz dawno ma komentarze ze sprzedaje lewe towary takze nie ma co dziwic...

Offline mgs

• Stały Bywalec
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2013, 12:24:55 pm »

Nie p i e r d o l.

Gdyby ktos mial jeszcze jakies watpliwosci porownanie:

Lewy oryginal, prawy ta niby "tansza wersja". Nie ma zadnych podstaw by sadzic, ze ta tania chinszczyzna miala jakikolwiek zwiazek z Sony.

Offline longeret

• Vip
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2013, 12:37:47 pm »

Nie p i e r d o l.

Gdyby ktos mial jeszcze jakies watpliwosci porownanie:

Lewy oryginal, prawy ta niby "tansza wersja". Nie ma zadnych podstaw by sadzic, ze ta tania chinszczyzna miala jakikolwiek zwiazek z Sony.

Tam se zluzuj poślada może co? To forum publiczne jest nie knajpa z tanim winem  ;D

Co do " owych zamienników" też słyszałem takie opinie, jednak co by nie mówić jest to o wiele gorszy pad...
Ja jednak korzystam z takiego od 1,5 roku i działa w 100%... i tak samo jak minusy ma również swoje plusy, największy z plusów to taki, że jeżeli popsuje nam się mechanizm analogu to kupujemy sobie pada za 20-40 zł i przekładamy całego nanaloga i spowrotem mamy sprawnego pada...  :P
Myk sprawdzony przeze mnie...

Offline mgs

• Stały Bywalec
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2013, 13:05:22 pm »
Ja nikomu nie bronie kupowac takich padow. Niech tylko maja swiadomosc co kupuja.

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2013, 17:07:39 pm »
No wola kupującego... jeżeli chce mieć chińskiego pada za 100zł niż oryginałkę za 160zł czy tam ile kosztuje...
 Dla mnie wybór jest prosty, ale wielu ludzi się na to nabiera...
Według mnie takie aukcję i taka sprzedaż padów nie powinna mieć miejsca na alledrogo...

Offline mgs

• Stały Bywalec
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2013, 17:52:48 pm »
Allegro przymyka oko na to i wiele innych rzeczy ;]

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2013, 19:17:27 pm »
Przymyka oko to SONY, albo nie wiem jaki tam układ mają?

Offline Ponury0

• Wyjadacz
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2013, 20:52:26 pm »
Przymyka oko to SONY, albo nie wiem jaki tam układ mają?
Mają szukać nielegalnych fabryk w Chinach? Natomiast transport takich urządzeń do krajów to już inna bajka, nie sprawdzają wszystkich kontenerów, większości takim udaje dostać się do kraju.

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:55:09 pm »
Stary ja nie wiem co mają robić... ale dziwne, że nie robią nic... z tymi akurat, które ich logo noszą... ;D

Offline Consolman

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2013, 18:16:54 pm »
wystarczy panowie dobrze poszukac na allegro i mozna znalezc orginalne pady lekko uszkodzone typu urwany analog rozawlona obudowa czy uwalona tasma za okolo 40zl

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2013, 22:09:09 pm »
wystarczy panowie dobrze poszukac na allegro i mozna znalezc orginalne pady lekko uszkodzone typu urwany analog rozawlona obudowa czy uwalona tasma za okolo 40zl

Nie dość, że odgrzałes starego kotleta to jeszcze napisałeś to o czym wszyscy od dawna wiedzą...  :-\

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2013, 22:09:09 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.