Grudzień 03, 2020, 05:33:23 am

Autor Wątek: Przenoszenie zapisów gier  (Przeczytany 11701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Przenoszenie zapisów gier
« dnia: Październik 31, 2013, 17:50:46 pm »
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przeniesienia Save'ów z gier z użytkownika A na użytkownika B. Próbowałem kopiować z Narzędzi zapisania danych ps3 na drugiego użytkownika, ale savy nie działają :/ Da się jakoś to zrobić? Mam CFW 4.50 Habib.

PS3-Hack.com.pl

Przenoszenie zapisów gier
« dnia: Październik 31, 2013, 17:50:46 pm »

Offline morfeusz

• Weteran
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Poznań
  • Reputacja: 28
Odp: Przenoszenie zapisów gier
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2013, 21:35:29 pm »

Pomogłem?Dałem cennej wskazówki?Kliknij Zieloną Łapkę

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2013, 07:56:31 am »
Zmieniam Save HEX Editorem i nadal gdy włączam grę to zaczynam od początku...

Offline spy

• D4R3K
  • Administrator
  • Prezes
  • Miejsce pobytu: Cambridge
  • Reputacja: 59
  • wtf
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2013, 09:33:18 am »
czesc ja czasami używam do tego ''fake save data owner'' jest to sprytny pogram za pomocą którego możesz używać save-ow z innego konta , potrzebny ci do tego CFW Rebug 4.46.1 REX edition i toolbox

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2013, 09:33:18 am »

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2013, 09:52:30 am »
Jeśli chodzi o ten program "'fake save data owner" to muszę mieć wyłącznie cfw od Rebuga i nie mogę zmienić bo savy będą cały czas podpisane pod ten soft :/ Dla mnie to nie jest rozwiązanie.

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
  • Miejsce pobytu: dev_void/
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2013, 13:44:31 pm »
Save'y nie są podpisane "pod soft" tylko pod specjalnego użytkownika.

To nie jest program tylko funkcja debugowych fw (CFW Rebug jest frankensteinem złożonym z fw debugowego i retailowego).

Użytkownika trzeba przepisać i nie ma to znaczenia czy jest to ten specjalny czy jakikolwiek inny. Robi się tak samo, a jest to niestety uciążliwe i aby save był idealnie przepisany, wymaga CFW 3.55 lub 4.21 (bo tylko na nich odczytasz potrzebne z gier klucze).
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-save/

Łatwiej Ci będzie tylko częściowo poprawnie podpisać, obecnie DHK nie jest sprawdzany przez CellOS. Łatwiej Ci też będzie skorzystać z Brute Force Save Data Tool, gui na opisane przeze mnie narzędzia Flatza. A jeszcze prościej będzie wgrać CFW Rebug REX i włączyć wspomnianą wcześniej opcję. ;)

Edycja PARAM.SFO w hex edytorze zadziała tylko z grami, które nie używają PARAM.PFD.

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2013, 14:30:25 pm »
Co do Rebuga to trochę się obawiam bo kolega z forum mi napisał, że "podobno save'y później nie działają na innym sofcie bez włączonej funkcji Fake Save Data Owner." Jako że Rebug nie wydaje nowych softów a dostępny najnowszy jest z wersją 4.46 a ja jako na bieżąco korzystam z PSN to się obawiam, że z czasem będę musiał zmienić soft i all save'y pójdą w pizd... Więc chciałem się dowiedzieć czy to jest prawda, że gdy zainstaluje soft od innego producenta to nie będą działać save'y?
Dodam jeszcze, że cały problem powstał odkąd zakupiłem IDPS po zbanowaniu konta w psn i musiałem zrobić nowe konto użytkownika.

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2013, 16:53:59 pm »
Fake Save Data Owner zmienia właściciela save'a na nazwijmy to specjalnego, więc pod tym względem kolega ma rację. Ale sprawia też, że konsola będzie akceptować save'y jakiegokolwiek użytkownika jakiejkolwiek konsoli.

I tak Ciebie znowu zbanują. Nie szkoda Ci na to czasu i pieniędzy?

Więc chciałem się dowiedzieć czy to jest prawda, że gdy zainstaluje soft od innego producenta to nie będą działać save'y?

Nie producenta bo takich nie ma, a danego scenowca bądź danej grupy scenowej.

Tak, ponieważ obecnie jedynym hybrydowym fw jest Rebug i to jest jedyny fw z opcjami z fw debug. Więc tak jak w przypadku save'ów należących do użytkownika X, tak i w tym przypadku kiedy save'y należą do użytkownika Y to musisz je przepisać pod użytkownika Z. Z Twojego punktu widzenia to nie ma przecież znaczenia bo i tak będziesz musiał je przepisywać pod siebie bez względu na to czy użytkownikiem jest root czy jakikolwiek inny zwykły.

I tylko te save'y, które były nadpisywane przy włączonej rzeczonej opcji, a nie magicznie wszystkie.

PS: Rebugi wychodzą rzadko bo są uzależnione od wypływania debugowych 4.50, a grupa Rebug nie wypuszcza zabugowanych releasów (raz im się tylko zdarzyło). Akurat 4.50 ma wyjść niedługo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2013, 16:56:10 pm wysłana przez Berion »

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2013, 19:18:41 pm »
Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak użyje tego programu fake save data owner na cfw Rebug'a to co się dzieje z trofeami ? Przenosi na wszystkie konta użytkownika ?

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2013, 21:13:12 pm »
Nic się nie dzieje z trofeami. Są przypisane do użytkownika konsoli na którym są zdobywane.

A bana dostaniesz rychło znowu ponieważ masz nie zmienioną pierwszą sekcję w EID0, adekwatnie do nowego IDPS. To tak BTW. ;]
http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=64709

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2013, 07:56:00 am »
No zobaczę jak długo pożyję :D Używam SEN Enablera do ukrywania danych konsoli i usuwania historii.
Czyli nawet jak użyje tego programu "fake save data owner" to trofea będę musiał zdobywać od początku na drugim koncie? Jeśli tak to czy można jakoś je przenieść ? :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2013, 10:03:53 am wysłana przez NeuroN »

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2013, 14:01:40 pm »
Trofea tak jak save'y, przypisane są do użytkownika. Jeśli skopiujesz trofea z użytkownika A do użytkownika B to one nadal są użytkownika A i aby użytkownik B mógł z nich zrobić użytek, należy je przepisać. W taki sam sposób jak save'y z tą różnicą że po całym procesie trzeba jeszcze uruchomić każdą z gier których trofea są zainstalowane, aby uaktualnić plik z indeksem z trofeami.

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2013, 15:10:59 pm »
A mógłbyś dokładniej napisać jak to zrobić? :D Skąd i co dokładnie skopiować i w jaki sposób nadpisać.

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2013, 18:24:18 pm »
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona4.php

"dev_hdd0/home/numer-użytkownika/trophy/"
Jak sama nazwa wskazuje, folder zawierający Trofea. Każde w katalogu o ID gry (np. "./BCES12345_00/") plus katalog ze spisem ("./_TROPSYS_/"). Jeśli do jakiejś gry wgrywałeś patch zawierający dodatkowe Trofea (np. do DLC), wówczas konsola przed dodaniem nowych robi kopię aktualnie istniejących do folderu o tej samej nazwie, z prefiksem "_BU_" (np. "./_BU_BCES12345_00/").

Tutaj jest błąd. NPWR zamiast np. BCES ileś tam. Muszę to kiedyś poprawić. ;]

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-save/

Trofea się tak samo przepisuje jak save'y. W artykule jest informacja o tym, że kluczy do trofeów nie ma. Obecnie już są.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2013, 18:27:10 pm wysłana przez Berion »

Offline NeuroN

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2013, 11:32:10 am »
Pobrałem Bruteforce Save Data, którym podpisałem save i ładnie wszystko działa :) Nie wiem tylko czy trofea by się dało nadpisać. Próbowałem cały folder przenieść przez MM z hdd/home/nr uzytkownika/trophy/nr gry, i przerobić tym programem ale nie działa :P błąd wywala jak grę włączam.

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2013, 11:39:20 am »
Złe klucze, brak kluczy do trofeów. Zgaduję.

Ja tego programu nie lubię. Ma fatalnie zaprojektowany interface, a do tego jest to tylko GUI na opisane przeze mnie narzędzia.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2013, 11:39:20 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.