Październik 20, 2020, 22:05:43 pm

Autor Wątek: Teensy 2.0++ Downgrade  (Przeczytany 14626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline papryka2000

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
Teensy 2.0++ Downgrade
« dnia: Luty 19, 2014, 15:40:49 pm »
Wiatm

Przekopałem chyba cały Polski internet i nie znalazłem zadnych plików i instrukcji jak wykonac Downgrade tym urządzeniem. W związku z tym ze moja konsolka ma 3.56 wiec woła o downgrade jest to stary FAT wiec ma pamiec typu nand. Prosił bym o instrukcje a chociaz linki do jakiegos oprogramowania, albo ogólny zarys jak wyglada proces downgradu.

Jezeli takowy temat jest to sory za zaśmiecanie i temat do piekła

Turbo język mistrz minetka!

PS3-Hack.com.pl

Teensy 2.0++ Downgrade
« dnia: Luty 19, 2014, 15:40:49 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Teensy 2.0++ Downgrade
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2014, 16:23:49 pm »
Nie zrobisz downgradu mając w konsoli 3.56 donglem. W takiej sytuacji ratuje Cię tylko flasher.
Istnieje jeszcze możliwość, że w konsoli jest wrzucone CFW 3.55 ale nie liczyłbym na to.

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2014, 17:04:38 pm »
Tak w skrócie:
Najpierw musisz ustalić jaka pamięć siedzi w twojej konsoli.
Następnie szukasz schematów lutowniczych do swojej płyty głównej, znajdziesz je na psdevwiki.com
Całe oprogramowanie do obsługi teensy, pod kontem flashowania pamięci ściągniesz z https://github.com/hjudges/NORway oraz teensy loader(służy do wgrywania .hex) http://www.pjrc.com/teensy/loader.html

Jak już polutujesz i odpalisz oprogramowanie do obsługi teensy, to wykonujesz dump pamięci.
Jeżeli twierdzisz ze masz NAND to dump 2xNAND i łączysz je programem FlowRebuilder a następnie sprawdzasz poprawność dumpu programem np. PS3flash tool. następnie patc**jesz dump do 3.55, dzielisz dump FlowRebuilderem i wgrywasz do pamięci, potem wchodzisz w FSM i robisz to co przy tradycyjnym downgrade E3flasherem(tzw. step1/2)

Jeżeli będziesz chciał się tym zająć opisze Ci więcej szczegółów, dodam że konsole NAND robi się ciężko w domowych warunkach jeżeli jesteś "cienki" w lutowaniu.

Offline papryka2000

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 19:09:02 pm »
Teraz po feriach bede kupowal wlasnie teensy bo teraz i tak przez 2tyg nie wysylaja. tak mam nand bo sprwdzalem. Z lutowniem niema najmniejszego problemu stacje z cienkim grotem mam, a w zanadrzu nawet hot aira, bylbym wdzieczny jak by ci sie chciało to opisac. Hm bylem w błędzie bo myslalem ze odrazu do NAND   wgrywa sie softa.

Jeszcze małe pytanko procedura downgradu wyglada tak samo przy nand i nor  (zmienia sie tylko oprogramowanie norway, nandway)?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 19:29:02 pm wysłana przez papryka2000 »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 19:09:02 pm »

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2014, 22:33:23 pm »
bylbym wdzieczny jak by ci sie chciało to opisac.

Jeszcze małe pytanko procedura downgradu wyglada tak samo przy nand i nor  (zmienia sie tylko oprogramowanie norway, nandway)?
Opisze Ci co i jak, jak znajdę trochę czasu. Może jutro, może za kilka dni, ale napisze. ;)

Tak procedura downgrade jest prawie taka sama tylko, że tu masz inny rodzaj pamięci i jest to całkiem inaczej na nich zapisywane. Czyli porównanie względem konsol z pamięciom typu NOR dochodzi drugi NAND do dump/flash + łączenie/rozłączenie dump'ów + oczywiście więcej cennego czasu. :P

Offline papryka2000

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2014, 22:42:58 pm »
spokojnie bez pośpiechu i tak narazie nie mam sprzetu, odezwe sie na priv jak juz bede mial programator

Edytowany double post: Marzec 04, 2014, 10:11:42 am
Dobra maleństwo juz u mnie jest dzis zaczymam walczyc, wraz z nim sa dwa pytania. Czy po wgraniu spatchowanego dumpu można wgrywac softa 3,55 bezpośrednio przez recowery. Czy brak napędu jest w stanie pokrzyzowac plany o przeróbce? Jezeli tak to czy moze byc podpięty dowolny napęd i dopiero po wszystkim sobie go sparowac.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 10:11:42 am wysłana przez Resterwers »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2014, 10:11:04 am »
Bez napędu nie wgrasz zwykłego softu (nie przejdzie Ci podczas aktualizacji). Musisz mieć soft z wyłączonym sprawdzaniem BluRay'a i BlueTooth. Możesz oczywiście przełożyć napęd z innej konsoli (nie wiem czy musi być również sparowany podczas instalacji softów) ale jak już zejdziesz do oficjalnego 3.55, wyjmiesz napęd i wszystko pójdzie gładko to przy wyborze CFW 4.xx będziesz musiał wybrać takie, które ma wyłączone sprawdzanie BD/BT podczas instalacji. Np. ROGERO (najbardziej popularny soft) nie ma patcha na pominięcie tego sprawdzania. Trzeba szukać jakiś mniej popularnych wynalazków.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 10:13:08 am wysłana przez Resterwers »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2014, 10:11:04 am »

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.