Sierpień 22, 2019, 02:28:48 am

Autor Wątek: PS3 12GB - kilka pytań początkującego  (Przeczytany 7103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline snapp

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
PS3 12GB - kilka pytań początkującego
« dnia: Luty 09, 2014, 12:33:02 pm »
Witam, na początek chciałem się ze wszystkimi przywitać :)
Zastanawiam się nad zakupem tego ps3:

Cena wydaję mi się przystępna jednak użytkowanie konsoli nie kończy się na jej zakupie. Dochodzą do niej wiadomo gry. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda przerobienie konsoli, czy jest to bezpieczne, czy da się tą konsole przerobić i czy w ogóle warto taką kupić.

Pozdrawiam

PS3-Hack.com.pl

PS3 12GB - kilka pytań początkującego
« dnia: Luty 09, 2014, 12:33:02 pm »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
Odp: PS3 12GB - kilka pytań początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2014, 13:32:29 pm »
Downgrade tej konsoli nie zrobisz...tylko emulator ODE a wiec dolicz do tego prawie drugie tyle co za konsole ;-) Do tego jeszcze jakis sensowny dysk twardy i masz niezla sumke ;-) kup sobie lepiej jakas uzywana nadajaca sie do downgrade ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline longeret

• Vip
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2014, 16:09:14 pm »
Dokupić pasowałoby dysk i szyny do niego...
Podobno te Konsole Super Slim 12GB są wykonane z marnych podzespołów ...

Szkoda się pchać w taki sprzęt, za tą kasę możesz wyrwać jakies używane PS3 które jest już z CFW , bądź nadawać się będzie do wgrania CFW.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2014, 21:05:03 pm »
570zł to nie tak dużo jak za taką konsolę (chociaż nadal dużo jak na czasy, w których mamy już nowszą generację konsol).
Przerobienie jej metodą ODE to koszt ~160zł + montaż więc nie mówcie, że to jakieś mega pieniądze.
Jakiś używany dysk zewnętrzny (o ile kolega nie posiada żadnego) to koszt od 50zł (w zależności oczywiście od pojemności).
Dysk wewnętrzny nie jest konieczny, ponieważ gry są trzymane na zewnętrznym a w pamięci wewnętrznej ewentualnie pliki gry także jeżeli kolega nie chce wchodzić w koszty to te 12gb wystarczy (chociaż będzie to uciążliwe bo niektóre gry wymagają zainstalowania części plików na dysku wewnętrznym i z reguły zajmują one 6-8gb co przy pamięci 12gb nie jest małym rozmiarem).
Reasumując w kwocie 800zł można się zamknąć i mieć nową konsolę :) Wiadomo, można kupić używaną dużo taniej ale nie wiadomo co taka konsola przeszła i czy nie ma jakiś ukrytych wad :) Można trafić na egzemplarz perełkę albo na konsolę nieźle przeoraną.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2014, 21:05:03 pm »

Offline Berion

• Weteran
  • Vip
  • Miejsce pobytu: dev_void/
  • Reputacja: 24
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2014, 17:30:19 pm »
Podobno fw 4.55 brickuje CECH-4xxx z ODDE.

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2014, 11:27:00 am »
570zł to nie tak dużo jak za taką konsolę (chociaż nadal dużo jak na czasy, w których mamy już nowszą generację konsol).
Przerobienie jej metodą ODE to koszt ~160zł + montaż więc nie mówcie, że to jakieś mega pieniądze.
Jakiś używany dysk zewnętrzny (o ile kolega nie posiada żadnego) to koszt od 50zł (w zależności oczywiście od pojemności).
Dysk wewnętrzny nie jest konieczny, ponieważ gry są trzymane na zewnętrznym a w pamięci wewnętrznej ewentualnie pliki gry także jeżeli kolega nie chce wchodzić w koszty to te 12gb wystarczy (chociaż będzie to uciążliwe bo niektóre gry wymagają zainstalowania części plików na dysku wewnętrznym i z reguły zajmują one 6-8gb co przy pamięci 12gb nie jest małym rozmiarem).
Reasumując w kwocie 800zł można się zamknąć i mieć nową konsolę :) Wiadomo, można kupić używaną dużo taniej ale nie wiadomo co taka konsola przeszła i czy nie ma jakiś ukrytych wad :) Można trafić na egzemplarz perełkę albo na konsolę nieźle przeoraną.

Zapomniałeś o jednej istotnej kwestii, mianowicie w chwili gdy kolega zamontuje sobie to całe ODE to straci gwarancję... Czyli za te jak ty to wyliczyłeś 800 zł kupi sobie nówkę konsole bez gwarancji... Czy jest w tym sens?
To raz, a dwa to większość gier działa z wewnętrznego i dane gier również się na nim zapisują i nie są to małe dane parę gier i po 12 Gb.
Po trzecie to weź sobie kup używany dysk za 50zł... Zobaczymy ile ci posłuży o ile w ogóle

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2014, 21:47:09 pm »
Kolega widzę mało doświadczony jest :)

KAŻDA, KAŻDA modyfikacja konsoli skutkuje utratą gwarancji (CFW czy ODE - bez różnicy) ale kupujesz sprzęt NOWY i znasz jego pełną historię. Kupując używaną konsolę na allegro nie wiesz czy była naprawiana (nie każdy sprzedawca musi być uczciwy i o tym wspomnieć), nie wiesz czy nie posiada jakiś usterek itd.
12GB owszem, to baaaaaardzo mało miejsca ale napisałem, że można z tym żyć (chociaż jest to uciążliwe bo dwie gry zainstalują się na tej pamięci wewnętrznej konsoli i po całym miejscu).
Odnośnie dysku to napisałem, że można go kupić OD 50zł a nie za 50zł. Wiadomo, że za 50zł to sobie można kupić coś co powinno już być na szrocie ale można? Można. Za 150zł można kupić nowy dysk przenośny więc łatwo wydedukować ile może kosztować taka kilkumiesięczna używka.

Reasumując, przerabianie konsoli metodą ODE jest droższe (ze względu na oczywisty koszt urządzenia i ewentualnego montażu). Niestety nie kupisz sobie w tym momencie nowej konsoli, która można by przerobić przez CFW (nawet po downgradzie) a jeżeli już ktoś upoluje taką konsolę to na pewno nie sprzeda jej za grosze na allegro...

Jeżeli komuś zależy na nowej konsoli (której historie będzie znał od samego początku) to kosztorys przedstawia się tak jak napisałem wyżej. Jak ktoś chce sobie kupić konsolę po prostu do gry i nie zależy mu na graniu bez obaw o jakieś usterki po poprzednim właścicielu to kilka sztuk z CFW jest dostępnych na allegro.

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2014, 22:29:54 pm »
Ale dlaczego mi piszesz, że ja mało doswiadczony jestem, jak to ty polecasz koledze kupno tego S.Slima i przerobienie go metodą ODE i nie piszesz tam, żeby to zrobił po upływie gwarancji i nie piszemy tutaj o innych konsolach z allegro tylko o konkretnej nowej Super Slim tak? to po co mnie uświadamiasz na siłę o czymś co naturalnie wiem...

Tyle w tym temacie z mojej strony... Było mu napisać kup sobie Super Slima dołóż do niego jeszcze te 300zł 400zł, a że go sobie przerobi po upływie gwarancji...  :P

I dalej mu jeszcze napisz, że to lepsze wyjście bo nowa jest...

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2014, 23:26:45 pm »
To wg. Ciebie powinien czekać 2 lata z przerobieniem konsoli? Sorry ale ni w ząb nie rozumiem twojej logiki :) Jak ktoś chce przerobić konsolę to powinien być świadom, że straci w tym momencie gwarancję ale to nie zmienia faktu, że ma konsolę z pierwszej ręki i ma 100% pewności co było w niej robione.

Offline longeret

• Vip
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2014, 15:23:15 pm »
To wg. Ciebie powinien czekać 2 lata z przerobieniem konsoli? Sorry ale ni w ząb nie rozumiem twojej logiki :) Jak ktoś chce przerobić konsolę to powinien być świadom, że straci w tym momencie gwarancję ale to nie zmienia faktu, że ma konsolę z pierwszej ręki i ma 100% pewności co było w niej robione.

hehehehe... dobra zakończmy ten temat...

Ja mu po prostu odradzałem kupno Super Slima... bo według mnie marny jest pomysł ze stratą gwarancji nawet w przypadku nowej kosnoli... bo to jednak Super Slim jest...

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2014, 15:23:15 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.