Wrzesień 17, 2019, 16:37:47 pm

Autor Wątek: Kopiowanie gry na dysk wew.  (Przeczytany 16672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cieniutki

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Kopiowanie gry na dysk wew.
« dnia: Marzec 09, 2014, 16:59:11 pm »
Witam. Mam problem ze skopiowaniem gry (last of us) z dysku zewnętrznego (ntfs) na dysk wew. konsoli FAT32. Odpalam multimana ale niestety nie widzi tej gry na dysku nfts. Filmy działają bez problemu ale plików gry nie widać i nie mogę ich przerzucić na wewnętrzny ps3.  Jak mam skopiować grę na wewnętrzny ?

PS3-Hack.com.pl

Kopiowanie gry na dysk wew.
« dnia: Marzec 09, 2014, 16:59:11 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Kopiowanie gry na dysk wew.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2014, 18:46:58 pm »
Jaki masz soft? Filmy na tym dysku zewnętrznym masz w formacie .iso?

Offline gomez159

• nicniewiem
  • Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Miejsce pobytu: Księstwo Orawskie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2014, 20:11:11 pm »
Mm zobaczy Ci grę z dysku (ntfs) jeśli ta gra jest obrazie iso....  oczywiście przy odpowiednim sofcie czarnulki....  w przeciwnym razie dysk (fat32) folder GAMES i tam grę:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2014, 20:13:47 pm wysłana przez gomez159 »

Offline cieniutki

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2014, 21:07:23 pm »
Mam HABIB 4.55
Dodam że gre mam na dysku ntfs bo ma pliki większe niż 4 GB.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2014, 21:07:23 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2014, 21:09:54 pm »
No to gra musi być w formacie .iso umieszczona w folderze PS3ISO na dysku zewnętrznym.

Grę przerobisz programem genps3iso (do pobrania na stronie np. cobra-ode)

Offline gomez159

• nicniewiem
  • Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2014, 21:25:43 pm »
jeśli gra jest większa jak 4gb to ją podziel np; ps3splitter  a Mm ją scali:)   

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2014, 21:59:42 pm »
Bardzo głupia rada biorąc pod uwagę, że kolega ma cobre.
Już wyjaśniam dlaczego. Otóż dzieląc grę spliterem multiman i tak będzie chciał ją scalić i zapisać na dysku wewnętrznym a co za tym idzie gra musi być skopiowana na dysk wewnętrzny. Mając grę w formacie .iso na dysku zewnętrznym multiman nic nie musi kopiować, przerabiać itd. po prostu ją ładuje i można "z buta" grać.

Offline gomez159

• nicniewiem
  • Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2014, 09:07:12 am »
hehe z zewnętrznego dysku można grać bez problemu i przecież nie musimy gry kopiować na wew..... więc nie pisz że to głupia rada.... bo z tego co piszesz Otóż dzieląc grę spliterem multiman i tak będzie chciał ją scalić i zapisać na dysku wewnętrznym a co za tym idzie gra musi być skopiowana na dysk wewnętrzny to wynika że nie można grać z zew to jest "głupota" 

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2014, 09:20:23 am »
Nie wypowiadaj się lepiej jak nie masz o czymś pojęcia. Owszem, możesz uruchomić grę z dysku zewnętrznego  ale multiman musi najpierw scalić rozdzielone pliki a skoro dysk zewnętrzny jest w formacie fat32 to jak ma na nim zapisać plik powyżej 4gb? Nie zapisze więc zostaje mu dysk wewnętrzny. Reasumując, żeby odpalić grę podzieloną spliterem trzeba ją najpierw scalić na dysk wewnętrzny i tak jak to jest w przypadku np. Gran Turismo 6 gra zajmuje ponad 15gb z czego niecałe 15gb to jeden plik więc scalając ją multiman kopiuje praktycznie całą grę na dysk wewnętrzny.

Offline cieniutki

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2014, 16:47:08 pm »
No dobrze czyli zaczynam od pierwszej porady. Przerabiam grę na iso programem PS3ISO.
Odpalam ps3iso i nie za bardzo wiem co mam zrobić bo po wskazaniu miejsca gdzie ma być zapisany plik z grą nic się nie dzieje. W okienku ps3iso pojawia się komunikat że wciśnięcie enter zamknie program. Może mi ktoś powiedzieć jak go obsłużyć. Na pewno coś robię nie tak.
A i jeszcze jedno obecnie grę ( last of us) mam na dysku zew. w formacie ntfs . To dla przypomnienia
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 16:50:37 pm wysłana przez cieniutki »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2014, 18:15:52 pm »
Zacznijmy od początku. Pobierasz WSZYSTKIE pliki z tego linku do jednego folderu: https://mega.co.nz/#F!EMdyxa7D!es5n0C6Ybvgda7yjNocQIw

Następnie odpalasz program genPS3ISO_GUI. Ustawiasz go tak jak na zdjęciu poniżej (żeby wyskoczyły Ci te opcje musisz zjechać myszką w prawy dolny róg programu):

Następnie klikasz w tą duża, niebieską płytę. W pierwszym oknie podajesz folder, w którym masz grę (czyli np. BLES32147) a w drugim wskazujesz miejsce, gdzie ma CI zapisać gotowy plik iso (dla przykładu G:\PS3ISO). Powinno zacząć robić obraz iso gry. Gdy już skończy podłączasz dysk do konsoli, uruchamiasz ją (ważne, żeby było to w tej kolejności) i w multimanie powinna się pojawić :)

Oczywiście w celu tylko skopiowania gry na dysk wewnętrzny możesz użyć splitera i przenieść ją na dysku FAT32 ale polecam zrobić Ci metodą, którą opisałem bo po pierwsze możesz tą grę uruchomić bezpośrednio z dysku a po drugie i tak można ją skopiować później na dysk konsoli :)

Jest jeszcze trzecia możliwość. Jeżeli chcesz TYLKO skopiować grę na dysk wewnętrzny konsoli to:
W multimanie (pierwsza zakładka) przełączasz tryb multimana na standard (nie cobra edition). Uruchomi się on ponownie. Następnie znowu w pierwszej zakładce będziesz miał opcję przełączenia sterowników między FAT32 a NTFS. Klikasz to i w menadżerze plików multimana (select+start) dysk powinien się pojawić. Gdyby tak się jednak nie stało to konieczne jest utworzenie pliku USB.CFG (co i jak jest opisane w poradnikach na googlach).

Reasumując - Masz 3 możliwości (w zasadzie nawet 4 licząc połączenie FTP) przesłania/odpalenia gry. Ja z tych 3 opisanych polecam zrobienie pliku .iso (zalety już wypisałem wcześniej).
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 18:20:32 pm wysłana przez Resterwers »

Offline cieniutki

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2014, 21:48:32 pm »
Resterwers- wielkie dzięki . Zrobiłem iso i wszystko działa. Myślę że warto przykleić gdzieś Twój poradnik bo może się jeszcze komuś przydać. Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie wszystkiego i opisanie krok po kroku  :)

Offline gomez159

• nicniewiem
  • Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2014, 19:41:29 pm »
poradnik bardzo dobry:) .....

ja mam konsole z chin bo mam w niej dysk "80" a na zew dysku (FAT32)  z tera gier (duża część powyżej 4gb) i jakoś gram..:)

wyjaśnij mi kolego jak grałeś z dysku zew (FAT32)

Offline cieniutki

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2014, 21:43:14 pm »
Nie za bardzo rozumiem pytanie. Zrobiłem tak jak opisał Resterwers. Przerobiłem grę na iso i po kłopocie. Pliki są teraz mniejsze niż 4 GB więc nie ma problemu z umieszczeniem ich na dysku FAT32

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2014, 21:43:14 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.