Listopad 29, 2020, 14:38:28 pm

Autor Wątek: Wymiana uszkodzonego napedu w PS3 Slim (CECH-2003A)  (Przeczytany 14248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stasimon

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
Wymiana uszkodzonego napedu w PS3 Slim (CECH-2003A)
« dnia: Marzec 21, 2014, 05:56:14 am »
Witam

Mam 2 konsole PS3 Slim, modele 2003A. Jedna sprawna ale z popsutym napedem bluray. Kupilem ja jako uszkodzona wlasnie z napedem niesprawnym, ma soft 3.41, nie znam jej historii ale raczej ktos zrobil downgrade. Naped martwy, nie chwyta plytek, nawet po recznym wlozeniu plytki (otwarta konsola) nie kreci jej. Po wcisnieciu przycisku Eject slychac takie dwa buczenia i nic nie dziala.

Druga konsolka mojego znajomego jest uwalona calkowicie (nieumiejetne lutowanie i downgrade) ale ma sprawny naped bluray. Pomyslalem ze przeloze naped. Po podpieciu kabli konsolka uruchamia sie, naped wciaga plytke i slychac ze ja kreci. Nie ma niestety w XMB zadnej ikonki plyty zarowno przy grach jak i filmach.

Czy musze teraz zapodac remarry? Mam sciagniete pliki do softu 3.55 i najpierw bede musial zrobic aktualizacje do OFW 3.55. Docelowo bedzie wgrany CFW 4.55 Rogero. Czy te opisy do remarry i paczka plikow, razem z OFW 3.30 zadzialaja tez na slimach czy sa tylko do fatow? Nie uszkodze niczego? Czy po remarry pokaza sie ikonki plyt w XMB?

A no i czy wymagana jest ta plytka z filmem bluray? Nie mam zadnego, tylko gry. Ponoc plytka z filmem byla wymagana przy fatach z NAND bo tam sie tracilo mozliwosc odtwarzania filmow bluray.

Pzd.

PS3-Hack.com.pl

Wymiana uszkodzonego napedu w PS3 Slim (CECH-2003A)
« dnia: Marzec 21, 2014, 05:56:14 am »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Wymiana uszkodzonego napedu w PS3 Slim (CECH-2003A)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2014, 10:51:16 am »
Prawdopodobnie musisz ponownie podpisać napęd pod nową konsolę. Z metod, które mi są znane to wejście do FSM (Factory Service Mode) i tam można zsynchronizować napęd. Wymagany jest dongle (np. e3 card reader) czyli starego typu downgrader bo to one dawały możliwość wejścia w to menu. Druga sprawa czy ten napęd jest Ci tak bardzo potrzebny? Możesz przecież zainstalować jakeś CFW 4.55 w wersji z wyłączonym sprawdzaniem napędu bo tak na prawdę jak masz CFW to nie jest on do niczego potrzebny ;)

Offline stasimon

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2014, 12:32:09 pm »
No wlasnie jest potrzebny bo to docelowo konsola nie bedzie dla mnie a ma miec mozliwosc odpalenia gier czy filmow z napedu. Najbardziej zastanawia mnie to czy wymagany jest ten film na Bluray podczas przypisywania napedu do plyty. Chce zrobic update do 3.55 a potem uzyc tego remarry tylko nie mam zadnego filmu na blurayu. Mam jeszcze starego dongla MatrixPS3 ktorego kiedys uzywalem do odpalania gier na 3.41, teraz zrobilem w nim update do opcji downgrader.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, 13:09:55 pm »
Raczej Ci nie będzie potrzebny ten film bluray. Z tego co pamiętam to wyszły aplikacje, które naprawiały ten problem z poziomu konsoli. O ile się nie mylę to nawet w obecnym multimanie jest (w ustawieniach) opcja, która przywraca odpalanie filmów.
Co do dongla to jeżeli tylko jest możliwość wejścia przez niego do FSM to wszystko powinno pójść jak po maśle ;)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, 13:09:55 pm »

Offline stasimon

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2014, 15:48:21 pm »
Dzieki za info, naped przelozony, sparowany, wlasnie instaluje CFW 4.55 Rogero.

Pzd.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2014, 15:48:21 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.