Wrzesień 25, 2020, 02:17:14 am

Autor Wątek: Zepsuty napęd - przerobienie  (Przeczytany 10502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline panicore

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Zepsuty napęd - przerobienie
« dnia: Kwiecień 11, 2014, 16:53:44 pm »
Witam , szukałem na forum podobnego problemu lecz nigdzie go nie znalazłem otóż . Kupiłem używaną konsolę jakoś pól roku temu . Napiszę najpierw parametry konsoli tak więc :
Konsola PS3 Slim 160 GB .
CECH-2503A code 0D.
Wersja oprogramowania 4.55
Tak więc pograłem pare mięsiecy głownie w fife i któregoś dnia zaczął strasznie głośno chodzić napęd , po jakimś czasie zaczęły się lagi aż w końcu podczas grania konsola się zawiesza i koniec . Tak więc wpadłem na pomysł przerobienia konsoli ponieważ nie ejstem w stanie naprawić napędu ponieważ mieszkam za granicą i w moim mieście nie ma żadnego serwisu z naprawą konsoli a żeby kupować nową to nie widzę potrzeby . Moje pytanie brzy następująco czy moja konsola nadaję się do przerobienia. Drugie pytanie , chcę przerobić ją ponieważ będę chciał wrzucać gry bezpośrednio na dysk twardy nie używając płyt , w konsoli posiadam 160 gb dysku oraz przenośny 1TB więc wydaje mi się , że wystaczy . Trzecie pytanie , będę mógł używać PSN ? tzn grać online ?. 4 pytanie , czy nawet jeżeli będę mógł grać online i zostanę zbanowany , będę mógł utworzyć następne konto . Piąte pytanie jakiego oprogramowania użyć bo w internecie jest ich  mnóstwo , i czy poradzę sobie sam w graniem takiego softu ?
Pozdrawiam serdecznie ,jeżeli był taki temat  lub zły dział to przepraszam ale naprawdę szukałem .

PS3-Hack.com.pl

Zepsuty napęd - przerobienie
« dnia: Kwiecień 11, 2014, 16:53:44 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
Odp: Zepsuty napęd - przerobienie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2014, 17:20:07 pm »
Siema Twoja nadaje sie do przerobki ALE trzeba zrobic tak zwany "dowgrader" (uzywajac odpowiedniego programatora) mozesz kupic sprzet lub poszukac servisu .

odp 1)nadaje sie do dowgrader
odp 2) tak wystarczy Tobie wzupełnosci taki dysk tylko musi byc sformatowany na fat32 by konsola mogła z niego odpalic gry
odp 3)tak jest mozliwosc grania online
odp 4)jak Cie zbanuja to mozna skombinowac nowy IDPS (indywidualny numer kazdej konsoli i taki numer sie podmienia by mozna było sie ponownie łaczyc online) oczywiscie jak konto psn zbanuja to tworzysz nowy profil na ps3 i nowe konto psn (zazwyczaj jak banuja to i to)
odp 5) najlepszym cfw do gry i do online jest Cobra 7,0 (naprawde polecam) lepsze jest niz kazdy nowy cfw 4,55 wiec niema co sie rozpisywac poczyta Sobie o Cobra 7,0 watek znajdziesz w dziale "NEWS" -->"Cobra 7,0 + poradnik" jak bedziesz miał jakies pytania jeszcze to pisz na czacie (SB)

edit
zapomniałem dodac aby mozna było odpalic multiman (program do uruchamiania gier) trzeba miec przynajmniej sprawna elektronike od napedu
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2014, 17:24:21 pm wysłana przez maniek6666 »

Offline panicore

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2014, 17:34:04 pm »
napęd jest ok tak mi się wydaje bo dzisiaj włączyłem to pograłem z godzine ale już pożniej zaczął łapać zawiechy , może wystarczy tylko taki program

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2014, 17:39:40 pm »
co masz na mysli "taki program" a tak zapytam konsola sie nie wiesza przy norlmalnym uzytkowaniu (nie graniu) mozesz sprawdzic czy konsola wypuszcza gorace powietrze i jak bardzo ciepła jest ..

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2014, 17:39:40 pm »

Offline panicore

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2014, 19:03:19 pm »
nie wiesza się , nie robi się ciepła i dmucha ciepłem zresztą sprawdzę zaraz jeszcze . Mam na myśli jakiś program , żebym bez większego przerabiania mógł z oryginalnych płyt przeczucać gry na dysk i wkładać płyty tylko na rozruch istnieje coś takiego
edit: pograłem pół godziny kosnola jest letnia nie bucha gorącym powietrzem , gra się zawiesiła i nawet nie moge wejść do menu konsoli . Jak się gra zawiesiła przestało kręcić płyte w cdromie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2014, 19:41:19 pm wysłana przez panicore »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2014, 20:10:36 pm »
multiman-em zrobisz to co bedziesz potrzebował (i wiele innych rzeczy) czyli tez kopiował z płyty na dysk a na Cobra 7,0 gra sie bez płyty w napedzie na innych cfw juz niestety do gier potrzebna płyta w napedzie (co prawda to nie wszystke wymagaa płyty ale jednak)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2014, 13:56:21 pm »
Dwa wyjścia, jeżeli konsola się nie przegrzewa to naprawa/wymiana napędu albo downgrade i granie z dysku w gry. Nie ma czegoś takiego jak opisałeś. Chcesz rozwiązać problem to musisz za to zapłacić (koszty części albo wykonanie usługi).

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2014, 13:56:21 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.