Grudzień 05, 2020, 19:01:24 pm

Autor Wątek: Problem z przegrzewaniem się ps3 fat oraz korzystaniem z cfw.  (Przeczytany 15630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jachim208

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Witam. Kupiłem jakiś czas temu na allegro od kolesia z Ostrowa ps3 fat z dyskiem 250gb. Przesyłka nie przychodziła, więc do niego zadzwoniłem i okazało się, że padł dysk, ale już wszystko gra i paczka poszła. Gdy w końcu przyszła zabrałem się za instalację habib 4.55 + cobra. Po zainstalowaniu multimana zauważyłem, że konsola w menu ma bardzo wysoką temperaturę - 80 stopni, a chłodzenie jest praktycznie wyłączone, wentylatory w webmanie pokazywały 0%. Żeby upewnić się, że wiatraki działają, zrobiłem fan test i konsola wyła jak głupia - czyli działają. Pogrzebałem trochę w opcjach multimana, webmana, żeby załączyć te wiatraki, ale to nic nie dało.
Postanowiłem, że może sformatowanie dysku pod pc i zainstalowanie od zera coś da. Klapka od dysku odpadła praktycznie sama (tak profesjonalnie była "przyklejona"). W środku - szok. Dysk włożony w port i przyciśnięty kartonami (co by się nie ruszał), a klapka przyklejona była na jakiś tandetny silikon.
Dysku póki co nie wyciągałem, ale jak go dotknąłem to był gorący, gdzie nie powinien osiągać takich temperatur.
W tym momencie postanowiłem, że przywrócę system, może wtedy się te wentylatory ogarną. Nic to nie dało, co więcej konsola często podczas ładowania łapie freeza, pewnie dysk już umiera przez tą temperaturę. Instalacja cfw na nowo nic nie dała.
Na dole zdjęcie dysku.
Czy ten biały silikon powinienem traktować jako plombę gwarancyjną (sprzedawca dawał miesiąc gwarancji), bo nawet fabrycznie nowe ps3 nie miały tam żadnej plomby i nie wiem czy to zerwać czy nie.
Może macie jakieś sugestie jak dać do zrozumienia temu człowiekowi, że wysłał zepsutą konsolę.
PS. Kontakt z tym typem jest po prostu tragiczny, gg, które podał nie wchodzi w grę. Wczoraj (fakt, że o późnej porze) dzwoniłem do niego na telefon, to po kilku odrzuceniach, odebrał, nie dał mi nawet skończyć zdania, zwyzywam mnie od i*****w i się rozłączył.
Proszę o pomoc, bo jednak 450zł drogą nie chodzi i z góry dziękuję za pomoc.
Przepraszam jeśli zły dział.

PS3-Hack.com.pl

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Problem z przegrzewaniem się ps3 fat oraz korzystaniem z cfw.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2014, 09:45:17 am »
No cóż można powiedzieć :P Na temat samego sprzedawcy nie będę się wypowiadał bo chyba nie warto. Co do samej konsoli to sposób zamocowania dysku jest jednym słowem tragiczny. Nie dziwi mnie, że się przegrzewa. Spróbuj owinąć się w ręcznik i wejść do sauny, efekt będziesz miał ten sam :) Prawdopodobnie brakuje sanek montażowych dlatego wepchane są tam jakieś kartony żeby dysk nie latał. Zgaduję, że gdybyś normalnie zamontował ten dysk to temperatura by spadła ewentualnie jakaś wymiana pasty na GPU / CPU i problem powinien zniknąć jednak jeżeli nie chcesz się w to bawić to ja bym odesłał tą konsolę bo bądź co bądź jest ona niekompletna (brak tych sanek), klapka od dysku jest urwana i pewnie znalazłoby się jeszcze parę rzeczy o których nie było mowy w opisie.

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2014, 10:15:54 am »
no ja bym cisnał typka niech zwraca chajs

Offline longeret

• Vip
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2014, 15:37:39 pm »
Nadziałeś się na przysłowiową "minę". :(

Teraz jedynym rozsądnym wyjściem będzie żądanie zwrotu kasy.  Zadzwoń do niego o rozsądnej porze i mu to powiedź, żeby sobie jaj  nie robił. Jeżeli się będzie coś puszył to postrasz go tym co trzeba, tutaj teraz w dużej mierze zależy przez co i w jaki sposób zrobiliście transakcję...

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2014, 15:37:39 pm »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2014, 16:18:04 pm »
Sanki to tam pikuś.Co do dysku to pewnie dał Ci jakiegoś trupa ponieważ wychlastany dysk się grzeje powyżej temperatur nominalnych czyli 55 stopni i także wpływa na to obwinięcie go tą tekturą czy pieron wiedzieć czym. Co do wiatraka oczywiście jest to do zrobienia są 2 możliwości 1 to uszkodzenie tranzystora sterującego obrotami ( fan test będzie działał czyli 100% wiatraka a np 25% już nie) ta możliwość jest najbardziej prawdopodobna i naprawa nie jest droga można jej dokonać samemu jeśli potrafisz lutować. Natomiast 2 możliwość to jest uszkodzenie czujnika temperatury znajdującego się w RSX np od grzania hot-em czyli przysłowiową opalarką po YLOD i wiatrak nie będzie działał ponieważ tranzystor sterujący wentylem nie dostaje info z pomiaru o otwarciu tranzystora ( w takim przypadku naprawa jest bardziej skomplikowana i ja zrobił bym sobie osobny układ sterowania wiatrakiem ponieważ kompleksowa naprawa wiązała by się z wymianą RSX na nowy co się nie opłaca).
Zrobienie sobie regulowanego układu do sterowania wentylem wyniesie ok 5 zł i chwila twojego wolnego czasu. Jeszcze innym wyjściem jest wlutowanie rezystora lub potencjometru o odpowiedniej rezystancji przy tranzystorze sterującym co pozwoli na płynną regulację obrotów w przypadku potencjometru  lub określone obroty poprzez dobór rezystora. Oczywiście ja tylko piszę o wyjściu z sytuacji gdybyś chciał tą ps3 zachować dla siebie jeśli nie uda Ci się jej zwrócić i odzyskać pieniędzy.

Jeśli masz CFW na tej ps3 to sprawdź np w mm czy pokazuje Ci temperatury rsx jeśli któraś będzie zaniżona o dużo czyli np 55/ 10 to jeden z czujników uwalony lub gdy  będzie 10/--
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 16:21:21 pm wysłana przez mateov »

Offline Jachim208

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2014, 16:47:46 pm »
Jak sprawdzałem w webmanie tempy to było 80 stopni cpu i 71rsx, a obroty wentylatora pokazywało 0%.
Edit. Zapomniałem, że webman nie pokazuje prędkości wentylatorów, na slimce też jest 0%. Co nie zmienia faktu, że w facie i tak nie chodziły.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 17:09:22 pm wysłana przez Jachim208 »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2014, 17:01:36 pm »
Kontaktowałeś się ze sprzedawcą? Ja bym na twoim miejscu to oddał bo rozkręcisz konsolę i się nagle okaże, że była po YLOD'ie albo jeszcze jakieś inne cuda a to już ciekawą nowiną nie jest. Dałeś za nią całkiem spore pieniądze żeby się tak bawić w naprawianie :) Gdyby te usterki były opisane w aukcji to na pewno byś tego nie kupił a jeżeli ktoś nawet by kupił to na pewno za pół ceny.

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2014, 17:04:44 pm »
sprawdź czy na pewno w webman masz zaznaczone dynamic fan control i manual i w manual wpisz 40 % i save na dole.Może sam sobie wpisałeś 0% dlatego wiatrak stoi.

dla zainteresowanych wstawiam schemat działania regulacji obrotów w ps3

I informacja dla tych co twierdza, że fan test upala sterowanie wiatrakiem i ze jest szkodliwe to co może się stać to tylko może przepalić się bezpiecznik oznaczony FB4001 przy samej wtyczce wiatraka co powoduje całkowite nie działanie wiatraka nawet fan testu
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 17:18:57 pm wysłana przez mateov »

Offline Jachim208

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2014, 17:16:26 pm »
Jak już pisałem, dzwoniłem do gościa wczoraj późnym wieczorem. Zamiast po ludzku odebrać i chociaż wysłuchać co mam do powiedzenia, typ wykrzyczał, że g***o go to obchodzi i wyzwał mnie od i*****w. Jutro próbuję znowu, a jak dalej będzie się tak zachowywał to założę konflikt i będę dążył do zwrotu.
Swoją drogą, koleś pisał, że testował konsolę 4h i wszystko działało. Owszem w menu te 80 stopni utrzymuje i nie rośnie, ale gdyby cos włączył to konsola by wyzionęła ducha. Ten dysk, musiał wymieniać z powodu temperatury.
250gb, który jest teraz po mojemu ma pełno badów. Bo slimka kuzyna tak samo odwalała, jak dysk był zapełniony badami.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2014, 17:19:42 pm »
Zakładaj spór mimo tego co powie jutro. Jak Ci powiedział, że go to g***o obchodzi to ja bym dalej nie dyskutował z nim bo szkoda sobie nerwów psuć.

Odnośnie samego dysku to przecież możesz go wyjąć z konsoli, podpiąć pod kompa i sprawdzić ile ma BADów. Nie musisz go formatować ani nic takiego robić. Wyjmiesz, sprawdzisz, włożysz z powrotem i będzie działało.

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2014, 17:21:22 pm »
Jachim sprawdź jeszcze ustawienia webmana bo może się okazać że fan controll z webmana zatrzymał Ci wiatrak.
Najlepiej zrób fotę z webmana gdzie są ustawienia wiatraka i wstaw i wszystko się okaże. fotkę wrzuć np na zippyshare i podaj link.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 17:27:33 pm wysłana przez mateov »

Offline longeret

• Vip
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2014, 17:48:11 pm »
 Ewidentnie kupił konsolę w którą jakiś "pseudo" spec pchał nieumiejętnie swoje łapy... tutaj nie ma co się bawić w naprawianie tylko żadać zwrotu kasy...

Napisz mu esa, skoro nie odbiera, że będziesz dociekał swoich praw i żadał zwrotu kasu i napisz dokładnie jak wygląda sprawa z tą gwarancją, której ci udzielił...
Samo zachowanie sprzedawcy świadczy o tym, iż nie jest on uczciwy i takich trzeba tępić... i na ostro z nimi...

Offline Jachim208

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2014, 18:56:57 pm »
O dziwo odpaliłem teraz konsole, w spoczynku miała 80, a po 15 minutach gry w GTA5 miała 83-84  stopnie. Dysk jest znacznie gorętszy niż powinien być, ale mimo wszystko gra chodzi bez zacięć i wszystko zdaje się być dobrze. Wczoraj konsola podczas przywracania systemu wysypała się kilka,a dzisiaj zrobiła to bez problemu. Podczas grania wentylator przyspieszył. Dziwne jest jednak to, ze konsola w spoczynku ma 80 stopni. 

Offline Sharaku

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2014, 23:21:37 pm »
Mój fat po zmianie pasty ma 78 więc nie dużo mniej. Ustaw wiatrak w webmanie na 45% i powinno spaść gdzieś do 68

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2014, 07:54:06 am »
Póki masz jeszcze czas to oddawaj tego bubla właścicielowi bo patrząc na wygląd kieszeni z dyskiem twardym bałbym się zajrzeć głębiej do konsoli... Dodatkowo to jak Cię potraktował nic lepszego nie wróży. Za te pieniądze spokojnie kupisz inną w dużo lepszym stanie.

Offline papryka2000

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2014, 02:48:30 am »
Polecam zainstalowac sobie ten programik do kontroli obrotów wentylatora co daje w poście. Moja konsola (fat) bez tego programu ma w stanie spoczynku około 75- 80C. Pasta termoprzewodząca została wymieniona i przez jakiś czas nie trzeba było tego programiku ale ze ja swoja czarnulkę często nosze do kumpla, to pewnie pasta straciła kontakt z radiatorem i stąd te temperatury. Po załączeniu programu w trybie payload temperatura maxymalna podczas grania to max 67C wiec jak na konsole to jest nawet bardzo dobra. Wiec przedewszystkim wymiana pasty termoprzewodzącej na CELL i RSX (2 małe strzykawki z pasta trzeba kupić bo jednak układy są pokaźnych rozmiarów) no i instalacja tego programiku

http://chomikuj.pl/papryka2000/ps3/control_fan_utility_v1.6,3917132435.rar
Turbo język mistrz minetka!

Offline Jachim208

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2014, 23:53:27 pm »
Sorry, że odkopuję, ale po co zakładać nowy temat, skoro dalej są problemy z tą samą konsolą. Sprawa wygląda tak, że dostałem nowy dysk i jak wpinam go pod kompa to wszystko działa, hd tune nie pokazuje żadnych błędów. Ale gdy wpinam go do konsoli to pojawia się komunikat: nie znaleziono odpowiedniej pamieci masowej systemu. Menu recovery się nie włącza, ale na innym dysku konsola działa bez problemu.
Jakieś sugestie?

Offline papryka2000

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2014, 21:29:40 pm »
Sprawdź czy jest dobry kontakt na złączach. Jak zwykłe formatowanie nie skutkuje to spróbuj niskim poziomem
Turbo język mistrz minetka!

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2014, 21:29:40 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.