Październik 29, 2020, 18:25:07 pm

Autor Wątek: Odczyt danych z dysku (YLOD)  (Przeczytany 13084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R0ft3L

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
Odczyt danych z dysku (YLOD)
« dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:24:54 pm »
Witam, ostatnio moja konsola złapała YLOD'a. W związku z tym mam zamiar kupić nową konsolę, jednakże chciałbym uratować dane, które się znajdują na dysku. Wiem, że jest taki program jak "PS3 HDD Reader GUI" korzystał ktoś z niego?

Czy on działa na zasadzie:
podpinam bezpośrednio dysk z PS3 do PC przez kabel SATA i odczytuję zawartość dysku? (Program zdejmuje szyfrowanie?)

Tak to działa? Czy inaczej? Chyba że są inne metody uratowania danych z dysku? (Poza naprawą YLOD'a)

Pozdrawiam

PS3-Hack.com.pl

Odczyt danych z dysku (YLOD)
« dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:24:54 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Odczyt danych z dysku (YLOD)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:35:10 pm »
Możesz odczytać tym programem dane ale musisz najpierw wyciągnąć klucz szyfrujący z konsoli z której pochodzi dysk.

Jeżeli Ci nie zależy na konsoli to spróbuj ją uratować jakimiś domowymi sposobami żeby chociaż się włączyła, wyciągnij ten klucz (sprowadza się to do uruchomienia jednej aplikacji), skopiuj go na pendriva i wtedy dostaniesz się do danych bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 14:38:39 pm wysłana przez Resterwers »

Offline R0ft3L

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:37:56 pm »
Jeżeli Ci nie zależy na konsoli to spróbuj ją uratować jakimiś domowymi sposobami żeby chociaż się włączyła, wyciągnij ten klucz (sprowadza się to do uruchomienia jednej aplikacji), skopiuj go na pendriva i wtedy dostaniesz się do danych bez problemu.

Tzn. myślałem żeby sprzedać uszkodzoną konsolkę, może ktoś byłby chętny to zawsze jakieś 100 zł by było. Domowe sposoby, czyli np. suszarka?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 14:43:32 pm wysłana przez R0ft3L »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:42:11 pm »
Najprostszym rozwiązaniem byłoby odpalenie tej aplikacji: https://mega.co.nz/#!dYkxRQIZ!RPwtZjR8Zc28Air3dpT0mAF9r95LYSoHvBWUbm7i9GE
(zapisze się on w /dev_hdd0/game/FLTZ00010/USRDIR/eid_root_key) ale jak wiadomo musi być do tego sprawna konsola.

Pewnie można zrobić dump e3 flasherem i z niego wyciągnąć taki kluczyk ale to znowu wymaga odpowiedniego sprzętu.

Domowe sposoby czyli raczej opalarka (z regulacją temperatury) :) Kolega Yokohama jest doświadczony w tych sprawach, jego konsola chodzi już ładnych kilka miesięcy po takiej naprawie. Jeżeli chcesz ją sprzedać to ja takiej metody nie polecam bo to czysta loteria. Może pochodzić dzień, dwa albo kilka lat a już niejednokrotnie ktoś z forum kupił taką konsolę i w tym samym dniu co odebrał paczkę złapał ponownie ylod.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 14:48:21 pm wysłana przez Resterwers »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:42:11 pm »

Offline R0ft3L

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2014, 17:23:27 pm »
Pewnie można zrobić dump e3 flasherem i z niego wyciągnąć taki kluczyk ale to znowu wymaga odpowiedniego sprzętu.
To odpada :/

Domowe sposoby czyli raczej opalarka (z regulacją temperatury) :) Kolega Yokohama jest doświadczony w tych sprawach, jego konsola chodzi już ładnych kilka miesięcy po takiej naprawie. Jeżeli chcesz ją sprzedać to ja takiej metody nie polecam bo to czysta loteria. Może pochodzić dzień, dwa albo kilka lat a już niejednokrotnie ktoś z forum kupił taką konsolę i w tym samym dniu co odebrał paczkę złapał ponownie ylod.
Nie chodzi mi o to żeby naprawić konsole i ją sprzedać, tylko po prostu sprzedać jako uszkodzoną (są takie po 120 zł / 150 zł)

Cóż, dzięki za pomoc. Myślałem że obejdzie się bez "naprawiania" konsoli, będę musiał jednak coś wymyślić

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2014, 18:49:45 pm »
No niestety na ten moment nie ma tak łatwo :) Dlatego właśnie dobrze mieć zrobiony DUMP pamięci i zgrany klucz szyfrujący w razie takich ewentualnych przygód bo licho nie śpi :)

Offline deffc0n

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2014, 18:32:57 pm »
Witam

Ja mam problem z dyskiem i jego systemem dostaje taki komunikat:

Nie można prawidlowo uruchomic oprogramowania systemu. Nacisnij przycisk PS, aby sprobowac zrestartowac system.

Jeśli nie można zrestartowac systemu trzeba ponownie sformatowac partycje systemowa dysku twardego i ponopwnie zainstalowac oprogramowanie systemu.
Podlacz nosnik zawierajacy dane do aktualizacji wersji 4.55 lub nowej a nastepnie jednoczesnie nacisnij przyciski SART i SELECT.
Abdy sie dowiedziec jak uzyskac dane do aktualizacji, odwiedz witryne SCE opracowana dla twojego regionu.

Konsola slim sprawna tylko hdd nie dziala a mam na nim troche fotek i chcialbym je odzyskac czy jest szansa ?

pozdro

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2014, 00:10:17 am »
Witam

Ja mam problem z dyskiem i jego systemem dostaje taki komunikat:

Nie można prawidlowo uruchomic oprogramowania systemu. Nacisnij przycisk PS, aby sprobowac zrestartowac system.

Jeśli nie można zrestartowac systemu trzeba ponownie sformatowac partycje systemowa dysku twardego i ponopwnie zainstalowac oprogramowanie systemu.
Podlacz nosnik zawierajacy dane do aktualizacji wersji 4.55 lub nowej a nastepnie jednoczesnie nacisnij przyciski SART i SELECT.
Abdy sie dowiedziec jak uzyskac dane do aktualizacji, odwiedz witryne SCE opracowana dla twojego regionu.

Konsola slim sprawna tylko hdd nie dziala a mam na nim troche fotek i chcialbym je odzyskac czy jest szansa ?

pozdro
Hymm, zawsze można próbować. Jeżeli opcje przywracania systemu plików i odbudowy bazy danych nie dają rezultatu, to mam na to solucje:
Załóżmy że masz 4.55 ale CFW(przydała by się ta informacja..). Więc wyciągnij dysk i zmień go na inny, na czas wgrywania oprogramowania, zrób downgrade do 4.50 i wyciągnij eid_root_keya, następnie spróbuj rozszyfrować oryginalny dysk z fotkami na kompie, np. z poziomu windowa. Jeżeli system plików nie jest aż tak uszkodzony możliwe że uda się odzyskać dane.
Jeżeli masz 4.55 ale OFW. Musisz wykonać hardware downgrade, jeżeli konsola się do tego kwalifikuje + to samo co napisałem wyżej z podmianką dysku itp.

Więcej opcji raczej nie ma no chyba, że dwie robisz obraz dysku lub chowasz dysk do szafy. :P w Obu tych przypadkach musisz czekać, aż znajdzie się inny sposób na rozszyfrowanie zawartości dysku.

PS. Brute force nie ma sensu, szkoda życia. :D

Offline deffc0n

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2014, 19:18:18 pm »
Hymm, zawsze można próbować. Jeżeli opcje przywracania systemu plików i odbudowy bazy danych nie dają rezultatu, to mam na to solucje:
Załóżmy że masz 4.55 ale CFW(przydała by się ta informacja..). Więc wyciągnij dysk i zmień go na inny, na czas wgrywania oprogramowania, zrób downgrade do 4.50 i wyciągnij eid_root_keya, następnie spróbuj rozszyfrować oryginalny dysk z fotkami na kompie, np. z poziomu windowa. Jeżeli system plików nie jest aż tak uszkodzony możliwe że uda się odzyskać dane.
Jeżeli masz 4.55 ale OFW. Musisz wykonać hardware downgrade, jeżeli konsola się do tego kwalifikuje + to samo co napisałem wyżej z podmianką dysku itp.

Więcej opcji raczej nie ma no chyba, że dwie robisz obraz dysku lub chowasz dysk do szafy. :P w Obu tych przypadkach musisz czekać, aż znajdzie się inny sposób na rozszyfrowanie zawartości dysku.

PS. Brute force nie ma sensu, szkoda życia. :D

thx za info :)

Sprawa wyglada tak obecnie wrzucilem nowy dysk zainstalowalem 4.55 mam oryginalny soft musze zrobic downgrade aby dostac key i wtedy tak jak piszesz mozna sprobowac odczytac na windzie te foty moze sie uda wczesniejsze reanimacje plikow w recovery nic nie daly zmuszony bylem zrobic od nowa system na innym dysku.
Jaki polecasz CFW po downgradzie ?
Co ewentulanie musze jeszcze zainstalowac na ps3 ?

pozdro

Offline deffc0n

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2014, 19:37:50 pm »
Obecnie zrobilem na cfw 3.55 na nowym dysku stary uszkodzony nie daje sie odczytac pod progiem ps3.exe obecnie robie kopie posektorowa i bede probowal z image odzyskac foty.
Oczywiscie key posiadam :)

Offline 123tomek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2020, 08:51:03 am »

Sorki za wykop starego tematu.
Padł mi chyba dysk w PS3. Odzyskiwanie nawet nie startuje (0%) i konsola chce go formatować. Zależy mi by odzyskać konta użytkowników, savey, osiągnięcia, listę zainstalowanych gier itp.,

W jakim celu trzeba robić downgrade? Mam Regbuga nie pamiętam w której wersji (możliwe, że 4.30 a może i wyżej).
Czy po włożeniu nowego dysku i jego sformatowani u eid_root_key jest taki sam? Wiem, że każde sformatowanie nowego dysku uniemożliwia używanie starego.

Czy eid_root_key to to samo co zrzut pamięci NOR/NAND opisany na forum http://xxx-xxxx.xx/forum/zrzut-pamieci-flash-nor-nand-t3931.html? Ewentualnie czy z takiego zrzutu da się sam eid_root_key wyciągnąć?

Pozdrawiam

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2020, 08:51:03 am »

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.