Grudzień 02, 2020, 17:05:27 pm

Autor Wątek: Przeróbka CECHL04 czy jest możliwa?  (Przeczytany 11563 razy)

Offline grave

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Przeróbka CECHL04 czy jest możliwa?
« dnia: Lipiec 30, 2014, 00:43:02 am »
Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji czy np. Cobra ODE QSV 5.1b będzie działać należycie na mojej PS3? (CECHL04, najnowsze oprogramowanie)
- Jeśli nie to czy istnieje jakiś inny emulator, który zadziała w tym modelu konsoli? (niby u góry jest info,że każdego FAT-ka da się przerobić, więc jeśli Cobra nie będzie latać, to co będzie?)
- Jeśli tak to czy znacie jakiegoś magika z Łodzi lub ewentualnie z woj. łódzkiego, który by mi mógł to zamontować? Oczywiście odpłatnie. 8)
Z góry dziękuję za wszystkie komentarze

Jeśli wątek był przepraszam, używałem opcji szukaj i nic nie znalazłem.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2014, 01:08:36 am wysłana przez grave »

PS3-Hack.com.pl

Przeróbka CECHL04 czy jest możliwa?
« dnia: Lipiec 30, 2014, 00:43:02 am »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
Odp: Przeróbka CECHL04 czy jest możliwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2014, 05:51:06 am »
1) Jesli jeszcze nie posiadasz cobry ODE to mozesz zrobic "dowgrader" by zainstalowac soft CFW.
2) Jesli juz zakupiłes to sa wersje pod fat i pod slimy/super slimy dodam ze az tak sie nieznam ale wydaje mi sie ze "Cobra ODE QSV" to jest do slim/super slim

jesli jeszcze nie zakupiłes sprzetu to dobrze ..szukaj jakiegos dobrego servisu ktory wykona Tobie dowgrader (na forumznajdziesz moze z twojego miasta jesli nie to sa zaufani np: spox_2) bedziesz bardziej zadowolony z CFW niz cobry ODE ;) ..apropo softu to proponuje CFW Cobra 7,0 wiecej informacji softu i co i jak z cfw znajdziesz FAQ lub w news ;)

Offline grave

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:33:14 am »
1) Jesli jeszcze nie posiadasz cobry ODE to mozesz zrobic "dowgrader" by zainstalowac soft CFW.
2) Jesli juz zakupiłes to sa wersje pod fat i pod slimy/super slimy dodam ze az tak sie nieznam ale wydaje mi sie ze "Cobra ODE QSV" to jest do slim/super slim

jesli jeszcze nie zakupiłes sprzetu to dobrze ..szukaj jakiegos dobrego servisu ktory wykona Tobie dowgrader (na forumznajdziesz moze z twojego miasta jesli nie to sa zaufani np: spox_2) bedziesz bardziej zadowolony z CFW niz cobry ODE ;) ..apropo softu to proponuje CFW Cobra 7,0 wiecej informacji softu i co i jak z cfw znajdziesz FAQ lub w news ;)

1) Nie, nie posiadam Cobry ODE, lecz chyba jeśli zdecyduje się na ODE nie muszę downgradować na niższy soft?
2) Zależy mi także na grze online,a z tego co wiem w CFW jest większe ryzyko bana na PSN, jeśli nie oświećcie mnie!
Dlaczego twierdzisz, że będę bardziej zadowolony z CFW niż z ODE? Argumenty please  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2014, 08:40:32 am wysłana przez grave »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2014, 16:57:42 pm »
dlatego lepsze ze mozesz uruchamiac rozne pluginy i homberw gra online jest mozliwa co prawda co jakis czas zdarza sie ban ale mozna go zlikwidowac kupujac prywatny IDPS i grasz dalej a co do ODE to na chwile obecna niema patcha by mozabyło grac online na sofcie (nie zaleca sie aktoalizacji az do mometu łatki na 4,60)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2014, 16:57:42 pm »

Offline grave

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2014, 00:38:31 am »
Jaki koszt takiego softu? Mam do kupienia wyżej wymieniany model Cobry ODE za ok 150zł i dlatego cały czas wałkuje temat o tym modelu,ponieważ wydaje mi się to dość opłacalne

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2014, 06:43:21 am »
nie koszt softu tylko usługi dowgrader to od 100zl do 200zł ale znajdziesz za ta sama cene co ta Cobre ODE (ale jak pisałem wydaje mi sie ze ta wersja jest do slim) jesli sam bedziesz matował kobre to ten sam koszt jesli sobie nie poradzisz to musisz doliczyc do Cobry ODE jeszcze usługe servisu ktory tobie to wykona

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2014, 09:42:57 am »
Miałem się nie udzielać ale już nie mogę patrzeć na te wasze męki :P

W konsolach typu FAT (czyli w twoim CECHL04) napęd jest połączony z płytą główną za pomocą taśmy PATA (wygląda podobnie jak w komputerze, takie szerokie, białe). Model Cobra ODE QSV nie posiada w sobie gniazd na taką taśmę (ani samych taśm w zestawie).

Dla porównania:

Pierwsze to normalna Cobra ODE a druga to QSV

Cobra ODE dla konsol FAT jest najłatwiejsza w montażu bo nic tam nie trzeba lutować (wystarczy wpiąć ją pomiędzy napęd a płytę główną, odpowiednio ustawić zworki i już działa) ale tak jak pisał Maniek6666 daje o wiele mniej możliwości niż CFW. Normalnej wersji Cobry (NIE QSV) nie kupisz poniżej 200zł także lepiej rozglądaj się za downgradem jeżeli myślisz o graniu w "zapasowe kopie gier". No i warto dodać, że na ten moment Cobra ODE ani żadne inne urządzenie typu ODE nie działa na OFW 4.60. Dopiero na dniach mają się pojawić aktualizacje do urządzeń, które naprawią ten problem.

Offline grave

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2014, 11:54:00 am »
Dzięki @Prezes za odpowiedź, wiele mi wyjaśniłeś, bo już byłem skłonny zamawiać model QSV :)
Mam jeszcze jedno pytanko, czy model 4.30A wyglądający jak na zdjęciu poniżej będzie odpowiedni dla mojego typu konsoli?

(kliknij, aby powiększyć)

@Prezes zajrzyj jeśli możesz w wiadomości prywatne, pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2014, 12:01:58 pm wysłana przez grave »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 31, 2014, 12:34:31 pm »
Dobrze by było jakbyś najpierw rozkręcił konsolę i sprawdził jaki masz napęd bo w niektórych konsolach CECHL zdarzał się napęd SATA i być może Cobra QSV by wystarczyła ale to jest loteria.

Nie orientuję się osobiście jak to jest w przypadku tego modelu gdy występuje napęd typu SATA. W takiej sytuacji być może trzeba już przylutować płytkę QSV na płytę główną konsoli. Jeżeli jednak byłby to napęd PATA to możesz spokojnie taką modyfikację wykonać samemu. Wtedy całość będzie sprowadzała się do rozkręcenia górnej części konsoli i wpięciu pomiędzy napęd a płytę główną urządzenia - rzecz banalna dla najmniejszego laika.

Obie aukcje, które podałeś to Cobra ODE FULL czyli standardowa wersja płytki dla wszystkich modeli konsol.

Dalej uważam, że nie ma sensu bawić się w Cobra ODE bo kosztuje ~75$ (wersja full) czyli jakieś 225 zł a w tej cenie na pewno zrobisz downgrade uwzględniając koszty wysyłek i jeszcze Ci trochę zostanie.. Oczywiście do kosztów urządzenia musiałbyś doliczyć ewentualny montaż (jeżeli nie podejmiesz się samemu).

Reasumując, radzę się poważnie zastanowić zanim kupisz urządzenie Cobra ODE bo jest wiele minusów tego rozwiązania.

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2014, 20:05:33 pm »
tak dla jasnosci......to wszystkie CECHL maja napedy na sata!!

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2014, 23:22:56 pm »
Tak jak już napisałem, osobiście nie miałem styczności z tym modelem konsoli. To co napisałem opiera się na wikips3dev a tam jest napisane, że niektóre modele :) Dlatego poradziłem koledze rozkręcić konsolę i przekonać się na własnej skórze.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2014, 23:22:56 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.