Styczeń 27, 2021, 04:00:42 am

Autor Wątek: Problem z HDD  (Przeczytany 5220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tymczasowy

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 2
Problem z HDD
« dnia: Wrzesień 11, 2014, 20:23:31 pm »
Cześć.

Tak jak w temacie, mam problem z dyskiem.
Wszystko zaczęło się banalnie. Grałem w Sniper Elite 3, zapisałem grę i wyłączyłem konsolę. Po jakimś czasie postanowiłem znowu zagrać lecz gra nie widziała moich sejwów. Wszystko było wyzerowane, tak jakbym pierwszy raz odpalił grę. Wyczytałem że Recovery Mode i ponowne zbudowanie bazy danych może pomóc. Oczywiście nie pomogło a w XMB pojawiły mi się uszkodzone dane. Aby się ich pozbyć ponownie wszedłem w Recovery mode i chciałem przywrócić system plików. W tym momencie wyskoczył błąd i komunikat o koniecznym formacie. Teraz nie mogę odpalić konsoli ponieważ cały czas chce formatować dysk. Czy można to jakoś obejść? Chociaż aby włączyć MM i zgrać sejwy i trofea. Ostatecznie mogę użyć PS3 HDD reader bo mam zgrany eid root key ale może jest inny sposób. Moje CFW to Rebug 4.46 Lite

PS3-Hack.com.pl

Problem z HDD
« dnia: Wrzesień 11, 2014, 20:23:31 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Problem z HDD
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2014, 22:00:32 pm »
Dobrze, że masz klucz bo raczej nie odzyskasz tego co jest na dysku w normalny sposób :) Podłącz go pod kompa, zgraj najlepiej cały folder home (czyli to gdzie są użytkownicy) oraz ewentualnie gry jeżeli Ci zależy oraz inne ważne dla Ciebie pliki. Savy i trofea będzie można spokojnie przypisać z powrotem do nowego konta.

Jeżeli system będzie Cię prosił o soft to zapodaj mu najlepiej ten co masz aktualnie żeby jeszcze mu tym nie mieszać :)
Może ktoś inny się jeszcze wypowie ale ja widzę tylko jedną drogę, którą opisałem wyżej.

Ps. Jeżeli masz miejsce na dysku twardym w komputerze to zrób najlepiej zrzut wszystkich plików z HDD konsoli żeby później przy przywracaniu plików nie okazało się, że czegoś zapomniałeś ;)

Offline tymczasowy

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2014, 22:48:37 pm »
Czyli jest tak jak myślałem, nic nie można zrobić. Trudno, może chociaż dzięki temu będzie okazja zainstalować linuxa na konsoli. :)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2014, 23:11:30 pm »
Linux to porażka na konsoli. Słaby procesor, mały RAM. Bez trybu graficznego jeszcze jakoś przyzwoicie działa ale już większą moc obliczeniową ma mój router albo telefon :D Architektura to PowerPC jakby co.

Nie wiem jak jest na ten moment ale kiedyś taka możliwość była tylko z 3.55 (trzeba wgrać petitboot) ale uprzedzam z góry, petitboot powiedzmy zastępuje oryginalne recovery menu! Da się do niego wejść przez aplikacje ale jeżeli przytrzymasz guzik POWER do któregoś tam piknięcia to nie zobaczysz recovery a petitboot także nie radzę wtedy uwalać konsoli :D Ja coś przekombinowałem i uwaliłem konsolę, tylko petitboot się zapętlał, nie mogłem wejść do normalnego XBM. Dopiero wyratowałem się donglem i FSM.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2014, 23:11:30 pm »

Offline tymczasowy

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2014, 16:34:58 pm »
Na pewno będę mógł odzyskać sejwy? Bo wyczytałem teraz że potrzebny będzie też plik xRegistry.sys a nie mam jak go skopiować z konsoli. Kiedy wymieniałem dysk to go skopiowałem ale teraz chyba na nic się nie przyda.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2014, 16:45:49 pm »
Chodzi Ci o odczytanie danych z dysku? Z tego co pamiętam to potrzebny jest tylko klucz eid0.
Savy jak i trofea zgrywasz na kompa, potem przepisujesz je do nowego konta i powinno działać :)

Offline tymczasowy

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2014, 16:55:46 pm »
Folder home już skopiowałem ale tutaj jest napisane że trzeba skopiować też xRegistry.sys. http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona4.php
Kiedy zmieniałem dysk na większy to zrobiłem kopię tego pliku, tylko że to było kilka miesięcy temu i teraz ten plik chyba nie ma już żadnej wartości. Doszły przecież nowej sejwy i trofea. A nie mogę go teraz skopiować ponieważ znajduje się w dev_flash2/etc a nie na hdd.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2014, 17:27:49 pm »
Fajnie by było gdybyś go miał ale bez niego nic się nie stanie. Możesz przypisać savy pod nowe konto bez tego pliku. W dziale poradniki masz opisane jak to zrobić.

Offline tymczasowy

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2014, 18:53:17 pm »
Dziwna sprawa. Sformatowałem dysk ale konsola nie chciała instalować systemu. Wszystko wydaje się ok, tylko znikło mi install package files a wersja systemu to teraz 4.50. Tylko że przy starcie konsoli dalej zamiast napisu PS3 mam REBUG. Mogę instalować teraz cfw przez XMB? Czy przez recovery menu?

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2014, 21:42:47 pm »
W teorii bezpieczniej jest przez recovery :)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2014, 21:42:47 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.