Październik 22, 2020, 03:08:20 am

Autor Wątek: Zewnętrzny dysk twardy - czy gra działa tak samo ?  (Przeczytany 5317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shaylo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Zewnętrzny dysk twardy - czy gra działa tak samo ?
« dnia: Wrzesień 12, 2014, 21:09:25 pm »
Witam, posiadam konsole PS 3 Slim z 120 GB dyskiem, dysk ów nie jest za duży. Aczkolwiek planuje kupić na dniach zewnętrzny dysk twardy (ponieważ na PC również potrzebuje zwolnić miejsce), a i wiem że można odpalać gry z zewnętrznego dysku. Pytanie jest dosyć proste dla znających się na tym. Czy na takim dysku gra działa równie tak samo (no nie wiem, bez ścin/bugów) jak na dysku wewnętrznym PS3?

PS3-Hack.com.pl

Zewnętrzny dysk twardy - czy gra działa tak samo ?
« dnia: Wrzesień 12, 2014, 21:09:25 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Zewnętrzny dysk twardy - czy gra działa tak samo ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2014, 22:02:56 pm »
Jeżeli dysk zewnętrzny będziesz miał w systemie plików FAT32 to wszystko jest OK oprócz jednej wady tego formatu. Mianowicie nie możesz nagrać na taki dysk pliku większego niż 4gb a niektóre gry takie mają. Wtedy tylko dysk zewnętrzny albo druga opcja, którą za chwilę opiszę. Jeżeli masz soft w konsoli z plikami Cobra to możesz używać dysku NTFS na gry (w formacie .iso, można bez problemu na komputerze gre w formie folderów zapisać jako plik .iso). Wada jest taka, że dysku NTFS nie widać praktycznie w ogóle w konsoli a jedynie gry, które są na nim nagrane.

Ja bym Ci proponował zrobić inaczej :) Kup dysk zewnętrzny np. 500gb, rozbierz go, podmień dysk na ten z konsoli i wtedy na konsoli będziesz miał 500gb miejsca a przenośny 120gb.

Możesz również zrobić sobie dwie partycje na takim dysku zewnętrznym, jedna NTFS a druga FAT32 i wtedy gry wrzucać sobie na ten FAT32 a te, które się nie zmieszczą robić w formacie .iso i zapisywać na partycję NTFS.

PS3-Hack.com.pl

Odp: Zewnętrzny dysk twardy - czy gra działa tak samo ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2014, 22:02:56 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.