Październik 19, 2020, 23:44:07 pm

Autor Wątek: Chciałbym kupić przerobioną konsolę ale nie wiem jaką  (Przeczytany 6420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Chciałbym kupić przerobioną konsolę ale nie wiem jaką
« dnia: Wrzesień 21, 2014, 13:58:17 pm »
Witam serdecznie od pewnego czasu przymierzam się do zakupu konsoli PS3 najlepiej przerobionej przeglądam portale aukcyjne i widzę tam wiele ofert i te konsole mają różne oprogramowania.Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy potencjalnym zakupie konsoli  tutaj mi chodzi już o samą konsole (celuje w slim). Czy jest taka możliwość że trafię konsolę która będzie przerobiona i będę mógł się łączyć z internetem? Jeżeli tak to na jakiej zasadzie będzie to działać. Proszę o podpowiedź jakie oprogramowanie najlepiej szukać.

PS3-Hack.com.pl

Chciałbym kupić przerobioną konsolę ale nie wiem jaką
« dnia: Wrzesień 21, 2014, 13:58:17 pm »

Offline Dav91

• Vip
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 14
Odp: Chciałbym kupić przerobioną konsolę ale nie wiem jaką
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2014, 14:41:09 pm »
Możesz zainstalować cfw (soft do odpalania kopii gier) na konsolach o nr seryjnym CECH-20XX CECH-21XX CECH25XX DC 1A CECH25XX DC 0D ITP. zapytaj sprzedawce o to jeśli nie jest podane w aukcji (informacja znajduje się na naklejce na odwrocie konsoli) . To jeśli chodzi o slimy, na każdym facie zainstalujesz CFW lecz jeśli chodzi o faty to polecam tylko te z końcówki produkcji bo te starsze to większe ryzyko. Jeśli kupisz konsole na której da się zainslować CFW ale soft jest większy niż 3.55 (mówie o oryginalnym sofcie od sony tzw OFW) to musiał byś oddac taką konsolę do fachowca który ci zjedzie soft do 3.55 a nastepnie wgra jakieś cfw (do gry online najlepszy Rogero z dodtkiem cobra ) koszt takiej usługi to ok 150zł
Ps2 SCPH 50004 FMCB 1.94 64mb
Ps2 SCPH 70004 FMCB 1.94 64mb
Ps3 CECHK04 500GB + 80GB Rogero 4.46 Cobra 7.00
Ps4 CUH1116A 500Gb OFW

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2014, 17:00:53 pm »
Rozumiem a powiedzmy jeżeli mamy taką konsole
"Sprzedam przerobioną konsolę PS3 Model NO. CECHH03."

Chodzi mi dokładnie o naukę tego jak postrzegać dane modele żeby nie pisać wysyłać zdjęć ofert tylko samemu wiedzieć która będzie najodpowiedniejsza. Szukam konsoli slim oczywiście. Konsole Slim mają możliwość softu który pozwoli korzystać z internetu i grania czy trzeba coś lutować bawić się napędem ? Jeżeli sprzedawca przedstawia już jaki rodzaj oprogramowania jest wgrany to na które zwracać uwagę?

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2014, 18:25:01 pm »
Wszystkie modele do CECH-25XX DATA CODE 1B da się przerobić wgrywając CFW.

Jeżeli szukasz już przerobionej to najlepsze modele slimów to np. CECH-2000 lub 2100 , modele 25xx są już gorszymi jakościowo wykonane.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2014, 18:25:01 pm »

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2014, 19:10:38 pm »
Dziękuje teraz wiem jakiej konsoli szukać. Teraz  proszę o podpowiedź który soft jest godny polecenia którego mam szukać. Jakbym chciał korzystać z internetu na konsoli  oraz grania w gry przez internet  np na tym CWF  to nie dostanie się bana na konsolę ponieważ coś mi się obiło o uszy że jest taka możliwość. Jeszcze mam jedno ważne dla mnie pytanie   jak się odpala gry na takich przerobionych konsolach czy jest możliwość z dysku czy trzeba nagrywać je na płyty za pomocą tej specjalnej nagrywarki? 

2120588

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2014, 19:12:53 pm »
Gry odpalasz z dysku :)
Jeśli chodzi o CFW to możesz w dowolnym momencie zmienić na inny, więc niema to większego znaczenia z jakim kupisz :)

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2014, 19:39:39 pm »
No i super  teraz jeszcze powiedzcie jak z internetem grami online i mogę brać się za poszukiwania konsoli.  długo myślałem nad wyborem przerobiona PS3 vs xbox ale sentyment do sony wygrał  z resztą miałem już do czynienia z ps3

2120588

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2014, 19:44:30 pm »
Osobiście posiadam obydwie konsole.. ale Sony było zemną od małego i jakoś tak.. XBOX tylko do exclusivów ;)

Z tego co się orientuje to póki co najbezpieczniejsze jest jedynie Cobra ODE, ludzie chwalą też właśnie Rogero 4.46/Cobra 7.00.. wystarczy troche poczytać na forum i się wszystkiego dowiesz :)

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2014, 19:54:54 pm »
Czyli jeżeli chciałbym pograć w oryginalne gry przez internet  albo chociaż się z nim łączyć muszę szukać konsoli która posiada tą płytkę cobra ode która na allegro kosztuje 250 zł?

PS tutaj właściciel podał taką konfigurację
"ROGERO 4.60 + SEN ENABLER + MULTIMAN."  Podobno można korzystać z PSN
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2014, 19:57:29 pm wysłana przez ciekawski »

2120588

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2014, 20:20:09 pm »
Można, oczywiście, lecz wiadomo, trzeba uważać :) Ogólnie podałem tylko przykład najbezpieczniejszego grania OnLine (Coda ODE), wiadomo że każdy woli tańsze rozwiązanie jakim jest CFW.

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2014, 11:43:07 am »
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie łatwości wgrywania gier oraz dostępności. Jak to się ma w przypadku ps3 biorę również pod uwagę xbox 360 i miał ktoś z was już porównanie jak się mają oba aspekty konsol gdzie jest więcej gier dostępnych i jaka jest proporcja polskich wersji

Offline mgs

• Stały Bywalec
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2014, 12:00:28 pm »
modele 25xx są już gorszymi jakościowo wykonane.

Bzdura kompletna. To obok modeli 2100 najlepszy wybor. 2000 maja uklad graficzny wykonanych w starszej technologi, wiec bardziej sie grzeja.
Tabelka na potwierdzenie:

http://www.pssite.com/files/2010/10/tabelka-modele-ps3_duza.jpg

Moze pomylilo ci sie z modelem 3000, ktory faktycznie jest gorzej wykonany od pozostałych slimow, ale i tak sa nieprzerabialny.

Offline Dav91

• Vip
  • Miejsce pobytu: Białystok
  • Reputacja: 14
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2014, 12:19:31 pm »
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie łatwości wgrywania gier oraz dostępności. Jak to się ma w przypadku ps3 biorę również pod uwagę xbox 360 i miał ktoś z was już porównanie jak się mają oba aspekty konsol gdzie jest więcej gier dostępnych i jaka jest proporcja polskich wersji

Na wstępie zaznaczę, że to już nie są stare dobre czasy gdzie wystarczyło wypalić płytę, włożyć do napędu i grać. Teraz trzeba trochę więcej ale nadal jest to proste i każdy kto umie czytać da sobie z tym radę. A co do dostępności to jest ok, tylko z starymi grami może być trochę problem ale generalnie wszystko da się znaleźć a sytuacja wygląda identycznie w xboxie. Polskich gier jest tyle samo na ps3 co i x360 bo to zależy od wydawcy przecież, na pocieszenie powiem, że sony zawsze wydaje pełne spolszczenie do swoich exclusivów.
Ps2 SCPH 50004 FMCB 1.94 64mb
Ps2 SCPH 70004 FMCB 1.94 64mb
Ps3 CECHK04 500GB + 80GB Rogero 4.46 Cobra 7.00
Ps4 CUH1116A 500Gb OFW

Offline mrowa110

• Początkujący
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2014, 13:37:30 pm »
przy CFW odpalasz gry bezposrednio z dysku.polecam cfw z plikami cobry nie bedziesz musial miec jednej orginalnej gry.bez cfw z cobra do odpalenia niektorych gier z dysku bedzie potrzebna byle jaka orginalna gra w napedzie.a co do tego ktore sa najlepsze to juz indywidualnie.co do neta przy przerobce ryzyko bana jest zawsze polanczasz sie na wlasna odpowiedzialnosc ,bana mozna odblokowac jak sie nie myle taka usluga 30 zl kosztuje.konsole slim kup najlepiej juz przerobiona znajnowszym cfw + cobra i juz wiecej nie bedzie cie nic interesowac .bo sony raczej skupi sie na ps4 ,wiec zabezpieczen nie bedzie wiecej

Offline ciekawski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2014, 11:48:24 am »
Jeżeli kupie konsolę która jest przerobiona i będzie miała inny soft niż Cobra ten najnowszy to mogę to samemu updateować i czy coś wtedy stracę i jak z bezpieczeństwem. Powiedzmy kupie konsolę która ma taki zestaw  soft ROGERO 4.60 + SEN ENABLER + MULTIMAN i tutaj mogę grać w najnowszę gry czy muszę robić jakiś update podobno jest tam program który  zmienia  ID konsoli gdy się dostanie bana.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2014, 12:10:02 pm »
Odpowiedziałem Ci na to samo pytanie w PW i odpowiem jeszcze raz tutaj. NA WSZYSTKIE PYTANIA, KTÓRE ZADAŁEŚ JEST ODPOWIEDŹ NA FORUM. Wystarczy ruszyć 4 litery i poszukać.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2014, 12:10:02 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.