Wrzesień 29, 2020, 15:59:28 pm

Autor Wątek: Wymiana dysku i gry bez płyt oryginalnych  (Przeczytany 4838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marsonpl

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Wymiana dysku i gry bez płyt oryginalnych
« dnia: Październik 23, 2014, 19:15:56 pm »
Witajcie

Dziś zakupiłem na aukcji przerobioną konsolę PS3 Jest to wersja FAT z dyskiem 40 GB i zainstalowanym CFW HABIB 4.65, siłą rzeczy chciałbym wymienić dysk w tej konsoli na coś większego choćby 2,5'' 320 GB jaki obecnie posiadam, wiem, że możliwa jest wymiana dysku w PS3, tylko zastanawiam się czy jest coś o czym trzeba wiedzieć? Dodam, że póki co nic nie wiem nt. konsoli, po za tym, że ma mieć wgrane CFW HABIB 4.65. Czy po wymianie dysku trzeba wgrywać na nowo CFW? Jeśli tak to czy wystarczt jak po wymianie HDD zapodam to oprogramowanie HABIB 4.65 na penie czy to jest bardziej skomplikowane?

Ponadto na chwilę obecną nie mam żadnej oryginalnej płyty do PS3 a słyszałem, że jest ona niezbędna, czy może coś się zmieniło w tej kwestii.
Na koniec, jeszcze jedno, ja już kiedyś miałem PS3, była to wersja SLIM 320 GB normalnie zakupiona w sklepie, ponieważ nie nadawała się podobno do przeróbki, sprzedałem ją i... zakupiłem Xboxa... no ale to xbox... więc... no nie ważne, teraz chcę wrócić do PS3, pytanie jest proste, czy mogę na tym HABIB podłączyć się do wcześniej posiadanego konta PSN, mam tam kilka gier na to PS3 więc fajnie by było jakbym mógł pobrać, dodam, że nie interesuje mnie gra on-line... chodzi jedynie o pobranie kiedyś zakupionych gier. Czy w ogóle sądzicie, że to konto jeszcze istnieje? Konsoli nie mam z rok czasu z tym, że na 100% nie zamykałem tego konta w sony

PS3-Hack.com.pl

Wymiana dysku i gry bez płyt oryginalnych
« dnia: Październik 23, 2014, 19:15:56 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Wymiana dysku i gry bez płyt oryginalnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2014, 21:18:14 pm »
Możesz wymienić dysk bez najmniejszego problemu :) Po prostu zamienić je fizycznie i będzie dobrze. Po włączeniu konsoli z nowym dyskiem poprosi Cię ona o jego sformatowanie oraz o włożenie pendriva z softem. Wgraj na niego ten sam co masz obecnie (czyli np. Habib 4.65), oprogramowanie się zainstaluje i wszystko będzie w porządku.

Odnośnie płyty to jest ona zbędna. Od zawsze w większości przypadków nie była potrzebna. Zdarzało się jednak kilka gier że jej wymagało ale od kiedy mamy CFW z COBRA to znam tylko jedną grą do której jest potrzebna płyta (enemy front).
Odnośnie twoich gier na PS3 to nie polecam go przypisywać do tej konsoli. Lepiej sprzedaj komuś dostęp do niego :) Skoro jest tam kilka ciekawych tytułów bo ty mając CFW możesz je zainstalować bez żadnego problemu.

Offline marsonpl

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2014, 22:14:07 pm »
Dzięki za odpowiedzi, pewnie więcej pytań pojawi się gdy jutro do mnie paczka dojdzie. Natomiast co do sprzedaży konta to raczej nie ma to sensu, gier mam raptem dwie na nim tj. Prince of Persia Classic i lemmings . Więc jak widać produkcje niszowe, choć kultowe. Natomiast chciałbym jeszcze spytać czy nie zalecasz podłączania konta do tej konsoli tylko dlatego, że sugerujesz jego sprzedaż czy są też jakieś inne powody?

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2014, 22:23:02 pm »
Ze względu na sprzedaż :) Ale skoro masz takie tytuły to tak jak mówisz, nie warto. Możesz śmiało zalogować się na to konto.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2014, 22:23:02 pm »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2014, 23:17:36 pm »
jesli twoja konsola to starszy facik na kosciach nand to nawet nie bedziesz musial instalowac softu po wlozeniu nowego dysku....konsola poprosi cie tylko o sformatowanie i sie odpali bez instalacji softu ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline mrowa110

• Początkujący
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2014, 08:50:29 am »
zupelnie nie rozumiem kolego twojego podejscia do xboxa .mam ps3 i x360 obydwie konsole sa dobre x ma pada lepszego ,ps3 blureya i kazda po kilkanascie exklusive  .lepiej ograj na x alan wake ,halo 4 (dubling pierwsza klasa) gears of war wszystkie ,fable wszystkie ,forza 3 ,4,.bedziesz sie swietnie bawil i juz nigdy nie przejdziesz obojetnie kolo x.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2014, 10:46:23 am »
O gustach się nie dyskutuje :)

Offline marsonpl

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2014, 15:01:11 pm »
zupelnie nie rozumiem kolego twojego podejscia do xboxa

Sprawa jest prosta - chcę się pobawić otherOS i przy okazji pograć trochę w tytuły z PS3 jak uncharted, w które się zagrywałem i The last of us, w które grać nie grałem ale słyszałem bardzo dobre opinie, po za tym jest kilka tytułów z PS2, które też mam nadzieję odpalić na przerobionej  PS3. Ponadto Xboxa się nie pozbywam, jeśli najdzie mnie ochota na halo to nic nie stoi na przeszkodzie.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2014, 15:01:11 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.