Grudzień 06, 2019, 18:46:29 pm

Autor Wątek: PS3 FAT CECHM OFW 4.65 - pytanie o temperatury vs prędkości wentylatora  (Przeczytany 8840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukewola

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Witam,

Zakupiłem ostatnio konsolę PS3 FAT model CECHM 80GB (oryginalnie na rynek UK). Konsola prawie nieużywana (sprawdzałem dysk przepracował 140 godzin - info ze S.M.A.R.T po podłaczeniu HDD) z oryginalną plombą.
Mam pytanie odnośnie pracy wentylatora w tej konsoli.
Wiem już, że wiatrak dostosowuje prędkość do aktualnej temperatury CPU/RSX.

Czy ktoś wie jakie są stopnie (FAN Stages) temp vs wentylator w tym modelu. Ile jest wogóle tych stopni? Znalazłem trochę na ten temat ale jedni piszą że jest ich 5 inni wspominają nawet o kilkunastu (ale to chyba w Slim i Superslim). Wiem też, że praca układu chłodzenia zmieniała się trochę na różnych OFW.

Jako, że posiadam OFW 4.65 nie mogę łatwo wgrać oprogramowania z monitoringiem temperatur. Próbuję ugryźć to od drugiej strony, bo skoro bym dowiedział się, po osiagnięciu jakich tempretaur prędość wentylatora wzrasta, mógłbym mniej więcej na słuch stwierdzić jaka jest tempertaura pracy konsoli.

Sprawdziłem na razie tyle, że po włączeniu konsola pracuje cichutko (1bieg), po kilku minutach załącza się 2 bieg - menu, IDLE. Po odpaleniu GT5 po trzech minutach gry włącza się bieg 3. Później zdaje się, że konsola nie zwiększała już obrotów przez długi czas. Po wyłączeniu gry konsola obrotów nie zbija. Pozostają na poziomie 3 biegu. Bieg 3 jest słyszalny już z dużej odległości od konsoli, nie jest to jednak odkurzacz, a po włączeniu dźwięku w grze niesłyszalny.

Jeśli nie wiecie jakie są poszczególne stopnie pracy wentyaltora, to proszę napiszcie po jakim czasie i w jakich warunkach wasza konsola zmienia bieg. Jak jest w menu bez obciążenia a jak podczas gry.

PS3-Hack.com.pl

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.