Październik 23, 2020, 10:25:47 am

Autor Wątek: Modyfikacja obudowy PS3 FAT - filtr Demciflex  (Przeczytany 4923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukewola

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Modyfikacja obudowy PS3 FAT - filtr Demciflex
« dnia: Listopad 22, 2014, 17:13:53 pm »
Chciałbym podzielić się małym modem konsoli PS3 FAT.

Wykonałem kilka otworków bezpośrednio pod wentylatorem konsoli w celu lepszego chłodzenia.
Całość starałem się wykończyć estetycznie, dodatkowo wpadłem na pomysł zastosowania filtra przeciwkurzowego. Znalazłem kiedyś w sieci filtry Demciflex. Okazuje się, że idealnie nadają się do naszych konsol.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Do wiercenia otworów użyłem wiertła do drewna 7mm ze szpikulcem:

4.jpg

Najpierw przyklejamy szablon do spodu obudowy, później czymś ostrym nakłuwamy środki okręgów z szablonu.
W celu lepszego prowadzenia wiertła i uniknięcia przesunięć, rozgrzanym szpikulcem wykonujemy otwory na wylot.
Teraz wykonujemy wiertłem otwory. Zalecam niskie obroty wiertarki i pomoc drugiej osoby w celu trzymania obudowy konsoli.

Szablon do wykonania otworów w załączniku. Możemy skalować go np. w Paincie żeby uzyskać odpowiednią średnicę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 17:33:55 pm wysłana przez lukewola »

PS3-Hack.com.pl

Modyfikacja obudowy PS3 FAT - filtr Demciflex
« dnia: Listopad 22, 2014, 17:13:53 pm »

2120588

• Gość
Odp: Modyfikacja obudowy PS3 FAT - filtr Demciflex
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2014, 14:12:40 pm »
Mi się osobiście podoba to, co dałem w załączniku lecz ostatnio troche wolnego czasu poswięciłem na moddowanie mojej slimki.. znajde czas to chętnie bym się za to zabrał lecz mało pomysłów z czego to gościu zrobił :P

Offline lukewola

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2014, 10:35:10 am »
To jest ten sam filtr magnetyczny firmy Demciflex jaki zastosowałem ja, tyle, że chyba o ciut mniejszej średnicy. Cała modyfikacja musi być prosta do wykonania. Otwornica o odpowiednim rozmiarze, pilnik lub papier ścierny, a później na to filtr.

Warto zauważyć, że filtr jest elastyczny i zamontowany na lekkim łuku wygląda super.
Na moich fotkach widać jak zbudowany jest filtr. Przyklejamy magnetyczną podstawę (jest samoprzylepna) i nakładamy później na to właściwą część filtra. Ramka filtra jest gumowo silikonowa, na zdjęciach wygląda jak plastik ale zapewniam plastik to nie jest.
Jeden minus dla takiego filtra za to że siła przyciagania obu elementów mogłaby być większa. Magnes jest ciut za słaby. W mojej FAT dokleiłem więc trzy kawałki gumy żeby całość się łatwo nie zsunęła. Można też cienką taśmą dwustronną podkleić w kilu miejscach filtr i gotowe.

Nie wiem natomiast czy wartoby pokusić się w przypadku Slimki o montaż dodatkowego wentylatora. Ile jest miejsca pod tym plastikiem obudowy. Gdzie podłączyć taki wentylator. Ja nie posiadam Slim, sprawdzcie i zróbcie bo mod prosty.

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 10:47:44 am wysłana przez lukewola »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2014, 11:32:43 am »
Nie wiem po co w ogóle dziurawić slima... Ma on na tyle dobre chłodzenie, że nie potrzebuje dodatkowych dziur. Mało tego, producent przewidział, że powietrze będzie wylatywać z tyłu konsoli przez zasilacz a tym samym go chłodzić. Jak zrobicie dziurę nad wiatrakiem to powietrze będzie wylatywać nią a zasilacz nie będzie miał chłodzenia także takim sposobem robicie większą szkodę konsoli niż jej pomagacie.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2014, 11:32:43 am »

2120588

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2014, 15:44:15 pm »
W sumie też racja, co prawda to co wstawiłem wygląda ciekawie, lecz no faktycznie.. nigdy ale to nigdy nie miałem problemu ze slimką  jeśli chodzi o chłodzenie :)

Offline lukewola

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2014, 09:57:34 am »
Jeśli chodzi o Slima to pewnie macie rację Panowie, natomiast w mojej FAT CECHM powietrze standardowo też pobierane jest z wnętrza konsoli. Podejrzewam, że obecnie częściowo ze środka, a częściowo od spodu przez wycięte dziury.

Oczywiście na pewno zmniejszyłem w ten sposób ilość ciepłego powietrza, pochodzącego z innych komponentów niż radiatory, wyrzucanego z konsoli, ale dostarczyłem też jednoczeście sporo powietrza zimnego z zewnątrz. Jako, że w tym modelu występuje zasilacz uchodzący za niegorący (czarny w obudowie plastikowej 280W) sądzę, że w tym przypadku MOD ma sens.
Dobre byłoby natomiast zastosowanie dodatkowego wentylatora gdzieś w górnej części obudowy, który dostarczałby/wtłaczał powietrze do konsoli. Z przodu od strony kratek wejdzie 40mm wentyaltor ale taki jest głośny i ma za małą wydajność. Wogóle te najmniejsze nie są warte funta kłaków. Minimum to 60/80mm. Jeśli coś jeszcze pomodzę to dam znać.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2014, 09:57:34 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.