Październik 01, 2020, 20:25:27 pm

Autor Wątek: Problem z uruchomieniem konsoli PS3  (Przeczytany 9689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hanibal0

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Problem z uruchomieniem konsoli PS3
« dnia: Grudzień 01, 2014, 11:08:04 am »
Po ostatnim downgrade (w serwisie) mam problem z uruchomieniem konsoli PS3, otóż nieważne czy próbuję ją odpalić z pada czy z przycisku na konsoli, zaświeca się zielona dioda i uruchamia wentylator, przez moment TV dopasowuje rozdzielczość po czym widać tylko czarny ekran a dioda cały czas jest zielona i słychać wentylator. Generalnie wygląda to jakby konsola się zwieszała, próbowałem odczekać 10 min i bez zmian. Konsolę można wyłączyć poprzez przytrzymanie przycisku przez ok 10 sec, jednak ponowny rozruch powoduje identyczną sytuację.

Aby konsolę odpalić, muszę wypiąć kabel zasilający i po ponownym podłączeniu i kliknięciu przycisk power, konsola uruchamia się bez problemu (czasami robi przywracanie danych, które trwa ok 5 min). Kiedy konsola się uruchomi, wszystko działa normalnie i można ją bez problemu wyłączyć padem. Najdziwniejsze jest to że jeśli wyłączę konsolę i próbuję ją uruchomić w czasie do około 5 min, wówczas konsola uruchamia się bez problemu, natomiast jeśli zostawię wyłączoną konsolę na powiedzmy 10 min to już jest konieczność wypięcia kabla zasilającego.

Na koniec dodam, że nigdy nie miałem problemu żeby konsola wyłączyła się podczas grania (nawet czasami 12h gta online ;), również nie było problemu z włączaniem konsoli. Problem pojawił się ewidentnie po ostatnim downgrade.

Proszę o porady, wiem że najlepiej było by oddać konsolę do serwisu w ramach gwarancji ale na chwilę obecną rozważam taką możliwość w ostateczności.

// edit:
Rozebrałem zasilacz i okazuje się, że w mojej konsoli jest już poprawiona wersja zasilacza (nie ma w niej potencjometrów do regulacji napięcia na kondensatorach)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 12:07:21 pm wysłana przez hanibal0 »

PS3-Hack.com.pl

Problem z uruchomieniem konsoli PS3
« dnia: Grudzień 01, 2014, 11:08:04 am »

Offline benio996

• Początkujący
  • **
  • Reputacja: 5
Odp: Problem z uruchomieniem konsoli PS3
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2014, 12:48:49 pm »
Rsx niema dobrego połączenia z płytą, możliwe że to zbieg okoliczności że wystąpiło akurat po downgrade
Przyczyną może być też nie umiejętne odklejanie płyty od układu chłodzenia. Pozostaje refllow lub reballing.

Offline hanibal0

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2014, 16:37:33 pm »
No tak ale gdyby rsx był słabo chłodzony to czy konsola np.  nie powinna się wieszać lub ścinać? temperatury cpu i gpu utrzymują się poniżej 60 stopni, poza tym problem występuje na zimnej konsoli i tylko podczas pierwszego uruchamiania. Jeśli sie uruchomi (po odłączeniu kabla zasilającego) to mozna ją od razu wyłączyć i ponowne uruchomienie odbywa się bez problemu.

Zauważyłem jeszcze jeden objaw, kiedy konsola nie chce wystartowac to pad rowniez nie łączy się z konsolą, mrugają diody ale nie łączy się (oczywiście przy uruchamianiu padem).

Offline benio996

• Początkujący
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2014, 17:38:47 pm »
Najdziwniejsze jest to że jeśli wyłączę konsolę i próbuję ją uruchomić w czasie do około 5 min, wówczas konsola uruchamia się bez problemu, natomiast jeśli zostawię wyłączoną konsolę na powiedzmy 10 min to już jest konieczność wypięcia kabla zasilającego.

Jest słabe połączenie, przy lekkim rozgrzaniu już traci i w tym momencie jest zawieszenie i mimo że obraz jest to brak reakcji pada i musisz wyłączyć kablem. Czy ma miejsce taka sytuacja?

Krótkie użytkowanie jak u Ciebie o temperaturze rsx nawet 80 stopni nie miało by wpływu przy nie uszkodzonym połączeniu.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 17:59:22 pm wysłana przez benio996 »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2014, 17:38:47 pm »

Offline hanibal0

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2014, 18:59:54 pm »
Jeżeli konsola się uruchomi to pad działa bez problemu, natomiast problem z padem jest wówczas gdy konsola nie chce wstać, tzn kiedy była nie używana przez powiedzmy godzinę i próbuję ją włączyć padem, to jest piknięcie, zielona dioda na konsoli, słychać wentylator ale brak obrazu i pad się nie połączy (mrugają 4 diody). Wyłączenie kabla i uruchomienie przyciskiem na konsoli rozwiązuje problem, konsola wstaje, pad łączy się po wciśnięciu przycisku ps i wszystko śmiga.

Problem polega tylko na tym, że jeżeli nie używam dłuższą chwilę konsoli to muszę wypiąć kabel zasilający żeby ją uruchomić.

Offline benio996

• Początkujący
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2014, 20:29:07 pm »
Czyli konsola jeśli już się uruchomi to działa bez problemu przez dłuży czas, można grac bez zawieszenia?

Tak czy inaczej stawiam na połączenia cell lub rsx
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2014, 20:36:01 pm wysłana przez benio996 »

Offline marciniak

• Wyjadacz
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:13:18 pm »
Spróbuj przeinstalować CFW ...wypinanie z prądu jak dłużej się nie używa chyba nie jest uciążliwe...

Offline hanibal0

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:19:38 pm »
właśnie o to chodzi że jak się włączy to działa bez problemu, ostatnio grałem w far cry 4 przeszło 2h i wszystko super. Wyłączanie może i nie jest mega uciążliwe ale jednak coś jest nie tak i chciałbym to naprawić.

Offline benio996

• Początkujący
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2014, 21:33:32 pm »
Jak działa podczas gry możliwe że zasilacz, jakbyś chciał zasilacz napisz na pw jaki model i adres wyślę gratis. Pozdrawiam

Offline hanibal0

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2014, 09:42:11 am »
Spróbuj przeinstalować CFW ...wypinanie z prądu jak dłużej się nie używa chyba nie jest uciążliwe...

Przeinstalowanie CFW nic raczej nie da, sytuacja wystąpiła już na rogero 3.55 (po downgrade) i jest taka sama na rogero 4.46 Cobra 7.0.

Zauważyłem kolejny objaw, zawsze kiedy nie chce wystartować to wentylator chodzi głośno, tzn mam w webmanie ustawiony wentylator na 40% i mam wrażenie że kiedy nie chce wystartować to wentylator chodzi właśnie na tych 40%. Jest to o tyle dziwne, że kiedy wyłączę kabel i ponownie włączę konsola uruchamia się a wentylator chodzi bardzo cicho. Może webman ma coś wspólnego z tymi problemami?

Ewentualnie jak usunąć webmana nie mając ikony w xmb?

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2014, 09:42:11 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.