Wrzesień 25, 2020, 01:46:44 am

Autor Wątek: Podłączenie głośników - kabel optyczny -> głośniki  (Przeczytany 4822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kucio

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Podłączenie głośników - kabel optyczny -> głośniki
« dnia: Grudzień 03, 2014, 21:18:18 pm »
Witam, udało mi się szczęśliwie kupić konsolę.

Pojawił się teraz problem z dźwiękiem. Konsolę podłączam do monitora, który nie posiada głośników, a z tego co wyczytałem, nie można uruchomić głośników/słuchawem przez USB.

Mam do dyspozycji normalne głośniki 2.1. Chciałbym podłączyć do nich konsolę kablem optycznym z pomocą złączki jack (2x żeński) do głośników (jack).

Mniej więcej będzie to wyglądało tak:

PS3 -> kabel optyczny (z wtyczką jack na drugim końcu) -> złączka żeńska jack (dwia gniazda jack) -> wtyczka jack od głośników (tak jak się podłącza laptopa do głośników).

Czy taka kombinacja ma prawo zadziałać?

PS3-Hack.com.pl

Podłączenie głośników - kabel optyczny -> głośniki
« dnia: Grudzień 03, 2014, 21:18:18 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Podłączenie głośników - kabel optyczny -> głośniki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2014, 22:04:42 pm »
Jakim kablem podłączasz konsolę do monitora? Jeżeli HDMI to masz wolne gniazdo w konsoli do obrazu/dźwięku w wersji SD. Podepnij tam ten fabryczny kabelek video/audio (3 chinche), który dawano fabrycznie do konsoli, dokup dwie złączki chinch i wepnij tam głośniki. Obraz będziesz miał na HDMI a dźwięk będzie leciał przez drugi kabel :)

Optyka w ten sposób nie podłączysz, chyba, że będziesz miał jakieś urządzenie, które będzie zmieniało dźwięk cyfrowy na analogowy (optyk - cyfrowy, chinch - analogowy)

PS3-Hack.com.pl

Odp: Podłączenie głośników - kabel optyczny -> głośniki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2014, 22:04:42 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.