Grudzień 13, 2019, 09:15:20 am

Autor Wątek: Polecane dyski zewnętrzne  (Przeczytany 7253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sztermel

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Polecane dyski zewnętrzne
« dnia: Grudzień 15, 2014, 18:58:10 pm »
Witam, witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jako że zbliżają się święta chciałbym zakupić dysk zewnętrzny do PS3.
Niestety nie jestem pewny co do wyboru - rozbieżność zdań, brak tematów tego typu na tym forum trochę mi to utrudniły. Dlatego założyłem ten wątek aby zapytać się was czym konkretnie kierować się podczas wyboru dysku zewnętrznego. Jakie firmy polecacie przede wszystkim, jakie modele, czy ma znaczenie do gier ilość obrotów, do ilu TB pamięci obsluguje konsola itp itd.
Upatrzyłem sobie dysk WD My Passport Ultra 2TB, ale jeszcze wsztrzymuje się z kupnem :)
Pozdrawiam.

PS3-Hack.com.pl

Polecane dyski zewnętrzne
« dnia: Grudzień 15, 2014, 18:58:10 pm »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
Odp: Polecane dyski zewnętrzne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2014, 11:41:39 am »
Co do WD My Passport Ultra 2TB to ktoś miał problem z tym dyskiem- PS3 nie wykrywa.
Co do ilości obrotów to ma znaczenie zauważalne podczas wczytywania gier ok 20% szybciej.
Co do obsługiwanych pojemności to 2 TB śmiga pięknie, a 3 nie testowałem.
Co do firmy to są różne porównania dysków żywotność itd więc bardziej tym bym się kierował.
Dysk przez ciebie wybrany to 2,5 ja polecam 3,5 z osobnym zasilaczem ponieważ ma to znaczenie gdyż dyski 2,5 potrafią sporo łyknąć z USB prądu i jeśli ps3 ma już swoje lata to zasilacz w niej siedzący może nie podołać i efekt będzie taki że dioda w dysku będzie się świecić, ale dysk nie będzie normalnie pracował i także może go co kawałek rozpinać i by to wyeliminować wymagany będzie zakup aktywnego HUB-a USB

Dodam, że ja używam 2TB WD 3.5" USB 2.0 Elements Desktop i nie mam z nim problemów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 11:53:12 am wysłana przez mateov »

Offline sztermel

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2014, 20:55:52 pm »
Co do formatowania dysku z Cobrą mogę sformatować go do NTFS? Jeśli chodzi o wymiary to bardziej pasowalby mi dysk 2.5 bez zasilacza ponieważ chciałbym używać go też do innych sprzętów niż ps3, a tak byłby bardziej przenośny i funkcjonalny.

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2014, 21:45:31 pm »
jeśli masz cfw z cobrą to oczywiście możesz do ntfs ale gry musisz robić do iso jest to na tyle problematyczne, ponieważ podam przykład np rogero cobra 4.46

Masz liczmy gre w postaci folderu BLESxxxx i to nowa gra więc wymaga np softu 4.55 więc wiadomo, że trzeba robić patch eboot więc musisz najpierw wrzucić gre na zewnętrzny potem na wewnętrzny ps3 następnie zrobić patch eboot w mutiman pod twoje cfw następnie znów zgrać grę na zewnętrzny potem z zewnętrznego na pc na pc zrobić obraz iso odpowiednim programem pod cobre czyli genps3iso następnie obraz iso na zewnętrzny i wtedy masz gotowca którego możesz odpalać bezpośrednio z zewnętrznego  dysku w ntfs.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 21:47:33 pm wysłana przez mateov »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2014, 21:45:31 pm »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2014, 22:56:52 pm »
z zewnetrznymi dyskami 2,5 cala i usb 3.0 moze byc roznie.....ps3 nie wszystkie widzi, napewno odradzam ten wd o ktorym pisales bo sa problemy, z tego co dostepne powiedzmy w marketach typu Media Markt to dobrze dzialaja samsungi, toschiba a z tych tanszych to tauro.

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2014, 22:56:52 pm »

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.