Grudzień 04, 2020, 18:47:33 pm

Autor Wątek: PS3 - Konsola nie odczytuje płyt bluray.  (Przeczytany 5056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eXqable

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
PS3 - Konsola nie odczytuje płyt bluray.
« dnia: Grudzień 17, 2014, 03:44:05 am »
Witam serdecznie. W sumie jakiś czas temu mi się to stało, a dopiero teraz znalazłem ten dział na tym forum.

Sprawa wygląda następująco. Dzień przed uszkodzeniem normalnie wyłączyłem konsolę (zagapiłem się i dałem wyłącz konsole podczas włączonej gry, zamiast najpierw ją zakończyć). Konsola teoretycznie zaczęła się wyłączać, ale nagle zacięła się i nic się nie działo. Ekran był czarny, a konsola nie chciała się wyłączyć, więc wyłączyłem ją ręcznie przytrzymując przycisk power. Na następny dzień gdy chciałem odpalić grę, wkładam do dysku, myśli myśli myśli i nagle tak jakby chciał zwrócić płytę (sam dźwięk urządzenia), płyta nadal zostaje w środku, gra nie została odczytana w systemie, po naciśnięciu przycisku płyta normalnie się wysunęła. Płyty DVD/CD działają.

Co zrobiłem:
Wyczyściłem konsole, dysk
Rozebrałem dysk i zmieniłem położenie lasera (myślałem, że się zaciął czy coś takiego), ale nic to nie dało.
Zresetowałem całkowicie konsole
Próbowałem naprawić przez ten cały jakby bios konsolowy i nic.

Jakieś porady? Laser bluray szlag trafił czy jednak da się go jakimś sposobem odratować? Druga kwestia, czy mogę jakoś z bootować grę, którą mam oryginalną i odpalić ją przez system, nie przez płytę?

PS3, 120GB, CECH-2003A.
Oprogramowanie systemu Wersja 4.66

Edytowany double post: Grudzień 17, 2014, 10:38:02 am
https://drive.google.com/file/d/0B9f0PeUqwA_IcDFKUjlId1BfWGM/view?usp=sharing Filmik jak to wygląda.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2014, 10:38:02 am wysłana przez spy »

PS3-Hack.com.pl

PS3 - Konsola nie odczytuje płyt bluray.
« dnia: Grudzień 17, 2014, 03:44:05 am »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: PS3 - Konsola nie odczytuje płyt bluray.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2014, 10:26:25 am »
Jeżeli DVD/CD działają to uszkodzony jest laser BD. Nic z tym nie zrobisz, trzeba wymienić.

Co do odpalenia gier z dysku no to należałoby zrobić downgrade i wgrać CFW ale bez flashera albo programatora tego nie zrobisz.

Offline eXqable

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2014, 14:31:45 pm »
W takim razie, co mogło spowodować uszkodzenie napędu? Wcześniej w ogóle nie miałem problemów z konsolą, da się to naprawić jakimś tanim sposobem? W sumie płacić za ten napęd 150-200-300zł jak widziałem to strata pieniędzy. W szczególności, że jedyna gra pudełkowa w jaką grałem to GTA V i okazyjnie FIFA.

Zastanawiam się czy nie sprzedać wersji pudełkowej gta v i kupić za 100zł na psstore (bo jest przecena :P ). No chyba, że da radę jakoś taniej wymienić napęd.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2014, 14:49:59 pm »
Nie wymieniasz napędu tylko laser. Sam laser w chinach kosztuje ~20$ czyli w przeliczeniu jakieś 70zł z przesyłką. Trzeba poczekać tydzień-dwa aż dojdzie ale jest to ten sam produkt, który kupujesz u nas na allegro za 100-150zł.

Wg. mnie nie opłaca się tego robić. Lepiej zapłacić kilka zł więcej i wgrać CFW. Wtedy napęd będzie kompletnie zbędny bo wszystkie gry będziesz odpalał z dysku twardego. Koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 100zł z wysyłką chyba, że masz kogoś w okolicy kto się tym zajmuje.

Dlaczego tak się stało? Tego nie wiem ale zakładam, że podczas odczytywania płyt konsola nie zachowywała się cicho a to, że laser wysiadł przy wyłączeniu konsoli wtyczką z prądu było raczej zbiegiem okoliczności albo po prostu zauważyłeś to dopiero w tym momencie.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2014, 14:49:59 pm »

Offline eXqable

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2014, 19:33:14 pm »
Tak tylko po przerobieniu konsoli nie mogę grać w gry online. A głównie na tym mi zależy. Mógłbyś polecić jakiś sklep/serwis cokolwiek, co zajmuje się naprawą/sprzedażą lasera BD? Ewentualnie jeśli nie ma zbyt dużego ryzyka, osobę, która przerobi mi konsolę? Najlepiej gdzieś na śląsku, choć jeśli trzeba brać to jako wysyłkę to w sumie bez różnicy, wszędzie zapłacę za nią tyle samo. :P

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2014, 21:06:21 pm »
Tak tylko po przerobieniu konsoli nie mogę grać w gry online. A głównie na tym mi zależy. Mógłbyś polecić jakiś sklep/serwis cokolwiek, co zajmuje się naprawą/sprzedażą lasera BD? Ewentualnie jeśli nie ma zbyt dużego ryzyka, osobę, która przerobi mi konsolę? Najlepiej gdzieś na śląsku, choć jeśli trzeba brać to jako wysyłkę to w sumie bez różnicy, wszędzie zapłacę za nią tyle samo. :P

jesli chcesz to skontaktuj sie ze mna ;-) napewno sie dogadamy ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2014, 22:06:53 pm »
Można grać online mając CFW na konsoli. Trzeba się oczywiście pilnować ale nawet w przypadku bana zawsze można konsolę odbanować w kilku krokach.

Offline eXqable

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2014, 23:40:23 pm »

jesli chcesz to skontaktuj sie ze mna ;-) napewno sie dogadamy ;-)
Odezwę się do Ciebie na pw. ;)

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2014, 23:46:07 pm »
poszla odpowiedz ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline Wangon

• Stały Bywalec
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2015, 17:04:40 pm »
Też tak miałem aż do dzisiaj :D spróbuj tego    Tylko pamiętaj aby nie mieć płyty w napędzie :D

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2015, 17:04:40 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.