Wrzesień 28, 2020, 04:07:38 am

Autor Wątek: Kilka pytań nowego o external hdd i gry  (Przeczytany 7879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Kilka pytań nowego o external hdd i gry
« dnia: Styczeń 23, 2015, 20:47:59 pm »
Witam,

Przed chwilą dosłownie przesiadłem się z iksa na PS3. Próbuję zrzucić gry z hdd zewnętrznego 2TB NTFS Seagate.
Wrzuciłem plik USB.CFG do usrdir wg. instrukcji z danymi wyciągniętymi z usbview z zachowaniem małych liter w danych itd.
Efekt jest taki, że gdy przełączam z fat32 na ntfs w MM to w menadżerze MM widzi hdd jako pvdusb (0bajtów) czy jakoś tak ale jak wchodzę na katalog to odświeża nawet pół godziny bez rezultatu. Natomiast w showtime widzi dysk normalnie od ręki z wszystkimi katalogami i plikami. Na hdd jest jedna partycja 2TB. Czy czasem MM nie ma ograniczenia do 1TB albo do 1,5 TB ? Bo nie wiem co o tym myśleć. Czy aktualizacja z MM 4.55.01 do 4.66.10 może coś pomóc ? Soft rogero.     

Za wszelkie linki i podpowiedzi z góry dziękuję.       

PS3-Hack.com.pl

Kilka pytań nowego o external hdd i gry
« dnia: Styczeń 23, 2015, 20:47:59 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Kilka pytań nowego o external hdd i gry
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2015, 20:55:43 pm »
Prawdopodobnie partycja jest za duża pod warunkiem, że prawidłowo zrobiłeś plik usb.cfg.

Jeżeli masz dobrze zrobioną tablicę partycji to multiman powinien Ci wykryć ten dysk bez tego pliku po przełączeniu sterowników.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:16:43 pm »
Jakieś sugestie ? Co masz na myśli dobrze zrobiona tablica partycji ? Czy trzeba hdd formatować jakimś specjalnym programem pod PS3 . Hdd jest widziany w kompie , w iksie , ale w iksie też takie jaja miałem z innym hdd więc nic już mnie nie zdziwi. A najśmieszniejsze jest to że showtime widzi go bez problemu. Co do zmiany na na MM 4.66.10 to nic nie pomogło.

W USB.CFG - jest tak : 0x0bc2:0x2312:1

Jeszcze przy okazji MM to czy można jakoś ustawić w MM szerokość ekranu bo na samym dole w rogu ni widać kursora i pełnego menu, można się doczytać ale trochę wkurzające to jest. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2015, 21:27:00 pm wysłana przez helfi »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:40:27 pm »
Możesz w multimanie w ustawieniach zmienić pole wyświetlania. To jest wina twojego telewizora :) Po prostu nie wyświetla on pełnego zakresu obrazu i dlatego masz wrażenie, że obraz wychodzi poza ekran.

Wrzuć zdjęcie tego swojego vendora jak to dokładnie wygląda.

Co do tablicy partycji to zależy jakim programem robiłeś, czy partycja jest primary czy logical itp.
Równie dobrze może to być przez rozmiar partycji. 2gb to jednak trochę sporo :)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:40:27 pm »

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:57:31 pm »
Ok na razie, sprawdziłem i zmieniłem rozmiar partycji na niecałe 1TB, i sprawdzałem i na pewno jest primary. Z reszta zawsze robię na primary jak zakładam . Partycja była robiona pod windą, sprawdzałem czy nie ma błędów chkdsk oraz easeUS i nie wykrył błędów w tablicy partycji. Raczej ciężko żeby były bo hdd praktycznie dziewiczy.

Chciałbym jeszcze zadac pytanie odnośnie gier :

Jedne mam jako obraz ISO inne jako katalog z plikami i w związku z tym mam parę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi :
Jedne mają pliki powyżej 2 GB inne np. mają nawet po 16GB.
Żeby sobie nie robić za dużo kopiowania i nie tracić na to zbyt dużo czasu to czy :

1. Każda gra pójdzie z hdd FAt32 zewnętrznego jeśli pliki będą podzielone ?
2. Czy na gry ISO i w katalogach muszę zrobić dwa osobne katalogi na hdd ?
3. Czy PS3 spliterem dzielimy same pliki *.Vol ?
4. Czy katalog może być w postaci : BLES  851217 - [nazwa] ? Czy nazwę muszę usunąć ?
5. Rozumiem, że obraz ISO muszę też przerobić na mniejsze pliki bo wiadomo że ma więcej niż 4GB, czy iso też można zrobić PS3 Spliterem ( tzn. zrobić katalog i od razu żeby podzielił na mniejsze piki ) czy muszę zastosować jeszcze inny program ?   

Z overscanem sobie poradziłem - Select + L2 lub Select+ R2

Co do wykrywania to zmieniłem rozmiar partycji na mniejszą i na pewno jest primary a mimo to w menadżerze widzi tylko : PVD_usb000 jako 0 bajtów i cały czas odświeża po kliknięciu . Czyżby moja PS3 nie lubiła segate ?
 Zrobiłem wg. twojej sugestii i usunąłem plik USB.CFG i nie wykrywa wcale hdd a showtime w dalszym ciągu nawet po zmianie partycji widzi obie. Wygląda na to że to MM nie może sobie poradzić z niektórymi dyskami.
Czy jest jakiś inny program, którym można by zastąpić MM ?
Sprawdzałem wszystko 2 razy i na USB 1 i na USB 2.
Jeszcze jedynie co mogłem zrobić to może jakąś literówkę w stylu że między product id i vendor id między dwukropkiem powinny być spacje czy w jednej linii ?     
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2015, 22:31:10 pm wysłana przez helfi »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2015, 22:54:58 pm »
Zrób partycję NTFS jako pierwszą o rozmiarze np. 200gb i wtedy sprawdź.

Co do gier to najlepiej jakbyś miał na tym dysku dwie partycje. Pierwsza NTFS i druga FAT32. Jeżeli masz grę to wrzucasz w formacie .iso na partycję NTFS do katalogu PS3ISO (wtedy multiman nawet nie musi tego znaleźć, użyj aplikacji prepntfs i powinno się pojawić) a całą resztę wrzucasz na fat32 (gry z plikami poniżej 4gb, aplikacje itd.)
To, że dysk dziewiczy nie znaczy, że dobrze zrobione są partycje. Ja mam swój HDD 1tb podzielony na 2 partycje i sprawdzałem go już pod 4 konsolami i na każdej wykrywany jest bez pliku usb.cfg. Tak jak mówię trzeba dobrze utworzyć partycję.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:18:06 pm »
ok, też doszedłem do takiego wniosku, na razie kopiuję. Zrobię partycje od nowa, w sumie hdd był już podpinany pod HTPC na XBMC, pod iksa i jeszcze parę innych rzeczy, a teraz mi się przypomniało jeszcze, że fabrycznie była robiona partycja przez Seagate. Co do ISO na NTFS to prepntfs jest wbudowany w multimana czy jest to osobny pakiet ? Co do Fat 32 to wiem, że gry w katalogach z plikami poniżej 4 GB, ale jak nie chcę dzielić to muszę skopiować na hdd wewnętrzny Teraz zachodzi pytanie co szybciej czy kopiowanie np. 16GB na hdd wew. czy dzielenie pliku VOL na mniejsze pliki PS3 spliterem ?   

Spróbuję po formacie najpierw bez USB.CFG tak jak zalecałeś, ale takie pytanie jeszcze czy jak sa 2 partycje jedna w ntfs a druga w fat to wpis musi być taki ?

0x0bc2:0x2312:1
0x0bc2:0x2312:2
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2015, 23:21:36 pm wysłana przez helfi »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:57:14 pm »
Jeżeli masz grę z plikami powyżej 4gb to tworzysz z niej obraz .iso i wrzucasz go w całości na partycję NTFS.

PrepNTFS montuje zasoby pod webman'a. Możesz też użyć tego skanowania wbudowanego w multiman'a ale wtedy gry pojawią się tylko w nim.

Nie baw się w dzielenie plików itp. bo to obecnie nie ma najmniejszego sensu. Przy próbie odpalenia gry i tak skończy się to koniecznością scalenia takiego pliku i umieszczenia go na dysku wewnętrznym konsoli.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:44:38 am »
Wczoraj walczyłem do 1 w nocy i powiem Ci, że efekt mizerny. Tzn. nic się nie zmieniło jeśli chodzi o wykrywanie partycji NTFS.
Utworzyłem 3 partycje : 1 NTFS - niecałe 500GB, FAT 32 - niecałe 500GB i ostatnia - prawie 1TB - NTFS. MM widzi tylko Fat32. Po przełączeniu sterownika czy robię to przez start+^ , czy w menu efekt jest ten sam : PVD_usb000 jako 0 bajtów i cały czas odświeża po kliknięciu , a showtime bez problemu widzi wszystkie 3 partycje. Nie wiem co mam o tym myśleć bo skończyły się pomysły. Na partycji NTFS zostawiłem specjalnie tylko 4 gry po formacie. Zobaczę jeszcze dzisiaj jak poradzi sobie z hdd 3,5" z własnym zasilaniem i przez przejściówkę USB, choć wcale mnie to nie urządza. Może problemem jest USB 3.0 w moim hdd. Nie wiem. Jakim programem najlepiej utworzyć partycję i ją sformatować ? Hp tool format formatuje tylko cały dysk w jednym formacie , wiec odpada. EaseUS robiłem już. Czy mając 3 partycje może być każda jako podsatawowa ? Czy tylko moze być jedna podstawowa a reszta musi być jako logiczne ?

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2015, 13:18:33 pm »
Prawym guzikiem na Mój komputer > zarządzaj > zakładka dyski i napędy
Tutaj masz systemowy menadżer do partycji. Usuwasz wszystkie partycje z tego dysku USB (tylko nie pomyl z systemowym dyskiem), sprawdź czy układ partycji jest ustawiony na MBR a nie przypadkiem na GPT i utwórz partycję 200gb NTFS na próbę. Wrzuć tam jakąś piosenkę czy coś i podepnij pod PS3. Przełącz sterowniki i sprawdź czy zadziała.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2015, 17:05:05 pm »
Robiłem, akurat GPT i MBR znam różnice. Zrobiłęm i z partycjami 500GB i 200GB i nawet stworzyłem logical NTFS , nic to nie dało jedynie widać FAT32. Trochę dysków przeszło przez moje ręce. Robiłem i pod windą i w EaseUS.
Sprawdzę jeszcze hdd 320 GB z Htpc tylko muszę przerzucić wszystko z tego 320GB na ten 2TB. Dam znać jakie rezultaty.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2015, 17:10:17 pm »
Wrzuć jeszcze zdjęcie tego twojego numeru vendor i pid.

(Mój komputer > właściwości > menadżer urządzeń > Stacje dysków > wybierasz swój dysk usb > właściwości > zakładka szczegóły > z listy właściwości wybierasz Nadrzędny > wklejasz screena :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2015, 17:14:10 pm wysłana przez Resterwers »

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2015, 23:57:03 pm »
Jaja z tym hdd jak berety. Rozebrałem obudowę i co się okazało ? Hdd na obudowie ma Seagate, w opakowaniu oryginalnym Seagate, a w środku Samsung momentus hahaha. Robią nas w balona równo, ale nie zmienia to faktu, że po połączeniu przez przejściówkę na usb wykrywa go jako Seagate. 
Poniżej Vendor z systemu i usbview:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a83ad4e9fbc3ca0c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6d6522aa670ce63.html

Znalazłem jeszcze przejściówkę na USB dla HDD 3,5" i z potem ATA/SATA z własnym zasilaniem. Podłączyłem i efekt dokładnie taki sam:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/644f58937ffbb7cb.html

Czyli Vendor ID i product ID to dane przejściówki USB/SATA a nie HDD tak jak myślałem. Oczywiście showtime pokazuje bez problemu zawartość partycji NTFS.   

Nie mam już pomysłów ale gdzieś tam mi po głowie chodzi, że czytałem, że do rogero muszą być jeszcze pliki Cobry, 8 pozycja w ustawieniach MM to : switch to mmCM mode - restart MM into cobra mode , klikam na to wyskakuje mi informacja, że bieżąca konfiguracja nie jest obsługiwana, i że Cobry nie znaleziono. Zastanawia mnie czy mój przerabiacz czasem nie zapomniał czegoś doinstalować.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 01:52:53 am wysłana przez helfi »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2015, 11:09:06 am »
http://www6.zippyshare.com/v/JpdIJr3E/file.html

Wrzuć plik bez edytowania do folderu mm (tam gdzie powinien być) i spróbuj przełączyć sterownik na NTFS.

To, że obudowa różni się ze środkiem wiadomo nie od dzisiaj :) Nie mniej jednak ciesz się, że masz HDD, który ma wyjście SATA bo teraz np. Samsung robi tak, że w dysku nie ma już gniazda sata tylko jest bezpośrednio wyjście na microUSB.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2015, 14:55:37 pm »
Wrzuciłem twój plik jednak tam niczym się nie różni od mojego jedynie tym, że ustawiłeś na dwie partycje. Zrobiłem na nowo 2 partycje po 200GB ntfs i fat32 wrzuciłem plik wg instrukcji tutaj : /dev_hdd0/game/BLES80608/USRDIR. I dalej nie wykrywa ntfsa.
Poszedłem dalej nawet. Wrzuciłem pena 8GB NTFS Kingstona bez pliku USB.CFG i wyobraź sobie, że go bez problemu wykrywa.
Jednak Pen to nie dysk po pierwsze za mały a po drugie za wolny. Wysyłanie po FTP gier 16GB to nie dla mnie raczej. Kupiłbym sobie nawet pena do kopiowania samego , ale przy takiej loterii to też bez sensu. 

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2015, 21:49:34 pm »
Zaintrygował mnie twój temat :) Jutro spróbuję na dwóch innych przenośnych dyskach z partycjami NTFS i dam znać jak poszło.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2015, 12:23:07 pm »
Chodzę zaintrygowany tym już od 3 dni haha, co więcej zamówiłem pena i tak się przyda, miałem też drobne problemy na iksie z wykrywaniem hdd albo penów, ale wystarczyło sformatować lub założyć na nowo partycje i wszystko chodziło. To samo z tunerami sat, czy np. z HTPC ale w życiu nie miałem tak kapryśnego urządzenia jeśli chodzi o dyski. Gry sobie jakoś tam przerzuciłem część plików wrzuciłem na pena 8GB ntfs a resztę na partycję fat na hdd i skopiowałem do konsoli jakoś. Niestety został mi jeden plik iso 11GB i tego pen już nie udźwignie i jeden VOL 16GB . Więc kupiłem pena i zobaczymy jak przyjedzie. Dam znać. 

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2015, 13:22:28 pm »
Sprawdziłem w sumie 3 inne dyski (seagate 500gb przenośny, jakiś verbatim też przenośny oraz dysk 3.5 cala 250gb wsadzony w kieszeń). Wszystkie po sformatowaniu pod windowsem chodziły bez najmniejszego problemu jak i również pliku usb.cfg :)
Jeżeli masz problemy z tym dyskiem na innych urządzeniach to są dwie możliwości, źle formatujesz albo dysk jest do niczego :)

Offline raqu43

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2015, 23:00:20 pm »
Witam, miałem taki sam problem i u mnie wystarczyło uruchomić multimana w normalnym trybie, bo domyślnie działał na cobrze. Po tym zawartość dysku wyświetlała sie normalnie.

Offline helfi

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2015, 10:17:43 am »
raqu43 cp masz na myśli : " wystarczyło uruchomić multimana w normalnym trybie" Możesz to rozwinąć ? Pamiętaj, proszę że piszemy w dziale dla początkujących i takie skróty myślowe nie za wiele mi mówią ;D

Chodzi o to co pisałem kilka postów wyżej :

"8 pozycja w ustawieniach MM to : switch to mmCM mode - restart MM into cobra mode".

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2015, 11:55:08 am »
Jeżeli udało Ci się podłączyć pendriva i działał to zrobiłeś to dobrze więc wiesz co i jak należy robić :) Problem jest z tym konkretnym dyskiem (albo jego obudowa albo układ partycji).

Offline raqu43

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2015, 13:48:51 pm »
helfi, tak, o tej opcji właśnie mówiłem, tylko że ja przechodziłem w drugą stronę- z cobra mode na zwyczajny tryb. Nie zauważyłem jak pisałeś, że nie możesz tego wykonać.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2015, 13:48:51 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.