Sierpień 11, 2020, 09:18:21 am

Autor Wątek: obawa o konsole PlayStation 3  (Przeczytany 4663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ursus1634moc

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
obawa o konsole PlayStation 3
« dnia: Styczeń 31, 2015, 19:19:54 pm »
witam więc zaczne od tego że jestem mało obeznany w konsolach , jedyne moje doświadczenie to konsola PEGAZUS z dzieciństwa która była i będzie thebest a rozchodzi sie o to że poczytałem troche na tym forum i zaczełem sie obawiać o moją konsole PS3 Super Slim 60GB , i chce sie od was dowiedzieć w jakim celu stosuje sie zmiane pasty oraz czy te Cracki mogą ją zespuć, konsola ma przyjść dziś lub w poniedziałek i czy musiał będe coś zrobić by żyła jak najdłużej ( jestem sentymentalny tak jak nick wskazuje)

oto ta konsola    http://allegro.pl/ps3-super-slim-60gb-kontroler-bezprzewodowy-gra-i5039047777.html

z góry dzięki za odpowiedzi

PS3-Hack.com.pl

obawa o konsole PlayStation 3
« dnia: Styczeń 31, 2015, 19:19:54 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: obawa o konsole PlayStation 3
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2015, 20:21:30 pm »
Generalnie to kupiłeś najnowszy a zarazem najgorszy model konsoli :) nie nastawiałbym się na to, że będzie chodził latami. Nic tam nie wymieniaj jeżeli się na tym nie znasz bo tylko narobisz sobie szkód.

Offline ursus1634moc

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2015, 20:40:49 pm »
najgorszy a pod jakim względem? takim że nie idzie wgrać na nią pirata czy chodzi o to że jest delikatna i małotrwała, a starałem sie dobrze wybrać jak pod względem stanu jak i wydajności w grach a trafiłem najgorzej?

Offline rivieradc94

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:10:36 pm »
Kolega z w/w wiadomości ma rację super slim jest najgorszą wersją konsoli nie chodzi tutaj o przerobienie ale min. awaryjność.
Najlepszą wersją konsoli i najmniej awaryjną jest zwykły slim.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:10:36 pm »

Offline razor52356

• Nowicjusz
  • *
  • Miejsce pobytu: NML
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:35:35 pm »
Albo FAT...... ja mam FATkę CECHC04 i jestem z niej zadowolony, fabryczna kompatybilność wsteczna to jest to.....
w slimie czy facie np zasilacz czy napęd wymienisz sobie sam w domu w klika minut, a w SS jedyną drogą jak sie mało znasz na budowie konsoli jest serwis. Grałem u znajomego na SS i te dźwięki obracania płyty w napędzie pod tą cienką klapeczką (która po latach otwierania i zamykania może sie zepsuć) strasznie denerwują. Widać że Sony pozostało troche złomu po Fatach i slimach to wydali na świat to coś

Offline rivieradc94

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:48:22 pm »
Fat też dobry sprzęt, reasumując odpowiadając na twoje obawy związane z ps3 SS jest to najbardziej awaryjna wersja konsol PS3 jaka powstała, ja osobiście na twoim miejscu zastanowiłbym się nad wymianą z SS na inną wersję Fat czy zwykły slim najlepiej zwykły slim chyba że masz konsolę na gwarancji to przez okres gwarancyjny nie masz się co przejmować uszkodzeniem sprzętu
jeśli nie masz to lepiej zmień bo zazwyczaj usterki w PS3 nie są tanie a po co ci dodatkowe wydatki.

Offline Mielony

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2015, 23:17:56 pm »
Zmianę pasty termoprzewodzącej stosuje się w celu prawidłowego odprowadzania ciepła powstałego z pracy procesora (tak w wielkim skrócie). Jej brak pewnie objawiał się przegrzewaniem konsoli czyli wyłączaniem w trakcie normalnej pracy.
Aby konsola "żyła" jak najdłużej należy nie dopuszczać do jej przegrzania. Najlepiej w trakcie grania zapewnić jej normalną cyrkulację powietrza (nie zasłaniać wylotu układu chłodzenia), od czasu do czasu wykonać tzw fan test (przedmuch wiatraczków - pracują przez kilka sekund na pełnych obrotach pozbywając się części kurzu), a nawet gdy jej już po gwarancji rozkręcić obudowę i wybrać dokładnie syf, który w niej jest (a jest na pewno).
Laser - od zawsze słaba strona konsol Sony. Tutaj nie ma recepty. To po prostu element eksploatacyjny. Jedyną sensowną możliwością jest jak najmniejsze korzystanie z niego czyli przesiadka na nieoficjalne oprogramowanie (tzw "przeróbka") i granie w gry z dysku twardego.
Nie ma się co łudzić. Konsole poprzedniej i wszystkie z nowszych generacji będą mniej żywotne od starszych. Powodem jest słabszy lut i coraz bardziej wyrafinowana technologia produkcji.
Poradami "ekspertów" i tym czym to "lepszy" czy "gorszy" model się nie przejmuj. Przy normalnej eksploatacji nic złego nie powinno się dziać.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2015, 18:06:09 pm »
FAT bardzo podatny na ylody, pierwsze slimy również. Najlepsze modele to slimy 21xx oraz 25xx. Seria 3k już powoli jest robiona z badziewia no a superslimy czyli 4k z odpadków w fabryce :P Dlatego jest najgorsza pod względem jakości i użytych komponentów.
Z FATem to jest akurat loteria. Jednemu będzie chodził 10 lat bezawaryjnie przy ostrym piłowaniu sprzętu a u innego rozleci się po kilku miesiącach.

Offline Szymek251

• HelpChat/Sb
  • Początkujący
  • *
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2015, 18:12:10 pm »
To wszystko zależy od modeli w wersji FAT od CECHH już konsole były ok ;) wiadomo jeszcze jak kto dba
Slim to 21xx albo 25xxx wersje najlepsze 

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2015, 20:05:22 pm »
to ze to szmelc to juz koledzy napisali ;-) ja dodam tylko ze u mnie w Szczecinie na olx bez problemu znajde superslima nawet z dyskiem 500gb za 400zl ;-)

Szkoda ze zapytales o konsole juz po zakupie ;-)
a najlepsze modele to slimki 21xx

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline ..::BaNdZiOr::..

• Stwórca Forum :)
  • HelpChat/Sb
  • Szef Forum
  • *
  • Miejsce pobytu: San Escobar
  • Reputacja: 6
  • WE ARE ANONYMOUS WWW.PS4-HACK.CBA.PL
    • ..::PS4-HACK::..
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2015, 20:22:12 pm »
tylko ze ciezko ja dostac, zazwyczaj na sprzedaz sa 20xx i 3xxx
WWW.PS4-HACK.CBA.PL

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2015, 20:22:12 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.