Styczeń 22, 2021, 17:22:28 pm

Autor Wątek: CECHG03 nie kręci płytą.  (Przeczytany 5843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kulitom

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
CECHG03 nie kręci płytą.
« dnia: Luty 06, 2015, 21:16:37 pm »
Witam drodzy forumowicze.
Dorwałem w swoje łapska niedziałającą ps3 CECHGO3. Po wymianie dysku i wgraniu przez pendrive w recovery OFW 4.66 konsola działa. Ale jest problem z napędem, bo wkładam płytę i nią nie kręci. Włożyłem sprawny napęd z konsoli CECHC04 zamieniając oczywiście logikę napędu (czyli napęd z CECHC04, logika z CECHG03). Niestety objawy są te same - wkładam płytę i nią nie kręci. Pomyślałem, że sprawdzę taśmę podłączaną do płyty głównej, ale okazuje się, że jest ok, bo na konsoli CECHC04 działa bez problemu.
Przyznam, że zgłupiałem. Może logika z CECHG03 jest niesprawna? No ale wtedy by chyba nie wgrał się OFW? Bo sprawdza przy instalacji logikę, dobrze myślę?
A może ja nie wiem, co przekładam? Oprócz logiki trzeba coś jeszcze podmienić? Zamieniałem tę główną płytkę od spodu:

PS3-Hack.com.pl

CECHG03 nie kręci płytą.
« dnia: Luty 06, 2015, 21:16:37 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: CECHG03 nie kręci płytą.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2015, 22:21:21 pm »
Być może silniczek w napędzie uszkodzony albo gdzieś na logice jest problem zasilaniem. Gdyby była niesprawna to tak jak piszesz instalacja softu nie przeszłaby do końca.
Jeżeli masz zamiar robić downgrade w tej konsoli to możesz później sparować inną logikę z konsolą i wtedy na 100% wyeliminujesz błąd :)

Offline kulitom

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2015, 13:13:58 pm »
Silniczek? Niemożliwe, tu chodzi o niedziałającą logikę, bo tak jak pisałem - podpiąłem do tej logiki sprawny napęd. Downgrade i parowanie nowej logiki nie wchodzi w grę (za drogo). Myślałem, żeby podmienić na nowej logice układy ze starej logiki, we Wrocławiu jest tani serwis, który by mi je przelutował. Tylko pytanie - czy to zadziała i które układy z poniższego zdjęcia są parowane z płytą główną konsoli? W moim nie ma układu ic504 (konsola CECHG03), w drugim jest (konsola CECHC04).

edit.
Ok, już sobie poradziłem. Włożyłem napęd z innej konsoli, konkretnie z CECHG04 i działa. Najwyraźniej trzeba konkretnego modelu lasera do konkretnego modelu logiki.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2015, 04:02:44 am wysłana przez kulitom »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2015, 13:13:58 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.