Październik 18, 2017, 09:17:58 am

Autor Wątek: Webman - wiatraki  (Przeczytany 5060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
Webman - wiatraki
« dnia: Luty 15, 2015, 20:16:06 pm »
Witam, zacznę od tego, że w chwili obecnej mam wyłączony system dynamicznej kontroli wiatraków oraz ostrzeżenia spowodowane wzrostem temperatury powyżej 73 stopni C. Podkreslę, ze najbardziej chciałbym, żeby program w ogóle nie mieszał się w pracę wiatraków. Dodatkowo nie podoba mi sie ostrzeżenie, które informuje o niebezpieczeństwie przegrzania i przyspiesza wiatraki. Czy takie działanie jest zaimplementowane przez webmana, czy domyślnie przez producenta konsoli? Czy istnieje możliwość wyłączenia tego ostrzeżenia. PS. Czy jest ktos mi w stanie powiedzieć, czy da rade zmienić język programu na polski. Próbowałem zmienić w opcjach pluginu, ale nie za bardzo to działa. Dzięki za cierpliwość i próby pomocy.

PS3-Hack.com.pl

Webman - wiatraki
« dnia: Luty 15, 2015, 20:16:06 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 95
  • MANIEK
Odp: Webman - wiatraki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2015, 20:25:58 pm »
W skrocie tak da rade to wylaczyc calkowicie bo tym steruje webman mod ale jesli masz takie ostrzerzenie to oznacza ze twoja konsola dostaje temperatur a to zle swiadczy a co do jezyka to tak mozna zmienic na Polski :

Fan control mozna wylaczyc w usrawieniach musisz poszukac:
Enable dynamic fan control lyb dynamiczne sterowanie wetylatorem/wiatrakiem
Trzeba odhaczyc [ ]

Jesli chodzi o spolszczenie to poszukaj opcji
Plugin Langauage i zmien na Polski

Na wszystkie te zmiany potwierdzasz save ktory znajduje sie na samym dole tych ustawien
Masz wiecej pytan opd: na sb ;)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2015, 21:09:32 pm »
Co za tok rozumowania...

Czy istnieje możliwość wyłączenia tego ostrzeżenia.
Masz rację, lepiej usunąć komunikat niż zająć się prawdziwą przyczyną problemu.

Rozkręcaj konsolę i wymieniaj pastę termo przewodzącą! Regulacja wiatrakami to w zasadzie zabawka dla leniwych.

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2015, 21:38:32 pm »
Czyli tez uważasz, ze to na pewno problem hardeware'owy? Po prostu mi je wątpliwości pogłębił fakt, że taka sytuacja ma miejsce od momentu, w ktorym zacząłem obsługiwać webmana, a nie multimana. Zreszta taka sytuacja ma miejsce po wcześniejszym komunikacie od webmana, dlatego myślałem, że to on mógł wpłynąć na te sytuacje.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2015, 21:38:32 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2015, 21:43:47 pm »
Jeżeli masz wyłączony FAN controll w webman'ie (czyli konsola chodzi na fabrycznych ustawieniach) to nie ma on nic do gadania. Zmień tą pastę, na pewno nie zaszkodzi (chyba, że coś TY popsujesz) a może tylko pomóc.

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2015, 21:50:44 pm »
Wezmę to pod uwagę, wymianę pasty. Po prostu chodzi o to, ze doczytalem jeszcze w opisie webmana, ze automatycznie odpala wiatraki po przekroczeniu 83 st. Myślałem, ze robi to niezależnie od wybranych opcji. W szczególności, gdy najpierw jest komunikat, a po kilku sekundach przyspieszają wiatraki.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2015, 22:05:19 pm »
Może inaczej, czy nie uważasz, że 83 stopnie to trochę za dużo dla konsoli niezależnie od tego co się na niej w danym momencie robi? Jeżeli temperatury rosną powyżej 75 stopni (nieważne czy w menu czy w grze) to jest już coś nie tak a ty masz 83... :)

Rozkręcaj konsolę, czyść ją, wymieniaj pastę. Zabawa wiatrakami jest dla picu.

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2015, 22:21:40 pm »
Wezmę sie za to. W sumie konsola ma 4 lata, więc warto cos takiego wykonać. Jednak, czy wiatraki są do picu. Raczej nie, skoro twórca uwzględnił je w konstrukcji. Równie dobrze możnaby było usunąć wszystkie radiatory, wentylatory, itd. :) Jednak, po uruchomieniu wiatraków temp., w krótkim czasie, spada o 20 st. Widac wiec jak na dłoni, ze jest to element istotny, który nie pracując lub pracując zle moze wpływać na wzrost temp. Z tego tez powodu, chciałem przeanalizować problem z tego punktu widzenia. W szczególności, gdy problem ten zaczął występować w sytuacjach, o jakich wczesniej wspomniałem.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 15, 2015, 22:46:36 pm »
Dlaczego ty czytasz wyrywkowo to co ktoś napisał? Nie napisałem, że wiatraki są do niczego tylko zabawa nimi jest zbędna. Konsola ma chodzić prawidłowo na ustawieniach przewidzianych przez producenta. Jeżeli masz wyłączony FAN CONTROLL (czyli wiatrakami steruje sobie sama konsola) i temperatura przekracza 75'c to jest źle. U Ciebie jest 83'c i komunikat o przegrzewaniu.

Po prostu wymień tą pastę, temperatura spadnie znacznie i zabawa w FAN CONTROLL będzie zbędna.

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2015, 22:58:41 pm »
Ok, wymienie. Jutro jeszcze z ciekawości uruchomię te sama gre przez iris managera i będę nasluchiwal wiatraki. Jezeli problem nie wystąpi, nie będę wiedział, co o tym myśleć. Najprawdopodobniej w takim razie webman pomalutku niszczyl mi konsole. :)
Ps. Dobra, już ogarnąłem miejsca, w którym mogę wymienić pastę z całym spa, koszt ok. 100 zł, jednak mogę to zrobić dopiero za 2-3 tyg. Czy proponuje ktoś do tego czasu jakieś środki ostrożności?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 09:33:29 am wysłana przez interpol92 »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2015, 11:06:44 am »
Jesli za te 100zl wymienia ci pasty rowniez pod ihs to jak najbardziej poczekaj ;-) jesli jednak nie beda tam zagladali to nawet nie masz po co tam zanosic konsoli ;-) standardowa wymiana pasty niewiele ci pomoze. Musisz wymienic paste rowniez pod ihs czyli bezposrednio na rdzeniu procesora!!!!

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2015, 11:37:49 am »
Ps. Dobra, już ogarnąłem miejsca, w którym mogę wymienić pastę z całym spa, koszt ok. 100 zł, jednak mogę to zrobić dopiero za 2-3 tyg. Czy proponuje ktoś do tego czasu jakieś środki ostrożności?
Zrób to sam, zacznij od wymiany pasty nad IHS'em ale tak jak jjacol napisał może to niewiele dać i pewnie będzie trzeba ściągać IHS z procka ale uprzedzam, dość trudna czynność :)

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2015, 13:25:48 pm »
aha zapomnialem dodac ;-) to nie webman ani zadne inne programy niszczyly ci konsole a SONY ktore w fazie produkcji uzywa syfiastej silikonowej termopasty ;-) a mam wrazenie ze na rdzen pod ihs daja jeszcze cos gorszego i przyklejaja ihsa na silikon tak aby zwykly uzytkownik nie mial tam dostepu! Kazdy fat ktory do mnie trafia na downgrade musi miec wymieniona paste pod ihs bo sie grzeje a i zapewne niedlugo wszystkie slimki beda potrzebowac tego zabiegu bo poprostu ta pasta z czasem wysycha!

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2015, 13:27:43 pm »
Chyba jednak dam to komuś, kto na wymianie taśm zjadł zęby. Oczywiście mógłbym sie pobawić, ale nie chcę by moje PS3 nagle stało sie ozdobą na półkę. Przejście z sytuacji złej w fatalną raczej nie jest sugerowane. Macie moze jakiś plan, co robić do tego czasu, może rzeczywiście w jakiś odpowiedni sposób zacząć korzystać z Fan Control? Caly czas mam obawe, ze to on jest sprawca przegrzewania, bo wczesniej nie było takich numerów.

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2015, 13:31:18 pm »
Jak chcesz byc pewny ze to nie wina programowa to sformatuj dysk wgraj na nowo cfw i nie instaluj webmana! Temperatury sprawdzaj w multimanie. Jesli beda nadal wysokie nie radze uzywac konsoli do mometu usuniecia usterki ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2015, 14:14:47 pm »
Myślę, że nie trzeba będzie sprawdzać dokładnie temperatur, bo po prostu w trakcie grania załączą się kiedyś szybkie obroty wiatraków. Gadałem już z serwisem: wymiana taśm (łącznie z iHS), czyszczenie kosztowałoby 80-100 zł w zależności od zastosowanych taśm. Bez IHS cena wynosiłaby ok. 50zł. Jednak gościu z serwisu mówił, że nie ma co się aż tak bardzo przejmować na razie i można grać. Gorzej byłoby jakby wiatraki włączały się na dłużej i częściej, np. na 30 min. Jego zdaniem włączenie się wiatraka na niecałą minutkę, może dwie, w trakcie długotrwałej gry dość często się zdarza. Mówi też tak jak wy, że ten komunikat o przegrzaniu pochodzi z samej konsoli, a ten plugin tylko to wyświetla.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2015, 16:04:20 pm »
Po pierwsze to wiatraki chodzą cały czas! Nie włączają się tylko w momencie podwyższonej temperatury... Wtedy tylko zwiększają obroty a co za tym idzie konsola zaczyna hałasować.

No cóż, ja bym 100zł za taką usługę nie dał :D To 20-30min całkiem przyjemnej roboty (może prócz ściągania IHS'u).

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2015, 16:06:17 pm »
No tak, masz racje, chodziło mi o czas pracy na podwyższonych obrotach. Jeżeli mam coś uszkodzić, to wolę komuś zlecić te zabawę.

PS Chociaż konsola przez większość czasu jest cicha, że spokojnie możnaby było przy niej spać. Tylko to przyspieszenie wiatraków generuje jakieś słyszalne dźwięki. Trzymając ją włączoną bez przerwy przez kilka dni na XMB, możnaby było spokojnie wytrzymać, bo tam akurat temperaturki sa trzymane ciagle niskie nawet 50-60.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2015, 16:12:43 pm wysłana przez interpol92 »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2015, 18:54:54 pm »
nie rozumiem twojego toku myslenia??? dostales conajmniej 5 razy odpowiedz na swoj problem a nadal szukasz przyczyny i sam siebie oszukujesz...... a gosc ktory ci powiedzial ze mozesz tak spokojnie grac nie ma pojecia o konsolach, ja osobiscie bal bym mu sie oddac swoj sprzet ;-) nie wiem tez o jakich tasmach piszesz? chyba chodzilo ci o pasty? ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2015, 11:18:00 am »
Narodziły się następujące pytania:
1) Jakiego webmana spróbować, czy 1.41.18 bedzie dobry?
2) Czy ewentualne formatowanie dysku przed ponownym wgraniem cfw wykonac z poziomu konsoli, czy w tym wypadku muszę to zrobić z poziomu komputera?
3) Jakie CFW sugerujecie zamiast Rebug 4.65.2? Jak już zmieniałbym CFW to fajnie byłoby znaleźć taki, gdzie będzie działała synchronizacja pada podczas grania w gry z PS2 w pliku .iso.

PS
Co po obserwacji temperatury powinno mi zasugerować, że Webman nie miesza się w pracę wiatraków, które działają fabrycznie?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 11:23:42 am wysłana przez interpol92 »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2015, 12:34:12 pm »
Możesz nas posłuchać jak Ci mówimy co masz zrobić? Wymień pastę i dopiero wróć z innymi pytaniami w tej sprawie.

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2015, 12:47:55 pm »
Przecież podjąłem decyzje o wymianie pasty, tylko na razie chce ogarnąć jeszcze ten software.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2015, 13:04:37 pm »
Wymień pastę i dopiero ogarniaj soft a do tego czasu najlepiej nie baw się konsolą.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2015, 13:04:37 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.