Sierpień 24, 2019, 02:13:25 am

Autor Wątek: Przegrzanie systemu FAT  (Przeczytany 6806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vandalek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Przegrzanie systemu FAT
« dnia: Luty 10, 2015, 11:36:17 am »
Witam wszystkich tu zebranych :) otóż mam problem i nie wiem co jest.. :( Panowie mając doświadczenie z PS'ami powiedzcie mi co się dzieje i ewentualne koszty naprawy
Włączam konsole chwilka gra sie odpali pogram 2-15min max i wyskatuje komunikat System się przegrzał. Konsolla sie wyłączy zaczekaj chwile przed właczeniem. 2 czy 3 piknięcia konsola sie OFFa i miga dioda. HDD był taaki gorący że do ręki sie nie dało wziąć pożyczyłem od ziomka drugi dysk 2,5" od laptopa wsadziłem był format myśle to sb juz pogram dziś i włożyłem GTA V i zadowolony siedzę a tu pik pik i się wyłączyła :( co jest grane?
Pozdrawiam!

PS3-Hack.com.pl

Przegrzanie systemu FAT
« dnia: Luty 10, 2015, 11:36:17 am »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
Odp: Przegrzanie systemu FAT
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2015, 11:54:43 am »
Wymiana pasty i wyczyszczenie wiatraka i radiatora załatwi sprawę.Koszty małe bo ewentualnie zakup pasty ok 7 zł i koszt twojego wolnego czasu ewentualnie zakup torx-a jeśli nie posiadasz, a masz zastosowaną takową śrubkę przy dysku i jakiś pędzelek także by się przydał.

I taka uwaga nie męcz jej teraz w takowym stanie bo jeszcze trochę i złapiesz YLOD i koszty gwałtownie wzrosną nawet do 250zł
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 11:59:53 am wysłana przez mateov »

Offline Vandalek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2015, 11:59:45 am »
a powie mi to ktoś jak to zrobić? :D bo ja zielony jestem i mam pytanie czy to na pewno to :D bo wcześniejszy dysk 40gb grzał się jak diabli teraz wsadziłem 250tke to sie nie grzeje ale konsola dalej OFFa :-\ Gdzie dostanę taka paste? ew jaka nosi nazwę :D

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2015, 12:03:57 pm »
Więc tak jest pełno poradników wideo i fotograficznych nawet u nas w dziale poradniki na pewno znajdziesz takowy poradnik lub youtube jeśli wolisz wizualnie krok po kroku śrubka po śrubce tylko nie bierz się sam za wymianę pasty pod IHS czyli metalowymi osłonami na RSX i CPU tylko pod radiatorem. Paste dostaniesz w każdym komputerowym lub elektronicznym. Jedna z lepszych past to Arctic cooling mx-2 jeśli takowej nie dostaniesz zastosuj inną o dobrych parametrach odprowadzania ciepła mając na uwadze by była dielektryczna czyli nieprzewodząca prąd ponieważ jeśli dasz troche za dużo i wypłynie może spowodować zwarcie na płycie głównej lub wpłynąć pod układ RSX lub CPU gdzie znajdują się kulki układu i konsola nie wstanie.

Co do grzejącego się dysku to norma, że dysk 40 gb będzie się grzał ponieważ jest już wiekowy i każdym programem do testowania dysku zobaczysz ze przekracza normy temperaturowe. Moja wiekowa 40 łapie nawet powyżej 65 stopni gdzie maksymalna temp. podana przez producenta to 49 stopni.po wyczyszczeniu wnętrza konsoli oraz wszystkich wlotów temperatury Ci się ustabilizują.

]https://www.youtube.com/watch?v=NaIqgGNlXto
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 12:14:37 pm wysłana przez mateov »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2015, 12:03:57 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.