Wrzesień 29, 2020, 14:51:44 pm

Autor Wątek: Habib 4.65 + webman, a głośniejsze chodzenie konsoli  (Przeczytany 17275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sojuz

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Habib 4.65 + webman, a głośniejsze chodzenie konsoli
« dnia: Luty 17, 2015, 01:11:35 am »
Witam.

Dnia wczorajszego przeinstalowałem na mojej konsoli (fat 80gb CECHL04) cfw z rogero 4.46 na Habib 4.65 z Cobra7.00, zaktualizowałem multimana do 4.66.10 i zainstalowałem do tego webmana 1.41.18 (podkreślam że przed zmianą systemu nie miałem webmana)
Do rzeczy,  konsola od momentu przejcia na habib zaczęła bardzo głośno chodzić (nie jestem w stanie określić który to wentylator) przy niezmienionej temperaturze:
CPU: 67*C
RSX: 56*C
Przy uruchamianiu urządzenia wentylatory osiągają prędkość jak przy uruchomieniu tzw Funtest'u. W XMB i w MM głośność wentylatora jest "normalna" - ledwo słyszalna.

dane z webmana:

Konsole w miare regularnie czyściłem Air Dusterem jak i wspomnianym wczesniej Funtestem.
I teraz, chciałbym wiedzieć co zrobić z tym fantem.
Prosze o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

PS3-Hack.com.pl

Habib 4.65 + webman, a głośniejsze chodzenie konsoli
« dnia: Luty 17, 2015, 01:11:35 am »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
Odp: Habib 4.65 + webman, a głośniejsze chodzenie konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2015, 06:42:18 am »
Jesli toja konsola nie jest wylaczana z przycisku z tylu to za kazdym razem bedzie t.z. fan test na starcue jesli wylaczysz przycisk z tylu i i wlaczysz spowrotem tak juz nie bedzie wiec jak niecgcesz slyszec odkurzacza na starcie to wystarczy wylaczyc i wlaczyc przycisk z tylu by przy kolejnym wlaczeniu nie szalale.
A co do temp to te stopnie masz w xmb czy podczas gry? Ja mam ten sam model i ustawulem aibie fan control w webMAN temp mam 55stopni a w grach 60 pare.

Offline Sojuz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2015, 13:46:45 pm »
Wyłączyłem i włączyłem przycisk zasilania i dało to jednorazowy efekt (z tego co rozumiem to miał być jednorazowy)

Temperatura jaką podałem jest to temperatura z xmb, nie miałem okazji sprawdzić temp podczas gry bo nie chciałem ryzykować. Raz tylko odpaliłem Gran Turismo 6 ale szybko zrezygnowałem - niewiele ciszej chodzi odkurzacz, niż moja konsola wtedy.
Teraz nie wiem czy mam rozkręcać sprzęt i czyścić? kupiłem już nawet specjalne pędzle do tego, ale nie wiem czy jest ogólny sens to robić.

Problem wydaje się teoretycznie prosty, ale dlaczego to wszystko zaczęło się dziać po zmianie systemu i zainstalowaniu webmana?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2015, 13:49:31 pm wysłana przez Sojuz »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2015, 14:26:46 pm »
Wyłącz fan controll w ustawieniach, zapisz je. Zostaw konsolę na kilka minut i sprawdź jaka jest temperatura w menu.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2015, 14:26:46 pm »

Offline Sojuz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2015, 15:51:22 pm »
Cpu 76*C
Rsx 65*C

Czym to może być spowodowane? w przed habibem codziennie sprawdzałem temperaturę konsoli po graniu i nigdy nie przekroczyła ona 70*C, a teraz w xmb mam 76*?

Offline interpol92

• Najsłabsze ogniwo
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2015, 16:45:10 pm »
Masz tę samą przypadłość co ja, z wyższymi temperaturami po przejściu na wyższy cfw.

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2015, 17:06:15 pm »
Napisze to po raz kolejny i juz ostatni raz!!!! KAŻDĄ konsole czeka taki los jak wyschnie termopasta pod ihs czyli bezposrednio na rdzeniu procesora. Nie ma zadnego wplywu to ze zainstalowaliscie nowy soft!!!! problem z wiatrakami jak najbardziej jest wina softu bo webman ma domyslnie ustawiona kontrole wiatrakow ktora wlacza sie przy 68stopniach, wtedy zaczynaja szalec. Mozna to oczywiscie wylaczyc co nie zmienia faktu ze jesli konsola sie grzeje to wina zlej przewodnosci termopasty!!! Pasta ta poprostu wysycha i w pewnym momecie peka i traci przewodnosc. Jesli chodzi o procesor cpu to wymiana termopasty pod ihs zalatwia sprawe w 100% niestety z rsx nie zawsze tak moze byc poniewaz grzanie sie procka moze byc spowodowane jego uszkodzeniem. Malo tego!!! zazwyczaj po rozkreceniu takiej konsoli i probie wymiany termopsty NA ihs problem sie jeszcze poglebia i konsola szybciej lapie temperature!!! Kazdego niedowiarka zapraszam do siebie a udowodnie za mam racje ;-) Tak wiec wymiana termopsty pod ihs czeka kazdego predzej czy pozniej ;-) w przeciwnym razie ylod ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline Sojuz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2015, 17:11:29 pm »
To miło że to piszesz ale szkoda że to nie ma nic wspólnego z tematem. No chyba że dla ciebie ma, to przeczytaj wszystko jeszcze raz i mooooże teraz.

No chyba że moge ci pomóc:
od momentu przejcia na habib zaczęła bardzo głośno chodzić (nie jestem w stanie określić który to wentylator) przy niezmienionej temperaturze:
Szybka dedukcja - wniosek: temperatura w konsoli WZROSŁA w dniu zainstalowania wyższego softa.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2015, 18:16:38 pm »
temperatura wzrosła od zmiany softu...... Taa, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

Ps. Habib to g***o a nie soft :)

Offline marciniak

• Wyjadacz
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2015, 19:01:46 pm »
Ps. Habib to g***o a nie soft :)

Sam jesteś g***o...zrób lepszy  :P

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2015, 22:20:48 pm »
Co za elokwentna wypowiedź....

Ja nie robię softów bo się na tym nie znam i temu Panu (Habib) polecam to samo z tego samego powodu :)

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2015, 10:18:50 am »
To miło że to piszesz ale szkoda że to nie ma nic wspólnego z tematem. No chyba że dla ciebie ma, to przeczytaj wszystko jeszcze raz i mooooże teraz.

No chyba że moge ci pomóc:
od momentu przejcia na habib zaczęła bardzo głośno chodzić (nie jestem w stanie określić który to wentylator) przy niezmienionej temperaturze:
Szybka dedukcja - wniosek: temperatura w konsoli WZROSŁA w dniu zainstalowania wyższego softa.

Po pierwsze to wszystko ma zwiazek z tematem i gdybys wiedzial jak zbudowana jest konsola to bys to zrozumial. Ale skoro nawet nie wiesz ile jest wentylatorow w konsoli to czego sie spodziewac ;-)

Rester zamknij temat bo nie ma sensu sie produkowac

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2015, 10:18:50 am »

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.