Lipiec 25, 2017, 12:41:00 pm

Autor Wątek: Chłodzenie konsoli - Filtry  (Przeczytany 5046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dr0gi

• Vip
  • Reputacja: 0
  • Pomagam na PW i GG
Chłodzenie konsoli - Filtry
« dnia: Marzec 11, 2015, 13:59:59 pm »
Witam czy zrobienie otworów wiertarką pod wiatrakiem w dolej obudowie ps3 fat i nałożenie filtra siateczkowego lub meshowego było by dobrym pomysłem ??

chodzi mi głównie by zrobić coś takiego
24min

PS3-Hack.com.pl

Chłodzenie konsoli - Filtry
« dnia: Marzec 11, 2015, 13:59:59 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
Odp: Chłodzenie konsoli - Filtry
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2015, 14:10:23 pm »
Jeżeli dorobiłbyś też jakieś wyższe nóżki do konsoli to miałoby to sens ale czy efekt będzie bardzo zauważalny? Raczej wątpię. Lepiej po prostu powymieniać pasty pod i nad IHS'ami oraz wyczyścić konsolę.

Offline ..::BaNdZiOr::..

• Stwórca Forum :)
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: San Escobar
  • WE ARE ANONYMOUS ThE Ps3-hAcK
    • PS3-HACK
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2015, 18:54:12 pm »
testowalem te dodatkowe chlodzenie i nic to nie daje jedynie wymiana pasty i przedmuchanie raz w tygodniu konsoli

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2015, 23:38:08 pm »
Drogowiec przecież wymieniałeś pastę pod IHS i nadal masz problem z temperaturami? jeśli tak to ja stawiam że to początek ylod i oprócz nadmiernych temperatur może występować zawieszanie się ps3 oraz artefakty po dłuższym graniu

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2015, 23:38:08 pm »

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2015, 08:56:23 am »
Konsola się nie zawiesza a pasty jeszcze nie wymieniałem. Na allegro kupiłem pastę Gelid Gc Extreme i to taką mam zamiar dać nad ihsami i na rdzeniach cella i rsxa. IHSa od CELLA mam zdjętego ale od RSX jeszcze nie ale  za jakiś czas go zdejmę w miarę  najniebezpieczniej. Ogółem na razie mam całkowicie rozkręconą konsole. Od tamtego tygodnia byłem w szpitalu więc nie miałem kiedy jej skręcić. Ogółem to nie chce wymieniać tylko past chce całkowicie dokładnie ją wyczyścić z kurzu IPĄ każdą część po kole i porobić parę modów z obudową np zrobić dziury w dolnej obudowie. W dolnej obudowie zrobiłem już mod ale trochę inaczej niż koleś na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=0vE0DZZk7IQ. Zamiast usuwać tylko 4 ścianki ja usunąłem wszystkie 5. Rester ogółem oprócz robienia otworów w dolnej obudowie to zamierzałem ja tez na czymś postawić np. na korkach od napojów czy odbojni kach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2015, 09:06:11 am wysłana przez drogowiec0 »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2015, 11:19:13 am »
Ty jesteś jakiś kompletnie niereformowalny. Dostałeś odpowiedź, że nie musisz rozwalać konsoli kolejnymi otworami a robisz to. Trzy osoby napisały Ci jaką masz kupić pastę termo przewodzącą a ty i tak kupiłeś inną. Dostałeś w zasadzie już 3 razy instrukcję krok po kroku co i jak masz zrobić a ty dalej swoje. Na moją pomoc już nie licz bo mija się ona z celem skoro i tak zrobisz znowu po swojemu.

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 11
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2015, 12:08:59 pm »
Restewers widzisz komuś chcesz pomóc ale i tak on swoje a tak a propos kolego drogowiec to że zrobisz sobie otwory wiertarką w obudowie to nic niezdaje egzaminu przetestowane i sprawdzone w realnym działaniu co najwyżej popatrz w moje wątki i takie coś zrób jak ja w odpowiednim miejscu wytnij ładny otwór zamaskuj i będzie dobrze a wyższe nózki to od gramofonu Technics pasują idelanie

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2015, 09:36:32 am »
Nie będe robił tych otworów chciałemtylko przed zabiegie poznać waszą opinie na ten temat i tyle. Skoro mi odradzacie to nie będe tego robił a wracając do past to mx2 i as są do niczego czytałem na różnych forach z testami i najlepiej wypada pqstacGelid jak mi nie wiwrzycie to zobaczcie sami. Oprucz smarowania past wymienie wiatrak na lepszy i to tyle żadnych innych modów nie będe robił. Dzięki za pomoc w tej sprawie

Uważam temat za zamknięty

PS: domi35 jak możesz to daj mi linki do tematów to chętnie zobacze co zrobiłeś z konsolą.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2015, 10:07:31 am »
Gdzie czytałeś, że mx2 jest do niczego? Na pudelku? Dostajesz odpowiedzi od różnych osób, w tym takich, które siedzą zawodowo w temacie konsol ale dalej twierdzisz swoje i przekładasz ponad to wypowiedzi z for o innej tematyce.
Potrzeby wymiany wiatraka to już kompletnie nie rozumiem. Dla mnie mija się to totalnie z celem. Wystarczyło zmienić pastę i sprawdzić chociaż efekt.
Na przyszłość bardzo Cię proszę nie zakładaj nowego tematu a tym bardziej nie pytaj co 5 minut każdego kogo spotkasz co powinieneś zrobić skoro i tak masz zamiar zrobić co innego.

Offline Spox_2

• Serwis konsol z normą IPC!
  • Deweloper
  • Vip
  • *
  • Miejsce pobytu: Kielce, Poland
  • Reputacja: 7
  • SERWIS I NAPRAWA KONSOL PS3 PS4!
    • Virtual Future Service
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2015, 11:06:41 am »
Na konkurencyjnym forum otrzymałeś ode mnie 100% odpowiedzi na pytania.
2 dni później praktycznie te same pytania padły...
Ile można pytać o to samo....

Potem się dziwisz że dostajesz ostrzeżenia/każdy się śmieje i ma tego dość ? Pomyśl...

Na dodatek piszesz bzdury na shoutboxie
Proof:
drogowiec0 [09:42:38]:   oddawac do serwisu nie bede nie mam na to kasy
drogowiec0 [09:43:12]:   ogolem paste zamierzam dac na ihsy w ksztalcie litery X LUB I
drogowiec0 [09:44:00]:   konsole mam rozkrecona zreszta nie po to sie ucze na info by dawac sprzet jakiemus serwisowi
drogowiec0 [09:46:23]:   a zwlaszcza spoxowi

Konsolę która posiadasz sam wcześniej demontowałem do płyty głównej (zapewne 2 lata temu jak nie dalej).
Teraz próbujesz z niej zrobić coś co zapewne zakończy się jej trwałym uszkodzeniem - nie życzę Ci tego ale patrząc na to jak długo to wszystko trwa do daje to do myślenia.

Jeżeli Ci tłumaczę że ściąganie IHS z RSX jest bezsensowne w dokładnie tym przypadku to powinieneś sobie zdać z tego sprawę.

Pasty termo:
MX-2 ma dobre parametry, jednakże ja jej nie lubię z uwagi na jej lepkość. Bardzo trudno zdemontować płytę główną jeżeli ktoś wcześniej nawalił dokładnie tej pasty w dużych ilościach. Działa jak klej.

Preferujemy pasty typowe do overlockingu (Gelid GX-Extreme, Zalman STG2) gdyż te podane mają mniejszą lepkość a co za tym idzie. Łatwiej demontować płyty główne.

DOWNGRADE PS3 DO 3.55 >>KLIKNIJ<<  SERWIS KONSOL PS3 & PS4 | Cała Polska | tel : 667 297 868 | Gwarancja jakości IPC! http://www.serwis.kielce.pl |

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2015, 11:11:56 am »
Rester Spox mi odradzal uzywania pasty mx2 napisal ze ponoc za bardzo sie klei.Polecil gelida na ihsy a na rdzenie jakas ze srebrem dokładnie nie wiem jak. Co do wiatraka to według mnie jest sens go wymienić. Od jakiegoś czasu stary coś dziwnie chodził inaczej niż normalnie. Ogolem oprucz tego tematu nie dawalem wiecej zadnego. Owszem pisali ludzie na SB o pastach ale to dosyc dawno i dokladnie juz nie pamietam co.

Offline Spox_2

• Serwis konsol z normą IPC!
  • Deweloper
  • Vip
  • *
  • Miejsce pobytu: Kielce, Poland
  • Reputacja: 7
  • SERWIS I NAPRAWA KONSOL PS3 PS4!
    • Virtual Future Service
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2015, 11:14:33 am »
Wysłać Ci 2 wiatraki ?

Wykonaj przelew na 20 zł na konto VF. Tytułem Diagnoza PS3.
Będzie to zapłata za wysyłkę DPD.

Wiatraki masz ode mnie gratis tylko już więcej nie pytaj o tą konsolę i jej chłodzenie.
PLISSSS:P

DOWNGRADE PS3 DO 3.55 >>KLIKNIJ<<  SERWIS KONSOL PS3 & PS4 | Cała Polska | tel : 667 297 868 | Gwarancja jakości IPC! http://www.serwis.kielce.pl |

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2015, 15:58:28 pm »
Troche już za puźno spox wiatrak zamówiłem ze strony games box rano lecz jeszcze nie zrobiłem przelewu. Jeżeli da rade to moge jeszcze anulować i przelać tobie Szkoda że wcześniej nie odpisałeś na posta ale nie mam za złe.Co do wiatraków to ilu łopatkowe są ?? Czy mają oba po 19 łopatek ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 16:03:29 pm wysłana przez drogowiec0 »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2015, 15:58:28 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.