Październik 22, 2020, 02:52:47 am

Autor Wątek: uszkodzony napęd CD- prawdopodobnie blu-ray  (Przeczytany 4917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lokomisiek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
uszkodzony napęd CD- prawdopodobnie blu-ray
« dnia: Marzec 24, 2015, 20:52:01 pm »
Witam, zastanawiam sie nad kupnem PS3, znalazłem ciekawą ofertę z tym ze w aukcji napisane jest ze konsola nie czyta p[łyt powyżej 25GB a te o mniejszym rozmiarze już tak. Nie wiem czy konsola przerobiona czy nie. A więc moje pytanie czy po przerobieniu jej bede mógł w jakiś wygodny sposób przesyłac gry na dysk wewnętrzny konsoli (250gb) nie używajac do tego napędu? Oraz czy jest się w ogóle czym martwić w związku z tym napędem.

Pozdrawiam serdecznie.

PS3-Hack.com.pl

uszkodzony napęd CD- prawdopodobnie blu-ray
« dnia: Marzec 24, 2015, 20:52:01 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 96
  • MANIEK
Odp: uszkodzony napęd CD- prawdopodobnie blu-ray
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2015, 21:01:04 pm »
napisz jaki to model bo obstawiam ze fat stary a co do napedu to tak jesli elektonika jest sprawna w napedzie to bedzie mozna korzystac z menadzerów do odpalania gier z dysku zew. jak i z wew. (jesli ma sie przerobiona konsole)

wiec napisz jaki to model konsoli to odpowiemy czy warto czy nie ;)

Offline lokomisiek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2015, 21:04:18 pm »
Tak myślałem że te informacje będą potrzebne... Tak więc na tą chwilę jestem na etapie kolekcjonowania informacji na ten temat. Jesli dostanę odpowiedź napiszę co i jak. Na pewno jest to slim bo to widzę po zdjęciu, dodatkowo ma dysk 250gb jesli w czymkolwiek może to pomóc.

Dzięki za szybką odpowiedź i napiszę wiecej informacji jeśli je tylko zdobędę :)

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2015, 21:48:31 pm »
jesli dysk jest fabryczny czyli taki z jakim konsola opuscila fabryke to jak najbardziej jest to model do zrobienia;-) jednak proponuje dokladnie dowiedziec sie jaki to model bo ludzie przekladaja dyski ;-) jesli naped ma problemy z odczytem plyt bluray a odczytuje np cd lub dvd to jest to wina wylacznie lasera. W laserze sa dwie soczewki, jedna do cd,dvd a druga do bluray. Albo wymienisz sam laser i doprowadzisz konsole do 100% sprawnosci albo wgrasz cfw i bedziesz korzystal z softu z cobra i naped nie bedzie zbytnio potrzebny ;-) uprzedzam pytanie ..... z pewnoscia bedzie potrzebny downgrade sprzetowy aby zainstalowac cfw....no chyba ze konsola posiada soft do 3.55

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2015, 21:48:31 pm »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2015, 09:39:44 am »
Moja sugestia jest taka, że prawdopodobnie soczewka jest zabrudzona skoro czyta 25 gb czyli 1 warstwę BD to i powinna odczytać 2 ale gdy jest zabrudzona to soczewka nie może zmienić skupienia (ogniskowej) na 2 warstwę przez co 2 warstwa jest nieczytelna i samo wyczyszczenie soczewki powinno wystarczyć.
Chyba, że ktoś się bawił kalibracją lasera ale jest to mało prawdopodobne i długotrwały proces
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 09:44:27 am wysłana przez mateov »

Offline lokomisiek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2015, 09:57:12 am »
@mateov tez miałem taką teorię- ale ja jerstem PCtowcem i nie mam doświadczenia z PS3 więc wolałem nie wykluczac od razu innych czynników. Wielkie dzięki za odpowiedź.

Co do samej konsoli udało mi się skontaktować ale dowiedziałem się że konsola jest z niewiadomego źródła i u obecnego właściciela spędziła tydzień i działała ale nie da żadnej gwarancji co się z konsolą działo wcześniej... Tak więc odpuszczam ją raczej. Dzięki wszystkim za szybką i rzeczową odpowiedź.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2015, 09:57:12 am »

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.