Październik 19, 2017, 20:01:57 pm

Autor Wątek: Jak mam przerobić ps3 super slim?  (Przeczytany 10283 razy)

Offline mort_mortowski

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Jak mam przerobić ps3 super slim?
« dnia: Czerwiec 03, 2015, 16:01:36 pm »
Czytałem już mnóstwo poradników ale jeśli jest link to z ankietą albo nie działa.
Potrzebuje przeróbki ponieważ mam zepsuty laser.
soft: 4.70
ps3 super slim 4004A
Z góry dziękuje :)

PS3-Hack.com.pl

Jak mam przerobić ps3 super slim?
« dnia: Czerwiec 03, 2015, 16:01:36 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 95
  • MANIEK
Odp: Jak mam przerobić ps3 super slim?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2015, 17:15:46 pm »
Codo twojej konsoli to tylko sprzetowo czyli "cobra ode" innej opcji nie ma mozesz jedynie sprzedac i kupic konsole z cfw

Offline mort_mortowski

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2015, 19:33:32 pm »
A co daje ta cobra? bo z tego co widzę to jakiś emulator i majstrowanie przy dysku.
Sprzedawać raczej nie będę. Czemu nie można przerobić?

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 20:45:46 pm »
Ponieważ te konsole i modele wczesniejsze startowe softy mialy wyzsze niz 3.55 a zeb6 zainstalowac cfw soft to trzeba miec 3.55 wiec twojs konsola ma wyzszy startowy soft i sa inne zabezpieczenia ktore nie zostaly zlamane wiec tylko cobra ode czyli zabawa w podlaczanie strzetu do konsoli na youtube znajdziesz o co chodzi dokladnie i jak wyglada montaż

Edit

Jest opcja wrzucania gier z psn w NEWS znajdziesz info na temat wrzucania gier na OFW
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 20:47:35 pm wysłana przez maniek6666 »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 20:45:46 pm »

Offline kamillo127

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2015, 20:09:36 pm »
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie przeróbki PS3. Jestem w tym temacie zielony. PSP przerabiałem, ale PS to dla mnie dziewiczy temat. Poprosił mnie o to znajomy. Wiem że ma PS3 (ale nie wiem czy to slim czy super slim) model CECH-2503A z wersją oprogramowania 4.76. Czy jestem wstanie cos z tym zrobić (przerobić), czy d*pa blada?
Proszę o pomoc.

pozdrawiam,
k

Edytowany double post: Grudzień 13, 2015, 20:12:21 pm
nie było pytania - nie chcę dostać BANA. Poczytam i wtedy zadam pytanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2015, 20:12:21 pm wysłana przez kamillo127 »

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:09:25 pm »
Masz model Slim (stansardowy) czyli da rade coś zrobić ale to zależy jaki masz data code w konsoli (informacja o tym nr jest na spodniej części konsoli).Jeżeli masz data code 1A, 0D,9D i poniżej to można coś zrobić.  Niestety w konsoli masz za wysoki soft, wymagany jest z nr 3.55 i poniżej. W konsoli trzeba zrobić tzw "Downgrede" ale usługa ta kosztuje jeżeli nie masz odpowiedniego sprzętu. Oddaj konsole do serwisu lub popytaj w dziale ogłoszenia - Downgrede jest tam pełno osób które taka usługe wykonują.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2015, 22:28:35 pm wysłana przez dr0gi »

Offline kamillo127

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2015, 23:51:27 pm »
Hej.
Dzięki za informacje.
Napisałeś: "Jeżeli masz data code 1A, 0D,9D i poniżej" - nie do końca rozumiem co oznacza słowo poniżej. Sprawdziłem tą konsole i ma data code 0C. No i nie wiem czy to poniżej - patrząc na alfabet to faktycznie 0C jest poniżej 0D :) ale nie do końca jestem pewien czy moje rozumowanie jest poprawne. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Zakładając, że jest to poprawny data code to kolejnym krokiem jest downgrade systemu z 4.76 na 3.55 - pisałeś, że do tego trzeba specjalistycznego sprzętu - mógłbyś skierować mnie na odpowiednie tory (link na forum) gdzie o tym się pisze, jak również może masz jakieś namiary na w miarę taniego pewnego specjalistę.

Z góry dzięki.
K

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2015, 00:28:02 am »
Hej.
Dzięki za informacje.
Napisałeś: "Jeżeli masz data code 1A, 0D,9D i poniżej" - nie do końca rozumiem co oznacza słowo poniżej. Sprawdziłem tą konsole i ma data code 0C. No i nie wiem czy to poniżej - patrząc na alfabet to faktycznie 0C jest poniżej 0D :) ale nie do końca jestem pewien czy moje rozumowanie jest poprawne. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Zakładając, że jest to poprawny data code to kolejnym krokiem jest downgrade systemu z 4.76 na 3.55 - pisałeś, że do tego trzeba specjalistycznego sprzętu - mógłbyś skierować mnie na odpowiednie tory (link na forum) gdzie o tym się pisze, jak również może masz jakieś namiary na w miarę taniego pewnego specjalistę.

Z góry dzięki.
K
ztym date code dobrze zrozumiales to jak w alfabecie ;)

Twoja konsola nadaje sie do dowgrader tu masz link z ogloszeniami
http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?board=126.0

Z forum to jjacol / spox_2 wykonuja taka usluge (polecani)

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2015, 10:12:03 am »
Tak dobrze zrozumiałeś to jest jak z alfabetem jeżeli masz np 1A to niżej jest 0D 0C, 0B,0A, 9D itd. Jeżeli masz data code 9C to można zrobić downgrede  ale bez odpowiedniego sprzętu nie da rady. Data code daję nam informacje jaki mieliśmy fabryczny soft i na jaki maksymalnie możemy zejść.Jak wiesz do cfw wymagany jest max 3.55 bo na nim głównie bazują nowsze cfw jak np 4.76 Spy czy Rebug itp. W sieci krąży program którym można sprawdzić na jaki fabryczny soft można zejść. Program ten nosi nazwę MinVerChK (więcej o nim znajdziesz w sieci). Tym sprzętem do downgrede o którym pisałem są programatory np E3 nor flasher, teensy, progeskeet. Oczywiście są to tylko przykłady w sieci jest tego masa ale te 3 są najbardziej popularne. W profesjonalnych serwisach mogą mieć inne droższe. Z forum mogę polecić ci jjacola i serwis Spoxa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 11:53:27 am wysłana przez dr0gi »

Offline maxx2828

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2015, 15:55:25 pm »
Codo twojej konsoli to tylko sprzetowo czyli "cobra ode" innej opcji nie ma mozesz jedynie sprzedac i kupic konsole z cfw

A co mu da Cobra jak pisze, że ma zepsuty laser?

Jak masz zepsuty laser to ta konsola może posłużyć jako grajek na grach z PSN, nic więcej.

Offline Chmielu

• Ten Nieznany
  • HelpChat/Sb
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2015, 19:50:20 pm »

A co mu da Cobra jak pisze, że ma zepsuty laser?

Jak masz zepsuty laser to ta konsola może posłużyć jako grajek na grach z PSN, nic więcej.

patrz co cytujesz gościu :) czerwiec.
Bardzo rzadko sprawdzam prywatne wiadomości, dlatego proszę się nie denerwować, że odpisuję późno albo w ogóle. ;(

Offline kamillo127

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:25:01 pm »
Tak dobrze zrozumiałeś to jest jak z alfabetem jeżeli masz np 1A to niżej jest 0D 0C, 0B,0A, 9D itd. Jeżeli masz data code 9C to można coś z tym zrobić  ale samemu bez odpowiedniego sprzętu nie da rady. Data code daję nam informacje jaki mieliśmy fabryczny soft i na jaki maksymalnie możemy zejść.Jak wiesz do cfw wymagany jest max 3.55 bo na nim głównie bazują nowsze cfw jak np 4.76 Spy czy Rebug itp. W sieci krąży program którym można sprawdzić na jaki fabryczny soft można zejść. Program ten nosi nazwę MinVerChK (więcej o nim znajdziesz w sieci). Tym sprzętem do downgrede o którym pisałem są programatory np E3 nor flasher, teensy, progeskeet. Oczywiście są to tylko przykłady w sieci jest tego masa ale te 3 są najbardziej popularne. W profesjonalnych serwisach mogą mieć inne droższe. Z forum tak jak admin wyżej mogę polecić ci admina jjacola i serwis Spoxa. Ogółem samemu również mogę ci zrobić downgrede. Już 2 znajomym to zrobiłem i biore całkiem nie drogo. Co prawda nie mam profesjonalnego sprzętu ale jest również skuteczny.

CFW to jest przeróbka software'owa a nie hardware? - przynajmniej tak to na PSP wygląda. Te programatory to są jakieś oprogramowania... nie ingeruje się fizycznie w jakieś chipy, tak?

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:34:29 pm »
Przeróbka  cfw to soft/oprogramowanie wgrywa sie go na ps3 jak normalny ofw z pendrivera (nie przez internet) po wykonaniu programatorem dowgrader czyli przy uzyciu tego sprzetu
obrazek
Podlacza sie pod kosc pamieci na plycie glownej
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2015, 22:39:03 pm wysłana przez maniek6666 »

Offline kamillo127

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:52:19 pm »
po rozmontowaniu ps3 znajdę gniazdo USB na płycie głównej? Dobrze zrozumiałem?
Jeśli tak to:
Muszę mieć odpowiedni programator na penie, który podłączam pod płytę główną i robię downgrade systemu z 4.76 na minimalnie 3.55. Wiem że to nie jest takie łatwe jak to teraz napisałem, ale próbuję tylko zobaczyć całokształt tego przedsięwzięcia :)

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2015, 23:13:25 pm »
Ten filmik przedstawi tobie to co sie robi w przypadku na przykład twojej konsoli

Identyczne czynnosci trzeba wykonac

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2015, 00:39:56 am »
CFW to jest przeróbka software'owa a nie hardware? - przynajmniej tak to na PSP wygląda. Te programatory to są jakieś oprogramowania... nie ingeruje się fizycznie w jakieś chipy, tak?

CFW to przeróbka softwerowa pobierasz z sieci plik PUP i wklejasz na pendriwa. Można powiedzieć ze jest to podobne do psp tylko że w ps3 wymagany jest ofw max 3.55 natomiast w psp można posiadać jaki kolwiek ofw nawet najnowszy 6.60. Programator to fizyczny sprzęt. Taki sprzęt podłacza się do płyty głównej czyli do kości pamięci konsoli w przypadku slimów jest to pamięć NOR.

po rozmontowaniu ps3 znajdę gniazdo USB na płycie głównej? Dobrze zrozumiałem?
Jeśli tak to:
Muszę mieć odpowiedni programator na penie, który podłączam pod płytę główną i robię downgrade systemu z 4.76 na minimalnie 3.55. Wiem że to nie jest takie łatwe jak to teraz napisałem, ale próbuję tylko zobaczyć całokształt tego przedsięwzięcia :)

Tak po rozkręceniu konsoli na części na płycie głównej są 2 wejścia usb podobnie jak w pc tylko że w pc jest ponad 4 gniazda. 

NA pendriwie nie ma żadnego programatora. Tak jak wspomniałem powyżej programator to fizyczny sprzęt. Po całym procesie downgredu można wrzucić spokojnie na pendriwa cfw (plik PUP) i wgrać na konsole.

Taki sprzęt do downgrede można kupić od 180 zł wzwyż więc bez wydania kasy sìę nie obejdzie. Jeżeli nie masz wiedzy to oddaj konsole do serwisu np jjacolowi czy spoxowi oni ci to zrobią profesjonalnie. Ewentualnie oddaj konsole innym z forum. Tu masz linkdo ogłoszeń http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?board=126.0.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2015, 11:49:50 am wysłana przez dr0gi »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2015, 00:39:56 am »

Tags: ps3 

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.