Grudzień 09, 2016, 06:45:14 am

Autor Wątek: PS3 CECHP03 głośność wentylatora :)  (Przeczytany 1519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline habinka

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
PS3 CECHP03 głośność wentylatora :)
« dnia: Czerwiec 25, 2015, 17:13:29 pm »
Witam panowie mam pytanie czy ktoś się orientuje jaka jest różnica w głośności pracy pomiędzy modelem CECHG a CECHP , CECHL?  Wiadomo ze CECHG ma proces technogiczny 90nm natomiast CECHP/L 65nm z tym ze moja CECHG chodzi ciszej od nowszych :) dlatego mam pytanie na jakim biegu wentylatora mniej więcej chodzi wam sprzęt w menu lub w trakcie gry ?:)

PS3-Hack.com.pl

PS3 CECHP03 głośność wentylatora :)
« dnia: Czerwiec 25, 2015, 17:13:29 pm »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 57
Odp: PS3 CECHP03 głośność wentylatora :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2015, 19:15:57 pm »
nie porównasz nigdy tak głośności każda jest indywidualna to tak jakby porównywać 2 samochody np porshe 911 ale skąd Ci to wiedzieć mianowicie przybliżę Ci temat:

1. Rodzaj i zużycie zastosowanej pasty termo-przewodzącej oraz jej grubość nałożenia
2. siła dokręcenia wentylatora
3. umiejscowienie ps3 ( szafka, stolik, podłoga ) {dystans od ściany, od boku)
4. wypracowanie łożyska wentylatora
5. czystość radiatora ( może być zapchany kurzem )
6. ilość łopatek w wentylatorze
7. gra w jaką gramy ( każda inaczej obciąża CPU i RSX )
itd itp.

więc jak widać bardzo dużo czynników wpływa na głośność ps3. Tak naprawdę gdyby porównywać modele prosto z fabryki temperatury oraz ich głośność będzie niemal identyczna ale dla dokładnego pomiaru trzeba by spełnić identyczne warunki więc laboratorium niezbędne i takie same zastosowane pasty termo-przewodzące.

Ogólnie ps3 przy dobrych pastach działa na 2 biegu więc ok 29% wentylatora podczas grania a w xmb 1-2 bieg zależnie na czym pozostawimy wybór ( czy na nowości czy na zamontowaną grę ).

Myślę że dałem Ci dużo do myślenia i takie pytania nie padną więcej bo po prostu nie mają sensu a jest założone pełno tematów co do temperatur jakie osiąga ps3 i jakiej granicy nie powinno przekraczać ponieważ świadczy to o konieczności zrobienia spa w ps3 oraz wymianie past ( czasem także pod IHS ) nie tylko na IHS.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2015, 19:23:49 pm wysłana przez mateov »

Offline habinka

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2015, 16:35:39 pm »
Dzięki za informacje poprostu Lubie porównywać :) a zauważyłem ze 'nowsza' chodzi ciut głośniej :)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2015, 16:35:39 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.