Grudzień 09, 2016, 06:43:41 am

Autor Wątek: Przegrzewający się System  (Przeczytany 3783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dr0gi

• Vip
  • Reputacja: 0
  • Pomagam na PW i GG
Przegrzewający się System
« dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:06:14 pm »
Witam. Mam dość dziwny problem. Nie dawno złożyłem konsolę z modem do kupy. Po ok 5 lub 10 min pojawia się  komunikat o przegrzaniu systemu po czym konsola się wyłączyła i pojawiła się  migająca biała dioda a następnie czerwona. Czy ktoś spotkał sìę z takim problemem ?? Bardzo proszę o pomoc.

Dodam że w konsoli była wymieniona pasta termo a do tego dałem nowe termo pady w miejscu starych. 

3 miesiące temu   w czasie grania miałem komunikat o przegrzewającym się systemie po czym wyszedłem do menu. Program webman mod pokazał że w rsxie były wyższe temp niż w cellu i temp sięgała do 80 stopni
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 10:28:58 am wysłana przez dr0gi »

PS3-Hack.com.pl

Przegrzewający się System
« dnia: Czerwiec 25, 2015, 21:06:14 pm »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
Odp: Przegrzewający się System
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2015, 00:52:43 am »
nic nie rozumiem z tego co napisales? a biorac pod uwage twoje wczesniejsze przygody z wymiana pasty to wszystko jest mozliwe ;-) napisz konkretnie i po polsku co sie dzieje ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2015, 08:18:18 am »
post poprawiony
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 10:29:37 am wysłana przez dr0gi »

Offline armorsnake

• Pasjonat
  • Początkujący
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Reputacja: 2
  • Downgrade PS3 Szybko i Profesjonalnie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2015, 09:12:52 am »
W życiu nie widziałem białej diody w ps3.
Pasty pod i na IHS do wymiany. Jaki w ogóle masz masz model konsoli.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2015, 09:12:52 am »

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2015, 10:34:25 am »
Paste wymianiałem.Nad ihsy dałem gęstą 850 p a na rdzenie czyli pod dałem inną żadką w pendzelku. Rozkręce konsole jeszcze raz i dam tylko tą żadką może pomoże. Wogóle czy jeżeli mam porysowaną blaszke ihs od rsxa od spodu w 4 miejscach gdzie jest pamięć to czy ma to znaczenie na działanie układu ??

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2015, 10:42:51 am »
Po tym co wypisywałeś jeszcze z poprzedniego konta zanim dostałeś bana powinieneś trzymać się od konsol z daleka. Oddaj to komuś, kto się na tym zna i nie dotykaj się już tego bo robisz więcej szkód niż pożytku.

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 57
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2015, 10:53:04 am »
po 1 to musisz zobaczyć co Ci się grzeje czy rsx czy cpu po 2 czy dobrze zciąłeś stary sylikon na cpu pod ihs po 3 podczas ściągania ihs mogłeś naderwać kulki i się grzać będzie po 4 może dałeś za mało pasty pod ihs i nie odprowadza ciepła pisałeś że dałeś tą w pędzelku ja bym dał gęstą pastę i powinno być ok.

Kolejną rzeczą jest to że nie masz kondensatorów i np czujnik temperaturowy może szaleć ale wszystko to zależy od czego dokładnie te kondzie były.

najlepiej odpalić ps3 bez napędu i metodą czuciową tzn dłonią podczas włączonej ps3 dotykaj górnych blach którymi trzyma się radiator jeśli będzie Cię parzyć tzn że pasta nie odprowadza ciepła i tak właśnie prawdopodobnie to jest u Ciebie przyczyną
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 10:57:02 am wysłana przez mateov »

Offline armorsnake

• Pasjonat
  • Początkujący
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Reputacja: 2
  • Downgrade PS3 Szybko i Profesjonalnie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2015, 13:35:01 pm »
@mateov, wywołałeś uśmiech na mojej twarzy:) "gołą dłonią podczas włączonej ps3" proszę Cie....
Pęknięte lutowania kulek to YLOD lub GLOD.

@dr0gi, na rdzenie, kości RAM RXA i IHSy daj pastę MX-2 lub coś z tej półki, nie używaj żadnego pędzelka itp bo możesz zarysować rdzeń. Należy pamiętać o usunięciu silikonu z koci ram, IHS oraz oczywiście starej pasty termoprzewodzącej z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jednak najlepiej radzę oddać konsolę do profesjonalnego serwisu.

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2015, 19:22:03 pm »
Nie spodziewalem sie tylu odpowiedzi. Z uslug serwisu nie zamierzam skzystac bo nie mam na to juz pieniedzy a skoro udalo mi sie skrecic konsole do kupy i zarazem rozkrecic, zrobic moda to z naprawieniem takiej usterki nie powinienem miec problemow a tym bardziej ze to tylko kwestia zastosowania odpowiedniej pasty w odpowiednie miejsca. W rsxie na kosciach mam pozostalosci po silikonie skrobalem je ale nie chce do konca zejsc wiec sprubuje ipa to zmyc. Tak samo na cellu mam tj pasek z silikonu prubowalem go zdjac ale nie chce zejsc a nie chce go zrywac by nie uszkodzic sciezek na ukladzie chyba ze dopowiecie jakie narzedzie zastosowac by zdjac ten silikon to sie dostosuje. Ogolem domi35 powiedzial ze to wina zle nalozonej pasty i przez to blaszki ihs moga byc zle przyczepione do plyty glownej bo tez tak kiedys miał i stad takie problemy. Wogole to on stosuje paste w pedzelku  na rdzenie a nad ihsami daje jakols silikonowa Agh czy cos takiego i sporo mu obniza temp w cellu jak i rsx. A co do  pasty mx-2  to jaka ma ona gestość ??  Czy na rdzen taka bedzie napewno dobra ??

@ armorsnake skad wiesz ze pasta z pedzelkiem moze porysowac rdzen. Czy stosowales kiedys taka pastę lub ktos z twoich znajomych ??

PS: Rester na tym forum mam tylko jedno konto a nie kilka wiec dlaczego sadzisz ze pisalem z innego ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 19:42:35 pm wysłana przez dr0gi »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 57
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2015, 22:09:16 pm »
armorsnake można nawet sprawdzić językiem ;) pirometru od drogiego nie wymagam ;)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2015, 13:11:20 pm »
PS: Rester na tym forum mam tylko jedno konto a nie kilka wiec dlaczego sadzisz ze pisalem z innego ??

"To ja były drogowiec0" - masz jakieś problemy z pamięcią?

Oddaj to komuś, kto się na tym zna bo Ty już udowodniłeś na każdym możliwym kroku, że się do tego nie nadajesz kompletnie. Ludzie Ci mówią co masz robić a Ty i tak robisz po swojemu więc po co w ogóle pytasz ich o zdanie?

Offline marciniak

• Wyjadacz
  • Reputacja: 9
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2015, 19:52:16 pm »
He he cała prawda ...

Offline dr0gi

• Vip
  • Pomagam na PW i GG
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2015, 17:49:53 pm »
Rester sam Spox mi powiedział bym to normalnie złożył i odpalił nawet z userką kondziów a kłopotów z pamięcią nie mam. Ten podpis który napisałeś w poście ktoś mi dał a konto jest too samo tylko jest zmieniona nazwa loginu na moją prośbe tyle w tym temacie.  Konsoli nikomu nie będę oddawał jak moda zrobiłem to i to naprawie. Zresztą nie mam kasy i czasu na serwisy. Tak jak domi napisał w sb jest źle nałożona pasta a do tego ihsy są lekko przesuniete bo też tak kiedyś miał wystarczy to tylko poprawić i będzie dobrze więc oddawanie konsoli do serwisu będzie niepotrzebne chyba że kiedyś na reballing BGA  to i owszem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 17:52:59 pm wysłana przez dr0gi »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2015, 17:49:53 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.