Grudzień 06, 2016, 17:00:27 pm

Autor Wątek: Problem z konsolą (brick?)  (Przeczytany 2705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adum

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Problem z konsolą (brick?)
« dnia: Październik 15, 2015, 19:41:20 pm »
Witam.
Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, w razie uwag proszę o przeniesienie do poprawnego działu.

Postaram się opisać mój problem najdokładniej jak potrafię.
Pożyczyłem koledze moją przerobioną PS3 SLIM. Za dwa dni przychodzi i mówi mi, że konsola nie działa (prawdopodobnie przez to, że wyłączył konsolę podczas sprawdzania spójności danych). No i rzeczywiście, pierwszy komunikat jaki zobaczyłem to, że nie można odczytać systemu i jedyną możliwą opcją był format. Komunikat jednak był wyświetlony z interfejsu graficznego konsoli (tło PS3 w backgroundzie). Chciałem uniknąć formatu poprzez kopiowanie zawartości  dysku na inny, więc podpiąłem pod komputer i w windowsie otworzyłem dysk w narzędziu do partycionowania. Dostałem jakiś komunikat dot. MBR i go zaakceptowałem, nie wiedziałem wtedy jeszcze, że PS3 ma własne formatowanie i nie mogę ingerować w rzeczy na dysku. Chciałem jeszcze spróbować edytować dysk spod linuxa, z tym samym skutkiem.
Następnie po wpięciu dysku ponownie do konsoli wyskoczył podobny komunikat jak wcześniej, tyle, że już na czarnym tle, teraz miałem do wyboru tylko opcję zainstalowania nowego oprogramowania poprzez naciśnięcie przycisków select i start.
Kolejną rzeczą jaką próbowałem zrobić to zadziałać coś z recovery. Próbowałem dosłownie wszystkich dostępnych tam opcji, za każdym razem dostawałem informację, że nie można znaleźć nośnika, a ponowne instalowanie softu z poziomu recovery kończyło się powrotem do menu, bez żadnych komunikatów.
Kolejną rzeczą była próba formatowania dysku w fat32 w linuxie. Nie przyniosło to żadnych zmian, więc pobrałem dwa oprogramowania z internetu, jedno jakieś CFW 3.55, drugie OFW 4.75 (konsola prosiła o 4.75 lub wyższe), ani jedno ani drugie nie zostało rozpoznane przez konsolę, choć były na pendrive fat32 w folderze PS3/UPDATE.

I tu rodzi się moje pytanie, co się mogło zepsuć, czy to przez zabawy z dyskiem w windowsie? I czy jest jakiś sposób na wgranie przynajmniej czystego softu. Zależy mi na odzyskaniu większej części pieniędzy z zakupu konsoli, więc mam nadzieję, że nie jest zbrickowana.

PS3-Hack.com.pl

Problem z konsolą (brick?)
« dnia: Październik 15, 2015, 19:41:20 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 92
  • MANIEK
Odp: Problem z konsolą (brick?)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2015, 20:15:41 pm »
Na wspepie NIE WRZUCAJ OFW bo stacisz mozliwosc wgrania CFW 

Sprawdz czy masz rak soft cfw wrzucony

PS3 / UPDATE / PS3UPDAT.pup《--tu soft z taka nazwa / pup nie ruszasz

Na dysku zapewne juz nic nie masz

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2015, 20:18:45 pm »
Na 100% jest problem z pendrivem, tzn. albo źle sformatowany albo zła lokalizacja pliku z aktualizacją bądź nieodpowiedni plik (np. 3.55 a konsola woła o 4.70). Jeżeli nie wgrałeś jeszcze oficjalnego oprogramowania (OFW) to spróbuj wgrać ten downgrader na pendriva i zainstalować na konsoli: https://mega.nz/#!JVdwGZxJ!WEGtrALWb-166HYMb6NF_fXFh6shosRaXjSNk2XTdws

Offline adum

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2015, 20:44:46 pm »
Dzięki, za ostrzeżenie, żeby nie wgrywać OFW. I tak, zdaję sobie sprawę, że dysk już jest czysty jak łza.
Pisałem, że pendrive był sformatowany w fat32 a plik od update był w folderze PS3/UPDATE, ale oprogramowanie cfw 3.55 miało jakąś inną nazwę, nie taką jaką podał kolega maniek, ale ofw 4.75 już pasowało szablonowo do wymagań konsoli i do nazewnictwa plików, a nie wykrywała go konsola.
Czytałem gdzieś na internecie, że niektóre konsole odczytują oprogramowanie z pendrive dopiero jak po naciśnięciu select i start odepniemy pada. Spróbuję jutro tak zrobić i najlepiej ściągnę odrazu ten soft, który miałem przed draką o ile znajdę jego nazw (pewnie jest gdzieś w opisie aukcji na której kupiłem konsolę na allegro).
Jeszcze dwa pytania:
1. Czy konsola nie powinna sama sobie wgrać softa przez recovery?
2. Czy jak wgram ten CFW co miałem to znaczy, że konsola jest już przerobiona i będzie tam irisman, multiman etc, czy to nie takie proste? :)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2015, 20:44:46 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2015, 21:02:55 pm »
Dzięki, za ostrzeżenie, żeby nie wgrywać OFW. I tak, zdaję sobie sprawę, że dysk już jest czysty jak łza.
Pisałem, że pendrive był sformatowany w fat32 a plik od update był w folderze PS3/UPDATE, ale oprogramowanie cfw 3.55 miało jakąś inną nazwę, nie taką jaką podał kolega maniek, ale ofw 4.75 już pasowało szablonowo do wymagań konsoli i do nazewnictwa plików, a nie wykrywała go konsola.
Czytałem gdzieś na internecie, że niektóre konsole odczytują oprogramowanie z pendrive dopiero jak po naciśnięciu select i start odepniemy pada. Spróbuję jutro tak zrobić i najlepiej ściągnę odrazu ten soft, który miałem przed draką o ile znajdę jego nazw (pewnie jest gdzieś w opisie aukcji na której kupiłem konsolę na allegro).
Jeszcze dwa pytania:
2. Czy jak wgram ten CFW co miałem to znaczy, że konsola jest już przerobiona i będzie tam irisman, multiman etc, czy to nie takie proste? :)
Konsola zawsze wymaga potwierdzenia z recovery menu (w xmb to w zależności  jak masz ustawione )
Na forum znajdziesz Rebug cfw 4.76 cobra 7.1 lub uzyj tego co resterwers napisal .
Jesli nadal masz cfw to zapewne pojdzie.
A co do homebrew to bedziesz musial zainstalowac

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2015, 00:58:40 am »
Jeszcze dwa pytania:
To, że w windowsie pokazuje Ci, że pendrive jest w systemie FAT32 nie oznacza, że np. nie masz pomieszanej taliby partycji.
Każdy reinstall systemu wymaga potwierdzenia START + SELECT po włożeniu nośnika o czym zresztą informuje wielki biały napis na ekranie telewizora.

Offline adum

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2015, 15:12:42 pm »
Ale czy to jest normalne, że na czystym dysku nie działa mi ani opcja Rebuild Database ani Restore PS3 System w Recovery Menu?

I dodam jeszcze raz, że konsola w ogóle nie ma oprogramowania, jest czyściutka jak łza, niema XMB, jest tylko dostęp do recovery menu.

Rozumiem, że pierwszą rzeczą jaką muszę zrobić to instalacja tego Rebuga cfw 4.76 cobra 7.1?

Przepraszam za ignorancję, ale to moja pierwsza konsola i pierwsze problemy z nią. Najlepiej jakbym miał kontakt z kimś doświadczonym na komunikatorze real-time.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 15:20:52 pm wysłana przez adum »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2015, 15:50:43 pm »
Napisz jaka masz ta slimk-ę jaki model

Bedziesz mial pod spodem konsoli
Przyklad 2504b i date code 0D

Offline adum

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2015, 14:51:27 pm »
Moja konsola to 2504B date code 0C.

Udało mi się zainstalować downgrader rogero 3.55 linkowany przez Resterwersa.
Teraz zostało zainstalować jakiś dobry CFW, polecacie jakiś konkretny?

@edit
Pobrałem jakieś CFW w wersji 4.75, ale podczas instalacji wywala mi błąd, że dane są uszkodzone.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 15:15:30 pm wysłana przez adum »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • MANIEK
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2015, 16:17:11 pm »
Zrob jak tu opisane
http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=15746.0

Czyli

1) postaw qa flag (sprawdz czy jest postawiona)
2) zainstaluj cfw 3.55 v3.7A z recovery menu
3) zainstaluj cfw 4.76 rebug lub cfw spy 4.76 (napisz do spy o cfw jesli te chcesz) + webman + multiman

Offline adum

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2015, 21:17:23 pm »
Dziękuję, problem rozwiązany dzięki życzliwej pomocy użytkowników shoutboxa!

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2015, 21:17:23 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.