Grudzień 06, 2016, 16:58:05 pm

Autor Wątek: CECHG przeróbka, niesprawny laser, które gry wymagają płyty?  (Przeczytany 1962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline n1rbf49lzjx

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
CECHG przeróbka, niesprawny laser, które gry wymagają płyty?
« dnia: Październik 27, 2015, 10:38:53 am »
Witam serdecznie.
Jestem o krok od przerobienia ps3. Zakup trochę nietrafny bo po czasie zorientowałem się że konsola to CECHG a więc kości NAND :(
Planuję ją przerobić ale ma ona uszkodzony laser. To znaczy nie wiem czy jest to laser czy może ktoś zmieniał napędy. Wkładam płytę do napędu i ten ją przyjmuje i czyta, czyta, czyta ale nic z tego nie wychodzi. Wkładałem różne płyty: BD, DVD, CD, oryginalne, nieoryginalne. Po prostu mieli płytę w środku ale nic z tego nie wychodzi. Jak postawię konsolę pionowo i przekręcę na bok podczas odczytu płyty to zaczyna strasznie strzelać i trzaskać.
W związku z powyższym mam pytanie:
1. Czy jest jakiś sposób żeby poznać że napęd jest odpowiedni (sparowany) do konsoli czy dopiero podczas przerabiania może się okazać że napęd jest inny i nie można przerobić ps3?
2. Czy jeśli napęd jest niesparowany z konsolą to w ogóle może działać, może czytać płyty?
3. Facet który przerabia powiedział mi że powinienem też kupić od niego laser do CECHG bo niektóre gry (jak ponoć Batmany) wymagają do uruchomienia jakiejkolwiek oryginalnej gry w napędzie. Które gry na dzień dzisiejszy wymagają uruchomienia z płytą w napędzie? Na ile jest aktualny ten temat: http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=3037.0
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 10:40:56 am wysłana przez n1rbf49lzjx »

PS3-Hack.com.pl

CECHG przeróbka, niesprawny laser, które gry wymagają płyty?
« dnia: Październik 27, 2015, 10:38:53 am »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
Odp: CECHG przeróbka, niesprawny laser, które gry wymagają płyty?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 11:07:59 am »
1. Jeżeli możesz zaktualizować soft na konsoli (bądź zainstalować taki sam jak jest obecnie) to konsola ma sprawną logikę napędu czyli jest on sparowany. Wtedy winowajcą jest laser.
2. Nie, napęd jak i sama konsola nie będzie działać prawidłowo (nie włączysz żadnej aplikacji czy też nie zaktualizujesz systemu).
3. Facet chce Cię po prostu naciągnąć albo żyje jeszcze w epoce kamienia łupanego. Od kiedy są softy CFW Cobra problem płyty w napędzie praktycznie przestał istnieć.

Generalnie konsola jak najbardziej do przerobienia bez konieczności wymiany lasera ale jak już sam zauważyłeś kości NAND czyli wyższa cena usługi. Polecam darować sobie tego faceta z OLX bo jak już napisałem chce Cię naciągnąć na dodatkowe koszta.

Gdyby jednak jakimś dziwnym trafem okazało się, że napęd nie jest od tej konsoli to przy robieniu downgrade można go oczywiście sparować. Ewentualnie wgrać soft, który omija sprawdzanie funkcjonalności napędu i konsola może działać w ogóle bez niego w środku.

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Wyjadacz
  • *
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 12:20:59 pm »
reste widzisz sam jacy magicy sa na OLX szok :-X :-X :-Xtaki napęd w całości to zakup za około 100zł w 100% sprawny wtedy tylko wystarczy podmienić logikę napędu ze starego do nowego i będzie działać

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2015, 13:14:33 pm »
Po co kupować cały napęd? Sam laser NOWY kosztuje 50-60zł za granicą. Wymiana nie jest zbyt skomplikowana i domowy laik powinien sobie z nią poradzić.

Wg. mnie kompletnie nie opłaca się wymieniać lasera. Lepiej wgrać tylko CFW niezależnie od tego co się dzieje z napędem.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2015, 13:14:33 pm »

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Wyjadacz
  • *
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2015, 14:28:21 pm »
KES400AAA za 60zł  :o  120zł to minium takie sa ceny za ten model a 60zł kosztuje KES410A

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2015, 14:32:25 pm »
KEM400AAA (czyli odpowiednik) 12$ z wysyłką. Jeszcze taniej niż podałem wcześniej. Nie wiem skąd wziąłeś tą cenę ale na pewno z okolic kosmosu ;)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2015, 14:32:25 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.