Grudzień 05, 2016, 11:28:20 am

Autor Wątek: po instalacji jednego programu padł mi ps3 - nie mogę zrobić recovery  (Przeczytany 3356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lordbereus

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Pabianice
  • Reputacja: 0
  • stary chłop - laik
zainstalowałem nowy CFW 4.76.1 REBUG LITE plus multiman. Chciałem jeszcze zainstalować psnpatch_4.70.07 plus ps3mapi_cobra_cfw4.65.2_rebug_installer (było coś takiego w paczce PLIK MA 253 KB )
po instalacji psnpatch zainstalowałem ps3mapi_cobra_cfw4.65.2_rebug_installer i ekran mi sie ciemny zrobił i konsola zawiesiła. Nie mogę zrobić recovery menu ponieważ nic mi się nie pojawia. Na shoutboxie ktos zasugerował że mogłem zrobić bricka. Nie wylewajcie ne mnie wiadra pomyj. Nie wiem po co isntalowałem ten program. Czasu nie cofnę. Pytanie czy coś jeszcze można zrobić? Niestety jak pisałem nie mogę wejść w recovery menu - tak jakby TV nie widział konsoli. Wyciągniecie dysku ps3 nic nie daje. Nadal mam czarny obraz. Restart obrazu nic nie pomaga. Kabel HDMI jest dobry bo sprawdziłem na drugim.

PS3-Hack.com.pl

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
Odp: po instalacji jednego programu padł mi ps3 - nie mogę zrobić recovery
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:08:13 pm »
Wyjmij dysk z konsoli i spróbuj ją uruchomić bez niego.

Offline lordbereus

• Nowy użytkownik
  • *
  • stary chłop - laik
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:24:40 pm »
niestety żadnych zmian. Obraz cały czas czarny

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:38:54 pm »
zrob tak jak pisze Rester ale poczekaj kilkanascie sekund bo bez dysku to trwa dluzej. A jesli nadal nie ma nic na ekranie to masz problem :-( Jesli nie masz zrobionego wczesniej poprawnego dumpa to nawet z programatorem moze byc ciezko uratowac taka konsole.

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2016, 21:38:54 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2016, 22:08:27 pm »
Jeżeli masz możliwość to sprawdź jeszcze na wszelki wypadek na standardowym kablu w konsoli czy wyświetla się obraz (oczywiście dalej bez dysku w konsoli). Trzeba poczekać ok. 15-20sek na załadowanie się konsoli bez twardziela.

Druga sprawa, gdy próbujesz wejść w recovery słyszysz te wszystkie piknięcia tak jak powinny być?
Ostatnie pytanie, czy konsola zachowuje się tak jakby była normalnie włączona? Możesz ją wyłączyć guzikiem? Czy są jakieś inne objawy?

Offline lordbereus

• Nowy użytkownik
  • *
  • stary chłop - laik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2016, 00:09:40 am »
temat chyba do  zamkniecia. Bez dysku pokazała się informacja że nie da sie uruchomić (czy coś takiego) czyli dzieki Bogu cokolwiek było widoczne na ekranie. Włożyłem dysk wewn. z nieużywanego laptopa do ps3 i sformatowałem. Postawiłem system od początku i teraz wszystko działa.
Tylko mam info od kolegi który mi pomógł że z tego oryginalnego dysku nie mam szans nic odzyskać czy to prawda?
I kolejna sprawa. Cały syf się zaczął od tego że coś przerzuciłem z chomikuj. Mam ReBUGA 4.76.1 ale nie mam Webmana. Boję sie terz cokolwiek instalować. A chce uruchmić grę z ISO i powiem szczerze nie wiem jakiego programu do tego potrzebuję. Jedyne co mam zainstalowane to MULTIMAN 4.76 i REBUG_TOOLBOX_02.02.07
Miałem jeszcze PSNpatch 2015.9A ale tutaj nie moge zainstalować
XMB add-ons for webman

Offline Chmielu

• Ten Nieznany
  • HelpChat/Sb
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2016, 00:28:01 am »
Przesiądź się na nowe CFW i stosuj się do tego poradnika, w razie pytań śmiało klikaj. Pomożemy.
http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=16835.0
Bardzo rzadko sprawdzam prywatne wiadomości, dlatego proszę się nie denerwować, że odpisuję późno albo w ogóle. ;(

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2016, 02:49:44 am »
Oczywiście, że można odzyskać dane z tego dysku.

Wyciągasz root_key z konsoli, podpinasz stary dysk pod komputer (może być pod SATA, może być przez jakąś przejściówkę na USB). Ściągasz program PS3 HDD Reader. Wrzucasz do folderu z programem wcześniej wyciągnięty plik root_key a następnie deszyfrujesz i wyciągasz dane ze starego dysku :)
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-hdd-odszyfrowanie/strona1.php
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona4.php

Najważniejszy folder home (savy, trofea itp.) oraz xeegistry.sys (dane konta).

Po wgraniu wszystkiego co chciałeś na nowy dysk (może być przez FTP) wchodzisz do recovery menu i odbudowywujesz bazę danych w konsoli oraz system plików. Po tym zabiegu wszystko wraca do stanu z poprzedniego dysku.

Offline lordbereus

• Nowy użytkownik
  • *
  • stary chłop - laik
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2016, 16:24:11 pm »
Oczywiście, że można odzyskać dane z tego dysku.

Wyciągasz root_key z konsoli, podpinasz stary dysk pod komputer (może być pod SATA, może być przez jakąś przejściówkę na USB). Ściągasz program PS3 HDD Reader. Wrzucasz do folderu z programem wcześniej wyciągnięty plik root_key a następnie deszyfrujesz i wyciągasz dane ze starego dysku :)
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-hdd-odszyfrowanie/strona1.php
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona4.php

Najważniejszy folder home (savy, trofea itp.) oraz xeegistry.sys (dane konta).

Po wgraniu wszystkiego co chciałeś na nowy dysk (może być przez FTP) wchodzisz do recovery menu i odbudowywujesz bazę danych w konsoli oraz system plików. Po tym zabiegu wszystko wraca do stanu z poprzedniego dysku.

Dzieki za info ale to co napisałeś to dla mnie czarna magia

Powiem szczerze że gry mam gdzieś bo to sobie ściągnę. Zależy mi na save-ach (to ps moich dzieci i rozpaczają że wszystko od początku trzeba zrobić)
Przede wszystkim nie wiem co to jest root_key
po drugie co jest tańsz przejściówka czy przez USB - jak to się nazywa bo nie wiem nawet czego w necie szukać
xeegistry.sys (dane konta).  tego nawet nie mam bo nigdy nie rejestrowałem się w sieci ;)

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 92
  • MANIEK
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2016, 17:25:36 pm »

Powiem szczerze że gry mam gdzieś bo to sobie ściągnę. Zależy mi na save-ach (to ps moich dzieci i rozpaczają że wszystko od początku trzeba zrobić)
Przede wszystkim nie wiem co to jest root_key

Root_key - to klucz do odszyfrowania obecnie mozna zrobic go do cfw 4.75 by joonie
Tu masz link do hombrew by wyciagnac ten klucz
http://store.brewology.com/ahomebrew.php?brewid=228

po drugie co jest tańsz przejściówka czy przez USB - jak to się nazywa bo nie wiem nawet czego w necie szukać

Podam tobie przyklady by podlaczyc dysk z ps3 (by wyciagnac save i trofea):
Jesli masz dysk sata/sata2 taki jak z lewej strony na fotce (lewy sata z prawej ata i pod swoj dysk musisz kupic to co podalem nizej w przykladzie pod sata/sata2)
http://komtek.net.pl/images/4/dysksatalaptop/6.jpg

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=obudowa+dysku+2%2C5+sata&search_scope=category-4475&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-2-1214

http://allegro.pl/ak99a-adapter-usb-dysk-hdd-sata-ide-2-5-3-5-cd-dvd-i5640999562.html

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Stacja+dokujaca+dysk&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-2-1214

xeegistry.sys (dane konta).  tego nawet nie mam bo nigdy nie rejestrowałem się w sieci ;)

Xeegistry.sys przyda sie do profili (czyli uzytkownikow co masz w menu glownym konsoli z lewej strony)

Program ktory podal bys sobie sciagnal to jak znajde to podam w tym poscie ;)

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2016, 20:59:03 pm »
Podałem Ci wszystkie pojęcia, nazwę programu a nawet sposób w jaki możesz podłączyć dysk do komputera. Wystarczy je wpisać w wyszukiwarkę i znajdziesz poradniki co i jak trzeba zrobić. Odrobinę zaangażowania a nie oczekujesz gotowego, łopatologicznego poradnika.

Offline benio996

• Początkujący
  • **
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2016, 18:43:46 pm »

Tylko mam info od kolegi który mi pomógł że z tego oryginalnego dysku nie mam szans nic odzyskać czy to prawda?

Info dla kolegi w sytuacji jaką opisał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 18:48:38 pm wysłana przez benio996 »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2016, 18:43:46 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.