Grudzień 05, 2016, 11:28:23 am

Autor Wątek: Jak odzyskać gry z dysku wewnętrznego konsoli?  (Przeczytany 4161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
  • Miejsce pobytu: Dom
  • Reputacja: 0
Jak odzyskać gry z dysku wewnętrznego konsoli?
« dnia: Styczeń 31, 2016, 00:19:25 am »
Piszę tego posta na telefonie, więc z góry przepraszam za ewentualne byki w tekście.
Ale do rzeczy.
Chciałem wymienić stary przepełniony dysk 750GB na coś większego. Wyczytałem w internecie na jakimś forum, że seagate 1750GB powinien działać. Trochę w ciemno kupiłem ten dysk pare dni temu na Amazon. W piątek doszedł. Dzisiaj pożyczyłem od znajomego dysk przenośny 1TB, żeby zrobić kopię tego starego i przenieść na nowy.
Dysk przenośny (fat 32) wpiąłem do gniazda USB i zaznaczyłem w opcjach utworzenie kopii. Wyskoczyło że podpięty dysk ma koło 630GB (trochę mało jak na pusty 1TB) i po chwili,  że nie można wykonac kopii i jakiś numer błędu. Po restarcie już nawet konsola się nie uruchomiła do końca tylko wywaliła komunikat o błędach w systemie plików pamieci masowej (piszę te komunikaty z pamięci więc na pewno nie są dosłowne) potem była opcja przywrócenia systemu plików. Też nie udana. Kolejną propozycją systemu był już format dysku. Tutaj przerwałem i podmieniłem dysk na ten nowy. Tym razem system też nie wystartował, ale zamiast formatu zażyczył sobie nośnik z oprogramowaniem 4.55 lub wyżej (zainstalowany był Rogero 4.55). Ściągnąłem z forum szybko najnowsze CFW COBRA SPY i wszystko poszło.
Teraz najistotniejsze pytanie. Czy ja mogę jeszcze jakoś ściągnąć te pliki (gry, save) z tego starego dysku i wrzucić na ten nowy? Dziecko jak usłyszało że konsola pusta to się mało nie rozpłakało. A ja też tego wszystkiego to pewnie w sieci nie znajdę. Myślałem już o wypięciu dysku z laptopa i włożeniu na jego miejsce tego z konsoli i odpaleniu jakiegoś Linuxa live. Tylko czy dobiorę się jakoś do tych plików skoro PS3 je szyfruje?
Doradźcie coś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 05:35:44 am wysłana przez elephant_ml »

PS3-Hack.com.pl

Jak odzyskać gry z dysku wewnętrznego konsoli?
« dnia: Styczeń 31, 2016, 00:19:25 am »

Offline Chmielu

• Ten Nieznany
  • HelpChat/Sb
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 7
Odp: Jak odzyskać gry z dysku wewnętrznego konsoli?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2016, 02:46:38 am »
Tak dysk po zainstalowaniu CFW z ps3 jest automatycznie zaszyfrowany. Jednak jest opcja, żeby odzyskać dane "tylko odczyt pod pc" czyli da się skopiować i uratować wszystko o ile dysk nie uległ jakiejś awarii mechanicznej.

Potrzebny będzie Ci eid_root_key . Można go wykonać będąc na CFW od REBUG z poziomu toolboxa, ostatnia zakładka utlities czy jakoś tak. wszystko jest opisane na stronie rebug.me . Chyba, że istnieją jakieś zewnętrzne programy ale się w to aż tak nie zagłebiałem. Po wyciągnięciu eid_root_key , trzeba na PC zainstalować program PS3 HDD GUI, do folderu z programem po zainstalowaniu wrzucasz plik eid_root_key "wykonany na PS3" i za pomocą ów programu "PS3 HDD GUI"  możesz sobie przekopiować wszystko z zaszyfrowanego dysku na swój w laptopie czy PC.

eid_root_key wyciągasz z konsoli i można to zrobić na nowym dysku, nie trzeba wkładać starego z którego się chce wyciągnąć/odzyskać dane.

Następnie, jeżeli zależy Ci na plikach save i trofeach, musisz się posłużyć dodatkowymi programami i poradnikiem, np ten:
http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=15716.0

Nowy CFW rebug 4.78 REX/CEX z toolboxem znajdziesz na rebug.me  na konsole zwykła taką jak masz CEX - wgraj REX Cobra 7.2 EDITION – INSTALL ON CEX PS3 SYSTEM  - instalujesz jak każdy inny.
http://www.playstationscenefiles.com/rebug/REBUG_4.78.1_REX_6e061a866aca594b576fa3193169b641_PS3UPDAT.PUP
Bardzo rzadko sprawdzam prywatne wiadomości, dlatego proszę się nie denerwować, że odpisuję późno albo w ogóle. ;(

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2016, 05:58:56 am »
Dzięki bardzo za odpowiedź i to jeszcze o takiej porze.
Jak rozumiem nie jestem w stanie zrobić tego będąc na SPY 4.78 COBRA 7.8.
Miałbym jeszcze jedno pytanie.
Czy jeśli mam SPY 4.78 a powinienem zainstalować Rebug 4.78 to patrząc po ich numerze mogę przyjąć że są to softy "równolegle" i mogę zainstalować jeden bezpośrednio na drugi, a po wygenerowania pliku powrócić od razu na SPY? Czy potrzebny jednak jakiś downgrade? Pytam bo nie siedzę za bardzo na bieżąco w CFW a nowy soft wrzucam jedynie przy jakiejś awarii lub zmianie dysku (choć i tu jak widać bez awarii się nie obyło).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 06:00:30 am wysłana przez elephant_ml »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:39:49 am »
Możesz zainstalować soft o takim samym numerze.
Włóż nowy dysk do konsoli, uruchom ją, na pendrivie umieść tego rebuga i sformatuj konsolę. Po odpaleniu systemu wyciągnij root_key tak jak opisał kolega w poprzednim poście.
Następnie podłącz ten stary dysk do komputera i rozszyfruj go używając root_key'a.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:39:49 am »

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:11:58 pm »
Zastanawiam się jeszcze czy nie zaskoczyłby eEID Root Key Dumper w wersji 4.75, ale pewnie ta różnica 0,03 w numerze w stosunku do SPY 4.78 jednak będzie mieć znaczenie.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:22:07 pm »
i tak musisz wgrać na nowo soft na konsolę. Co za różnica jaki wrzucisz? Po co kombinować na siłę?

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:56:55 pm »
No ale ja już wczoraj wrzuciłem nowy soft przy okazji podmiany i formatu nowego dysku. Poustawiałem go sobie i multimana pod siebie.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2016, 15:18:44 pm »
No to zainstaluj na niego rebuga i po sprawie.

Rozumiem, że dysk, który był wcześniej masz w nienaruszonym stanie?

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2016, 18:10:36 pm »
Tak jak pisałem w pierwszym poście, zaraz po tym jak system chciał robić format dysku, wyłączyłem konsolę i podmieniłem dyski. Potem nowy system i format nowego.
Na chwilę obecną bardziej zastanawia mnie czy ja odpalę ten program pod Linuxem. Niestety nie mam narazie adaptera SATA-USB i jedyne na co wpadłem to wyjąć dysk z laptopa (pozbywam się Windowsa /systemu) zamontować ten z PS3, odpalić laptopa z Live CD. W USB wpiąłbym dysk przenośny. I teraz pytanie czy ten program deszyfrujący ruszy na Linuxie. Zamówiłem już obudowę SATA na ten stary dysk z konsoli (zrobię z niego przenośny) i to rozwiązałoby pewnie problem, ale ta obudowa idzie do mnie z Chin i to znów jest lekki problem.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2016, 09:22:31 am »
Nie zastanawiałem się w sumie nad odpaleniem takiego dysku pod linuxem ale na pewno jest to wykonalne. Pytanie tylko jakim programem.

Co do problemu to jakieś windowsy typu liveCD też są i mógłbyś taki system odpalić z pendriva a zamiast dysku w laptopie wpiąć dysk z PS3.

Druga opcja to otworzyć Twój dysk przenośny i wsadzić do niego ten dysk z PS3 bo na 80% w obudowie Twojego dysku przenośnego siedzi zwykły dysk 2.5 cala.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2016, 09:57:32 am »
Na to żeby wsadzić dysk z PS3 do obudowy z przenośnego to już sam wczoraj wpadłem. Niestety jest to niewykonalne. Po otwarciu okazało się, że obudowa nie ma żadnych gniazd/złącz- zwykła plastikowa puszka z dziurką na kabel USB. Dysk ma wlutowane gniazdo USB i to cała komunikacja ze światem. Czyli u mnie jest te pozostałe 20%  :)

Teraz mam inny problem.
Chciałem wgrać Rebug przez Recowery. System wyświetlił że dysk (pamięć masowa) nie jest obsługiwany i żeby zainstalować inny zgodny z systemem. Dwa razy próbowałem bez skutku. Zainstalowałem w końcu przez XMB. Wszedłem w to generowanie klucza w toolbox, wygenerowało. W podanej ścieżce były dwa pliki o prawie tej samej nazwie. Nie byłem pewien który to ma być więc skasowałem je i chciałem wygenerować jeszcze raz plik, tyle że opcja zrobiła się nieaktywna. Tak jakby była to akcja jednorazowa. Przeinstalowanie rebuga nic nie dało. Dopiero format dysku i ponowne wgranie toolboxa na nowo pozwoliło wygenerować plik/plik.
Zastanawia mnie to z tym dyskiem. Działa niby normalnie, pojemność widzi całą, programy chodzą, a w recowery twierdzi, że go nie obsługuje.

Edytowany double post: Luty 02, 2016, 00:18:51 am
No i zmarnowałem cały dzień na ściąganie Live CD Windowsów i testowanie tego dysku (ciągła podmianka z dyskiem laptopa).
Na żadnym windowsie dysk nie był widoczny w żaden sposób, jedynie na linuxie. Tyle że oczywiście program deszyfrujący nie zaskoczył bo jest pod windowsa.
Już miałem sobie dzisiaj odpuścić, ale nie dawało mi spokoju, że coś za dużo dysków mam podczas wyboru dysku do bootowania. Rozkręciłem jeszcze zaślepkę od pamięci i ... kolejny dysk twardy. Ale tak to jest jak człowiek używa laptopa raz na miesiąc (teraz to tylko tablet i smartfon) a kupił go 6 lat temu. Sam ten dysk tam wsadziłem parę lat temu ze starej PS3 jak mi w niej padł moduł BT/ WiFi - zresztą nawet o tym tu pisałem wtedy.
No więc teraz podmieniłem te dwa dyski ze sobą, odpaliłem system normalnie i już po uruchomieniu systemu pierwszy sukces, "znaleziono nowy sprzęt". Oczywiście w Mój Komputer się nie pojawił, ale już wiedziałem że jest. Odpaliłem HDD GUI i wszystko jest. Cała struktura dysku.
Czyli odeszło mi podpinanie dysków na kabelkach, Live CD i inne udziwnienia.
Fajnie by było jakby się z tego programu dało bezpośrednio wysłać pliki do konsoli po kablu, ale pewnie nie obędzie się bez zgrania wszystkiego wcześniej na drugi HDD. To już sprawdzę jutro.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 00:18:51 am wysłana przez spy »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2016, 23:12:34 pm »
Musisz zrzucić pliki na inny dysk, bezpośrednio tego nie zrobisz, ponieważ dysk jest zaszyfrowany i niewidoczny spod windowsa.
Co do live cd windowsa - prawdopodobnie brakowało podstawowych bibliotek.
Wydaje mi się, że na linuxa kiedyś gdzieś widziałem odpowiednik hdd readera do PS3 ale głowy sobie nie dam uciąć :) Nie zagłębiałem się w to nigdy bo zawsze mam możliwość wsadzenia drugiego dysku czy to do laptopa czy do komputera a od dłuższego czasu zaopatrzyłem się w zwykłą przejściówkę sata>usb.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2016, 23:57:31 pm »
No teraz już/znów wiem że też mogę podpiąć dwa dyski do laptopa.  Ciekawe za ile zapomnę. 😁
Ciekawe jak mi pójdzie z przywracaniem save'ów i trofeów.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2016, 09:22:10 am »
Kopiujesz folder home z dev_hdd0 oraz plik xregistry z dev_flash2.
Po wrzuceniu tego zestawu na nowy dysk masz swojego użytkownika, ustawienia, savy itp.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2016, 18:43:42 pm »
A to dobrze,  że tak mogę, bo już myślałem,  że będę musiał robić wszystko tak jak w poradniku, który podsunął mi Chmielu w drugim poście tego wątku. Trochę roboty by z tym było, bo gier na starym dysku jest ponad 130.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2016, 20:00:58 pm »
Jeżeli kopiujesz plik xregistry to nie musisz podpisywać na nowo savów/trofeów.
Savy/trofea podpisuje się na nowo tylko w przypadku kiedy chcemy je przypisać do jakiegoś nowego konta na konsoli bądź np. ściągająć czyiś save z internetu :) W twoim wypadku tak jak napisałem, plik xregistry + folder home i ewentualnie skopiować sobie gry z dysku ale wiadomo to trochę zajmie.

Aha, po wykonaniu tego zabiegu należy w recovery menu odbudować bazę danych.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2016, 22:23:56 pm »
Gry kopiuję cały czas, co zgram ze starego dysku to wysyłam kablem do konsoli, ale jeszcze dłuższą chwilę mi to zajmie.

Tylko zastanawia mnie co się stanie, gdy będę chciał wejść w recovery. Czy znów (tak jak pisałem wcześniej) czasami system nie stwierdzi, że nie obsługuje tego dysku.
Odbudować bazy mi się nie uda i system się też pewnie nie uruchomi i pozostanie tylko format. Jakbym miał na nowo wrzucać znów wszystkie gry to chyba padnę.

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2016, 10:21:14 am »
Spróbuj to zrobić teraz póki jeszcze nie masz tylu danych :) Ja przyznam szczerze nie wsadzałem tak dużego dysku do konsoli ale w teorii nie powinno być z tym żadnych problemów.

Offline elephant_ml

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2016, 14:20:48 pm »
No właśnie w teorii.
Wydaje mi się, że soft (Rogero, Rebug itp) prawidłowo rozpoznaje dysk i bez problemu działa on w systemie, ale recovery przyjmuje tylko dyski do 1TB i tu może być problem. No chyba że ktoś wchodził w recovery z dyskiem powyżej 1TB i może to potwierdzić.

Niestety przerzuciłem już ponad 400GB gier  :) . Trzeba było to sprawdzić wcześniej.
.........
Chyba bezpieczniej będzie jak daruję sobie te save'y i trofea. Powiem synowi żeby to jakoś przebolał, a przynajmniej znów będzie mial jakiś cel w grach.  No i teraz już będzie łatwiej bo może lecieć z pamięci ;-) .
Na otarcie łez dorzucić się tam jeszcze trochę innych. W końcu po to ten dyzy dysk jest założony.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2016, 18:29:00 pm wysłana przez elephant_ml »

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2016, 14:20:48 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.