Grudzień 05, 2016, 11:27:15 am

Autor Wątek: Ryzyko przerabiania konsoli  (Przeczytany 6261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwertyn

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Ryzyko przerabiania konsoli
« dnia: Luty 23, 2016, 21:06:39 pm »
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc WITAM WSZYSTKICH,

Rozważam przerobienie mojej konsoli PS3 FAT 60GB CECHC04. Konsola jest dosyć wiekowa, ale była używana bardzo sporadycznie. Mimo to w pewnym momencie swojego życia i tak niezbędny był reballing. Od tamtej pory PS3 działa bardzo dobrze i dopiero od pewnego czasu jest używana regularnie. Chciałbym ją przerobić i w związku z tym mam do Was kilka pytań. Z powodu trudności w przerobieniu tej wersji PS3 kontaktowałem się z wieloma serwisami. Jeden z nich zadeklarował przerobienie konsoli w cenie 150zł + koszty wysyłki, natomiast inny odpisał mi że kategorycznie odradza przerobienie PS3 ponieważ w przeciwieństwie do PS2 ta generacja po przeróbce zachowuje się bardzo niestabilnie i niemalże na pewno w krótkim czasie po niej konsola skończy swoje życie, będzie pracować niestabilnie itp. Jest to pierwsza taka opinia, a słysząc ją od zaufanego serwisu zacząłem się zastanawiać czy w ogóle warto przerabiać konsole. Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

1. Czy konsola po fachowej przeróbce faktycznie będzie działała gorzej? Sądziłem, że po przeróbce wraz z pełnym serwisem wnętrza (czyszczenie, wymiana pasty) może być tylko lepiej?
2. Czy cena 150zł to adekwatna kwota za wykonanie tej usługi?
3. Czy polecacie sprawdzony serwis zajmujący się przerabianiem tej wersji konsoli PS3 FAT 60GB CECHC04?

Z góry dziękuję za pomoc

PS3-Hack.com.pl

Ryzyko przerabiania konsoli
« dnia: Luty 23, 2016, 21:06:39 pm »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
Odp: Ryzyko przerabiania konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2016, 21:37:55 pm »
nie ma zadnych trudnosci w przerobieniu twojej konsoli ;-) poprostu kosci nand odczytuje sie o wiele dluzej niz nor. no i potrzeba do tego innego programatora niz e3 flasher ;-) u mnie taka usluga kosztuje 160zl. co do zlego dzialania konsoli na cfw to jest to jakas bajka ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Offline qwertyn

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2016, 22:44:24 pm »
A skąd jesteś? Preferowałbym przerobić konsolę bez wysyłania jej. Osoba z którą rozmawiałem twierdziła, że system działa niestabilnie, konsole są podatne na uszkodzenia w skutek których naprawa konsoli staje się nieopłacalna. Nie dostałem żadnych szczegółowych informacji w jaki sposób dochodzi do tych usterek.

Offline armorsnake

• Pasjonat
  • Początkujący
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Reputacja: 2
  • Downgrade PS3 Szybko i Profesjonalnie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2016, 23:17:35 pm »
Kolego chyba wyraźnie masz napisane: jjacol "Miejsce pobytu: Szczecin". Uzupełnij profil to tez będziemy wiedzieć skąd jesteś.
Cena za NANDy 150+ jest normalna ponieważ to troszkę inny świat, kto nie robił ten nie wie.
Co do OFW vs CFW, bezapelacyjnie i niepodważalnie warto mieć CFW. Najważniejszym argumentem jest przedłużenie żywotności konsoli, poprzez możliwość monitorowania i odpowiedniego reagowania na temperatury rdzeni procesorów. Reszta wodotrysków jest również fajna i przydatna, dużo zależy od preferencji użytkownika.
Według mojej osobistej opinii posiadanie CECHA-CECHC w celach innych niż kolekcjonerskich mija się z celem. Jednak jeżeli ktoś chce w to brnąć to od razu po zakupie radzę wymienić pastę pod i na IHSach, wymienić zasilacz na model niegrzejący się z CECHG (nie pamiętam w tym momencie konkretnego modelu ponieważ są grzejące się i niegrzejące się), opcjonalnie można zamontować wentylator z CECHG, który jest sporo cichszy. Oczywiście CFW i aktywne zarządzanie temperaturą obowiązkowe, wtedy jest szansa, że pochodzi dość długo.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2016, 23:17:35 pm »

Offline qwertyn

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2016, 17:18:53 pm »
Dziękuję bardzo za pomoc. Jeżeli nikt nie posiada sprzecznych z napisanymi powyżej informacji to uważam, że temat można zamknąć.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2016, 17:18:53 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.