Grudzień 05, 2016, 11:25:34 am

Autor Wątek: Gra we dwóch na ps3 a wysoki input lag  (Przeczytany 3315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline djablko

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 1
Gra we dwóch na ps3 a wysoki input lag
« dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:44:23 pm »
Witam mam pewien problem z grami na ps3. A mianowicie chodzi o to że są jakby zamulone. Posiadam tv samsung ue32j5100 ma on niby niski input lag (26ms). Mam włączony tryb gry i powylaczane wszystkie bajery i upiększacze w tv, proporcje ekranu 1:1. Mimo wszystko gry są dość powolne. Szczególnie w grach typu piłka nożna fifa czy pes. Gdy gram sam jest jeszcze znosnie ale gdy zagram z kimś we dwóch to się nie da grac bo wszystko jest powolne i opóźnione. Czy wie ktoś może czemu się tak dzieje i jak temu zapobiedz?  Co można jeszcze ustawić w tv i ps3? Konsola to ps3 slim 320gb z CFW 4.78 cobra 7.b od spy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2016, 18:01:55 pm wysłana przez djablko »

PS3-Hack.com.pl

Gra we dwóch na ps3 a wysoki input lag
« dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:44:23 pm »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 57
Odp: Gra we dwóch na ps3 a wysoki input lag
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2016, 16:14:58 pm »
Po 1 to sprawdź sobie ping więc np załóżmy, że masz ps3 po wifi więc w pc uruchom cmd i wpisz ,, ping ( ip twojej ps3)"
np ,, ping 192.168.0.10" i otrzymasz wynik w ms
Jeśli twój ping jest powyżej 20 paru ms może to oznaczać iż laguje Ci router i jedynym wyjściem było by podpięcie ps3 do routera kablem lan.

Kolejną rzeczą jest to iż jeśli grasz multiplayer to przeważnie jest tak iż jeden z graczy jest jakby serwerem czyli osoba zakładająca rozgrywkę musi mieć dobry upload oraz także niski ping.

Kolejną rzeczą jest to, że ani ty ani 2 gracz nie możecie mieć włączonej jakiejś ściągaczki plików np utorrent lub np aktualizacja windowsa w PC.

Co do lagów na tv to nie powinny być duże ewentualnie w ustawieniach ps3 możesz sprawdzić czy masz wybrane tylko 1080p i odznaczone 1080i. A w tv wyłącz motion + itd różnie to producenci nazywają ale polega na buforowaniu obrazu i wyświetlanie jakby w 60 fps.

Jeśli któreś z ustawień okaże się pomocne dla Ciebie to opisz je dokładnie na forum by następcy z takim problemem trafili na rozwiązanie problemu

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 16:18:36 pm wysłana przez mateov »

Offline djablko

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2016, 16:55:27 pm »
Po 1 to sprawdź sobie ping więc np załóżmy, że masz ps3 po wifi więc w pc uruchom cmd i wpisz ,, ping ( ip twojej ps3)"
np ,, ping 192.168.0.10" i otrzymasz wynik w ms
Jeśli twój ping jest powyżej 20 paru ms może to oznaczać iż laguje Ci router i jedynym wyjściem było by podpięcie ps3 do routera kablem lan.

Kolejną rzeczą jest to iż jeśli grasz multiplayer to przeważnie jest tak iż jeden z graczy jest jakby serwerem czyli osoba zakładająca rozgrywkę musi mieć dobry upload oraz także niski ping.

Kolejną rzeczą jest to, że ani ty ani 2 gracz nie możecie mieć włączonej jakiejś ściągaczki plików np utorrent lub np aktualizacja windowsa w PC.

Co do lagów na tv to nie powinny być duże ewentualnie w ustawieniach ps3 możesz sprawdzić czy masz wybrane tylko 1080p i odznaczone 1080i. A w tv wyłącz motion + itd różnie to producenci nazywają ale polega na buforowaniu obrazu i wyświetlanie jakby w 60 fps.

Jeśli któreś z ustawień okaże się pomocne dla Ciebie to opisz je dokładnie na forum by następcy z takim problemem trafili na rozwiązanie problemu
Hmm. Chyba mnie źle zrozumiałes. Chodzi mi grę we dwoje na dwóch padach tj. 1p vs 2p np. Z bratem czy kolega  na jednej konsoli ;) nie chodzi mi o grę przez internet ;) w tv mam powylaczane wszystkie bajery i wspomagacze. W konsoli mam zaznaczone wszystkie rozdzielczości oprócz 1080i. Dodam że jak gram sam na oryginalnym padzie ps3 to jest ok. A jeśli gram we dwóch  z bratem to wszystko zwalnia zamula i jest opóźnione. Drugi pad to zamiennik go game na bluetooth 2.0. Czy jest możliwość że to wina tego nieoryginalnego pada? Ze się "gryzie z tym oryginalnym"?  Ze ma wolniejsza reakcje itd?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2016, 16:57:38 pm wysłana przez djablko »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 57
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2016, 17:36:07 pm »
No faktycznie źle Cię zrozumiałem
Co do nieoryginalnego poda to raczej nie powinno mieć to znaczenia.Zamienniki różnią się przeważnie płynnością analogów oraz mają większe opóźnienie a także mniejszy zasięg.

Jeśli gre masz w formie folderu blus bles to w wolnej chwili możesz przerobić grę na ISO. Chyba że masz OFW to wtedy winny może być napęd.
Kolejną sprawą może być także to, że poprostu już ps3 nie wydaje ja akurat nie gram w żadną fife więc nie wypowiem się czy inni mają identycznie.

Czynniki jakie mi się nasuwają to niewydolność ps3 lub wolny dysk.
Gdzieś był na forum poruszony wątek chyba z gta V że komuś strasznie zwalniało fps i bodajże tam był także problem z dyskiem lub temperaturą nie pamiętam teraz dokładnie.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2016, 17:36:07 pm »

Offline djablko

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2016, 18:24:19 pm »
Grę miałem w folderze tj. Blus....było to samo stworzyłem ISO i nic nie dało. Gramy w pesa. Tylko dziwi mnie jedno ze jak gram sam z komputerem to jest wszystko ok. Dopiero jak brat się dołączy to reakcje na obu padach są opóźnione i momentami występuje jakby slow motion. Gra nie zacina się tylko jakby tempo spada taka zamulona się robi i zero frajdy z rozgrywki jest. Konsola się nie grzeje ..już sam nie wiem..hmm musiałbym skądś drugiego oryginalnego pada pożyczyć i sprawdzić czy jest to samo. 

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Wyjadacz
  • *
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2016, 10:02:36 am »
czasem tak jest miałem podobnie we fifie 16 że zawodnik zamiast biegać to przesuwał się bokiem itd albo zacinało w momencie trofeum także musisz ponownie pobrać na nowo i zainstalować

Offline djablko

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2016, 16:13:00 pm »
Z grą jest wszystko ok. Nie zacina ani nie występują raczej bugi o których mówisz. To w ogóle nie w tym rzecz. Jak gram sam jest jak gramy we dwóch gra poprostu staje się powolna. Jakby konsola miała problem z pociagnieciem dwóch padow? Problem występuje we wszystkich grach dynamicznych typu piłki nożne czy ściganki. Może to ten pad zamiennik jednak?

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Wyjadacz
  • *
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2016, 11:18:29 am »
sprawdz na innym padzie
a jak dalej tak bedzie pobierz zainstaluj na nowo i powinno działać

Offline djablko

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:42:00 pm »
Dzięki domi że.próbujesz pomóc ale naprawdę nie w tym rzecz. Idąc za twoją rada musiałbym instalować od nowa wszystkie dynamiczne gry w których gram na "dwóch" :P Okazało się że.problem leży po stronie tv który poprostu nie jest stworzony do gier jak większość LCD/Led. A szczególnie samsungach z niższej półki cenowej jakiego ja posiadam, chociaż i tak jak na taki przedział ma dość niski input lag na poziomie 26ms.(Nie mylić z czasem reakcji matrycy) Input lag jest zbyt wysoki a ja jestem wymagającym graczem który wymaga w dynamicznych grach natychmiastowej reakcji konsoli na polecenie pada i zerowego input lagu który niestety pogłębia się w grze offline multiplayer. Pozostaje mi tylko kupno jakiejś dobrej plazmy w których input lag Nie występuje. Wielkość Input Lag'a określa jak dużo czasu upływa pomiędzy wysłaniem obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Gdy gramy w jakąś grę na wyświetlaczu, którego lag jest duży, wtedy to co widzimy na ekranie przestaje odpowiadać stanowi faktycznemu. Wykonujemy ruch, ale nasza postać przesuwa się z pewnym opóźnieniem.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2016, 12:42:00 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.