Grudzień 10, 2016, 19:27:23 pm

Autor Wątek: ps3 bład hdcp a nowy cfw?  (Przeczytany 876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thomas510

• Początkujący
  • **
  • Reputacja: 0
ps3 bład hdcp a nowy cfw?
« dnia: Październik 22, 2016, 17:34:19 pm »
Witam mam w swojej konsoli ps3 fat odwieczny problem z połączeniem poprzez kabel hdmi z telewizorem samsung 32 .Czytałem kiedyś że jest możliwość wyłączenia blokady hdcp ale niestety na moim sofcie cfw 4.76 nie miałem takiej możliwości czy po zmianie na nowsze cfw problem ten został jakoś rozwiązany? Dodam tylko że mój ps3 na nowszym modelu samsunga działa świetnie poprzez hdmi tylko na moim wywala błąd hdcp wiec kabel i konsola sprawna na pewno

PS3-Hack.com.pl

ps3 bład hdcp a nowy cfw?
« dnia: Październik 22, 2016, 17:34:19 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 74
Odp: ps3 bład hdcp a nowy cfw?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2016, 22:01:18 pm »
Żeby zrozumieć problem musisz wiedzieć na czym polega HDCP.

Krótko mówiąc, jest to protokół, którym sprzęt wymienia się z telewizorem odpowiednimi kluczami w celu ochrony danych.
Dlaczego na jednym TV działa a na drugim nie? Bo jeden może mieć klucze z całego świata a drugi na dany region (np. europa). Tak się będzie działo jeżeli masz konsolę z innego regionu. Czy konsola jest krajowa (a przynajmniej z europy) to sprawdź ją po modelu konsoli. Drugą możliwością jest TV zza oceanu ale to już raczej mało prawdopodobne z uwagi na gabaryty.
Dlaczego niektóre mają komplet kluczy a inne nie? Teorii jest kilka :) Np. bo przepisy takie są, bo podatki przez to inne ale do mnie najbardziej trafia argument, który blokuje w ten sposób kupowanie towaru w krajach, gdzie wyjdzie on dużo taniej i na którym producent mniej zarobi.

Co do samego sedna jak pozbyć się problemu, wyłączyć HDCP w obecnych softach się nie da. Kiedyś była taka funkcjonalność w oprogramowaniu REBUG'a ale generalnie średnio działała a przynajmniej nie spotkałem kogoś komu by działała.

Najprostszym wyjściem z sytuacji będzie kupno kabla component (na allegro koszt ok. 10zł + przesyłka). Takim kablem również prześlesz obraz w rozdzielczości FullHD i nie musisz się martwić o żadne zabezpieczenia bo ich tam po prostu nie ma.

Można oczywiście kupić jeszcze aktywny kabel HDMI (cena +150zł w górę) ale tutaj nie masz pewności czy wyeliminujesz w ten sposób problem bo taki kabel może również nie mieć odpowiednich kluczy na region, z którego jest konsola.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 22:05:15 pm wysłana przez Resterwers »

Offline Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Wyjadacz
  • *
  • Reputacja: 7
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2016, 13:22:26 pm »
Kabel Component o którym pisał wyżej RESTEWERS kupisz na tej aukcji http://allegro.pl/kabel-component-hd-do-ps2-oraz-ps3-playstation-i6079907331.html  wystarczy tylko zmienić ustawienia wyświetlania w opcjach systemu Ps3
a kabelek kupiony w celu sprawdzania poprawności wyświetlania obarzu po AV i Hdmi

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2016, 13:22:26 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.