Maj 22, 2017, 17:29:16 pm

Autor Wątek: Czy czyścić i zmieniać pastę W PS3 SLIM?  (Przeczytany 2359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adriancoffee

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Czy czyścić i zmieniać pastę W PS3 SLIM?
« dnia: Grudzień 20, 2016, 09:47:12 am »
Cześć. Kupiłem używaną konsolę około 2 miesięcy temu. Wszystko chodzi w porządku, ale jak gram to konsola chodzi dość głośno. Ciężko mi ocenić czy za głośno, bo nie mam pojęcia jak chodzi "sprawna" konsola podczas gier, a wiadomo że cichutka też nie jest. Mimo wszystko myślę, że przydałoby się wymienić pasty i wyczyścić ją w środku z kurzu. 
Serwis w warszawie krzyknął mi 180 zł za czyszczenie plus paste i 280 za czyszczenie z wymianą dwóch past, więc niestety kompletnie nie opłacalne. Zna ktoś może jakiś dobry i niedrogi serwis i czy w ogóle jest sens to robić? Z czyszczeniem nie ma problemu, mam znajomego w serwisie w telefonami, gorzej z nakładaniem past. 

PS3-Hack.com.pl

Czy czyścić i zmieniać pastę W PS3 SLIM?
« dnia: Grudzień 20, 2016, 09:47:12 am »

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 10
Odp: Czy czyścić i zmieniać pastę W PS3 SLIM?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2016, 11:36:16 am »
napisz do     armorsnake  zrobi na pewno w przystepnej cenie :P

Offline adriancoffee

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2016, 12:57:13 pm »
dzięki, napisałem :) W razie czego jeśli koszt usługi przekroczy mój budżet, to ponoć banalne jest nałożenie pasty na procesor i wyczyszczenie, gorzej z RSX, więc jak zrobie tylko to pierwsze to też powinno pomóc? :)

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 14:44:24 pm »
daj do armorsnake ogarnie ci całość jak się należy zreszta ja też to robię ale na terenie śląska wiec daleko do mnie  :Da armor to warszawa :P

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2016, 14:44:24 pm »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Reputacja: 76
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:54:21 am »
Najlepiej byłoby sprawdzić temperaturę. Są dwie opcje, termometr laserowy lub sensory ale żeby odczytać z nich informację musisz mieć wgrane CFW.
Od tego bym zaczął bo stwierdzenie "chodzi głośno" może się okazać tylko w Twoim odczuciu.

Oczywiście wymiana pasty nie zaszkodzi ale też nie gwarantuje, że pomoże.

Serwis krzyknął 180zł bo z czegoś trzeba żyć :) No i jest jeszcze jedna kwestia, ta cena może być z wymianą pasty bezpośrednio na procesorze (pod IHS'em) a jego zdjęcie jest dosyć trudne dla laika i można nieodwracalnie uszkodzić konsolę.

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:45:49 pm »
Resterwers poważny serwis potrafi zdjąć IHS z CELL czego niestety nie potrafią "Pseudo serwisy"ktorych niestety w polsce jest kilka i po takich nieraz naprawiałem już konsole i wracała do życia i do tej pory działa bezproblemowo są w największym procencie Faty seria Cechl04 bo umieli wykonać Downgrade ale już Ihs z Cell nie zdejmowali co skutkowało wyciem wentylatorem i najwyższymi obrotami a temperatury sięgały około 80-85 stopni a po pełnym SPA czyli kompletnym czyszczeniu usunięciu nadmiaru kurzu z płyty głównej wentylatora wymyciu obudowy zdjęciu Ihs wymianie past temperatury spadły do 60 stopni po ponad 4 godzinach uzytkowania co jest ewidentną  różnicą kilka osób z forum wie dokładnie jak wyglada taka konsola po nie fachowym serwisie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 12:50:49 pm wysłana przez Domi38 »

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2016, 21:04:40 pm »
Fajnie, że nabazgrałeś tyle literek ale temat dotyczy ps3 slim i akurat Ciebie wrzuciłbym do jednego worka z tymi pseudo fachowcami :)

Konsola konsoli nierówna i zanim kolega wyda pieniądze (nawet 50zł dla kogoś z forum) to lepiej sprawdzić przyczynę problemy i czy on faktycznie występuje bo może się okazać, że konsola tak po prostu chodzi.

Offline kozarovv

• Początkujący
  • **
  • Miejsce pobytu: Zakład karny Mielęcin
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2016, 22:17:16 pm »
daj do armorsnake ogarnie ci całość jak się należy zreszta ja też to robię ale na terenie śląska wiec daleko do mnie  :Da armor to warszawa :P

Na początek to sprawdź temperatury (w grze dajesz PS i potem szybko start+select). Webman którego najpewniej używasz ma dość dziwne ustawienia początkowe jeżeli chodzi o chłodzenie. Możliwe że da się ustawić trochę szybsze obroty na starcie ale dzięki temu niższe pod obciążeniem.

Jak nie pomogło to można się skusić na wymianę pasty, powinieneś sam dać rade. I wtedy jeżeli wszystko inne włącznie ze zmianą pasty między radiatorem a IHSem zawiedzie można pomyśleć o zmianie pasty pod IHSami, ale przy aktualnych cenach to już trochę nie warto. A samemu też nie polecam, udupiłem 3 konsole zanim mi się udało.

Edytowany double post: Grudzień 24, 2016, 22:18:25 pm
dzięki, napisałem :) W razie czego jeśli koszt usługi przekroczy mój budżet, to ponoć banalne jest nałożenie pasty na procesor i wyczyszczenie, gorzej z RSX, więc jak zrobie tylko to pierwsze to też powinno pomóc? :)
... Nie ten post zacytowałem poprzednio.. Czytaj  wyżej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 22:18:53 pm wysłana przez kozarovv »

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2016, 10:12:13 am »
Fajnie, że nabazgrałeś tyle literek ale temat dotyczy ps3 slim i akurat Ciebie wrzuciłbym do jednego worka z tymi pseudo fachowcami :)

Konsola konsoli nierówna i zanim kolega wyda pieniądze (nawet 50zł dla kogoś z forum) to lepiej sprawdzić przyczynę problemy i czy on faktycznie występuje bo może się okazać, że konsola tak po prostu chodzi.

no ciekawe o co ci teraz chodzi skoro ja sobie świetnie radzę właśnie z fatami i wiele osób widziało jak wyglada zdjęty IHS z Cell u mnie a pozatym wielokrotnie naprawiałem i slimki także przegrzewające się 

Offline mrowa110

• Początkujący
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2016, 23:53:57 pm »
kolego glosno chodzaca konsola to nie zawsze problemy z przegrzewaníem, przyczyna moze tez byc sam wentylator (dokladnie to jego zuzycie i glosna praca,lub nawet zakurznie)pytanie czy konsole masz z orginalnym softem czy cfw ,jesli cfw to bardzo latwo sprawdzic temperatury,jesli orginalny system to juz troszke trudniej z latwa diagnoza ,
a co do kolegi domi ,Tobie to bym nawet chrzanu do starcia nie dal,a o konsoli nie wspominajac

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:33:40 am »
 Wentylator to chyba w 4 literach głośna praca ps3 czy fata czy też slima to ewidentnie jest pasta do wymiany na cell po zdjęciu IHS a twoje wypowiedzi czasem rozpie... mi system  pokaż mi chociaż jedną konsolę którą naprawiłeś coś zrobiłeś w kwestii Custom moddingu mrówa trochę się zagolopowałeś z tym tekstem to co ja osiągnałem i potrafię to ty może za 10 lat wykonasz i zrobisz a masz jakiekolwiek narzędzia do pracy z ps3??????
kilka osób na forum widziało moje efekty pracy a ty czym się szczycisz????

a tu sobie poczytaj przejrzyj
http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=16911.msg122764#msg122764

http://www.ps3-hack.com.pl/index.php?topic=18070.msg126576#msg126576
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 11:55:41 am wysłana przez Domi38 »

Offline jjacol

• Administrator
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Szczecin
  • Reputacja: 17
  • Downgrade do 3.55
    • Downgrade do 3.55
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2016, 13:13:54 pm »
bo zaraz beda nagrody ;-)

DOWNGRADE PS3 DO FW 3.55
(kliknij w podpis i sprawdź ofertę)

Online Domi38

• bądz zawsze sobą
  • Tester
  • Vip
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:41:20 pm »
mi nie zależy na nagrodach tylko realizmie a widać że pan mrowa110 ma zero pojeciea o czym wogóle pisze wentylator a pasta na Cell pod IHS to różnica masakryczna

Offline kozarovv

• Początkujący
  • **
  • Miejsce pobytu: Zakład karny Mielęcin
  • Reputacja: 3
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:57:30 pm »
bo zaraz beda nagrody ;-)

mi nie zależy na nagrodach tylko realizmie

Offline Alek158

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Miejsce pobytu: Zgorzelec
  • Reputacja: -1
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2016, 16:05:37 pm »
Sprawa raczej prosta, pobaw się najpierw w Webmanie, u mnie w Slimce to był powód głośnej pracy. Jak to nie poskutkuje, wyczyść konsole z kurzu, zmień pastę na CELL i RSX, no  jak już to nie podziała to lecisz z IHS, ale to do fachowca lepiej podesłać, ja zanim IHS pierwszy raz ściągnąłem to kupiłem sobie stare procki Intela z IHS za 5zł ;)

Offline Chmielu

• Ten Nieznany
  • HelpChat/Sb
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 8
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2016, 18:15:08 pm »
sprobuj wykonac najpierw taka czynnosc jak na filmiku

Bardzo rzadko sprawdzam prywatne wiadomości, dlatego proszę się nie denerwować, że odpisuję późno albo w ogóle. ;(

Offline Resterwers

• Global Moderator
  • Szef Forum
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2016, 21:51:53 pm »
Autor tematu od dnia napisania postu jest nieaktywny a w temacie zrobiła się niepotrzebna g***o burza tak więc ZAMYKAM GO.

Jeżeli autor będzie miał jeszcze jakieś pytania to temat otworzymy.

Ps. Domi, mogłeś mieć w swoich rękach 200 konsol albo nawet 500 tylko co z tego jak wszystkie mogłeś popsuć? To nie jest żaden wyznacznik.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2016, 21:51:53 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.