Maj 22, 2017, 17:36:26 pm

Autor Wątek: anal. gałka w padzie dualshock3  (Przeczytany 668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GLaDOS

• Najsłabsze ogniwo
  • *
  • Reputacja: 0
anal. gałka w padzie dualshock3
« dnia: Marzec 29, 2017, 19:48:59 pm »
Posiadam dualshocka3 i w nim lewa gałka analna jest trochę wadliwa i nie działa tak jak potrzeba. Tzn. nie wyśrodkowuje się ten drągal.
Otworzyłem pada, wyczyściłem go całą drogę na tym dzyndzlu co się trzyma ta guma i jest trochę lepiej, jednak nadal chodzi sztywno.
Chodzi o ten mały wąski ruchomy element - ciężko go wyczyścić - a on właśnie stwarza mi ten problem. Może da się go jakoś nasmarować dla lepszego poślizgu. Zależy mi na tym, żeby się prostował jędrnie gdy go nie przytrzymuje.

Smar do elektroniki jest drogi, a czy mogę go nasmarować jakimś domowym odpowiednikiem? I czy to pomoże na mój problem?

PS3-Hack.com.pl

anal. gałka w padzie dualshock3
« dnia: Marzec 29, 2017, 19:48:59 pm »

Offline mateov

• Global Moderator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: POLSKA
  • Reputacja: 59
Odp: anal. gałka w padzie dualshock3
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2017, 09:22:50 am »
Najlepiej było by użyć preparatu do potencjometrów hmmm czy jest drogi ok 20 zł za 300ml. Domowym sposobem na smarowanie potencjometrów jest olej spożywczy nie zalecał bym używać nic na bazie sylikonów ponieważ potencjometr przestanie spełniać swoje zadanie, natomiast zastosowanie wd 40 będzie powodować rozpuszczanie i szybsze ścieranie się ścieżek rezystancyjnych w potencjometrach ( wystąpią przetarcia ) na obecną chwilę zastosuj olej roślinny taki do smażenia i powoli zamawiaj nowy analog na allegro ( koszt ok 5 zł ) więc za 2 wyjdzie Ci te 10 zł + przesyłka i jeśli posiadasz odsysacz do cyny i lutownicę i jakiś topnik typu pasta lutownicza to sobie z tym poradzisz.

nawet są małe preparaty za 5.50 : http://allegro.pl/kontakt-pr-preparat-do-regeneracji-potencjometrow-i6749451266.html
Jak masz gdzieś blisko sklep elektroniczy to dostaniesz od ręki

Jeśli natomiast pękła Ci sprężynka od wyśrodkowywania gałki analoga no to jedynie wymiana na nowy analog:
http://allegro.pl/3d-joystick-analog-drazek-pada-xbox-360-ps3-i5470150849.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 09:50:06 am wysłana przez mateov »

PS3-Hack.com.pl

Odp: anal. gałka w padzie dualshock3
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2017, 09:22:50 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.