Wrzesień 24, 2017, 16:03:18 pm

Autor Wątek: webman-MOD i brak konfiguracji w przegladarce w konsoli bez ukladu WIFI/BT  (Przeczytany 574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
Zauważyłem ze po wlutowaniu modułu w ps3 slim, webMAN nie ma opcji konfiguracji no i praktycznie nie działa.

Generalnie problem jest gdy wybierana jest opcja "Moje gry" -> "Funkcje webMANa" -> "PS3 wybMAN [Ustawienia] w przeglądacze widnieje komunikat "Nie można wyświetlić strony. (8071053d)"
Przy próbie montowania zawartości np. .iso widnieje komunikat "webMAN not ready!"
Przy uruchomieniu konsoli Nie ma komunikatu "Załadowano webman"
Skrót START & SELECT daje poprawnie "system info"
Sman przy aktywacji sie zamraża
VSH menu nie działa prawidłowo. Tzn. nie wszystkie opcje np. reboot jest ok.

Zainstalowana wersja: webman mod webMAN_MOD_1.47.05_Updater_rebugification_theme (na starszych było to samo)
Model konsoli: CECH-20xx(płyta g. DYN-001)
CFW:  Habib 4.81 cobra_7.5 do którego dodałem patche pomijające instalacje fw do wlutowanego modułu WIFI/BT (fw nie ma znaczenia ponieważ na innych tez jest problem)

Czy ktoś wie dlaczego serwer webman potrzebuje do działania sieciówki?
W pierwszym modelu PS3 CECHA (czarny front panel zamiast chromu i dysk 20gb) nie ma WIFI czy tam również webman nie działa prawidłowo?
Jak debugować webman?

Wszystkie solucje jak korzystać z funkcji jakie daje webMAN w konsoli bez sieciówki mile widziane.

PS. Konsola wykastrowana na potrzeby zakładu karnego. Wszystkie inne funkcje i programy działają(z wyjątkiem WIFI/BT oczywiście).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2017, 20:34:53 pm wysłana przez hlastek »

PS3-Hack.com.pl

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 95
  • MANIEK
Odp: webman-MOD i brak konfiguracji w przegladarce w konsoli bez ukladu WIFI/BT
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2017, 00:47:28 am »
Ogólnie webman jest w duzej mierze korzystajacy z przegladarki a co do błędu "8071053d" ten błąd wyskakiwał po zmianie softu lub przywruceniu ustawien domyslnych czyli pliki ktorych webman uzywał przechodziły w stan oryginalnych ustawien ps3 trzeba było ponownie zainstalowac webmana i wszysto wracało do normy

Offline kozarovv

• Stały Bywalec
  • Miejsce pobytu: Zakład karny Mielęcin
  • Reputacja: 4
    • psx-place
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2017, 08:36:06 am »
Webmana debuguje się przez... Telnet. :) W każdym razie nic nie zrobisz. Switch montowany na płycie (88E1118R) pozna że niema wifi, i nie uruchomi ethernetu bo nie dostanie oodpowiedzi od modułu wifi. Wifi w ps3 jest osobnym modułem z własnym firmwarem, ale komunikuje się z ps3 przez zwykły chip ethernet. Bez tego webman nie zadziała z tego co wiem.

Tak z ciekawości to możesz w ogóle włączyć internet w ustawieniach? Bo raczej nie powinno się dać.

Co do modelu cech-b, tam webman działa bo chip/switch ethernet nie oczekuje odpowiedzi od wifi i uruchamia się normalnie.

Offline hlastek

• Tester
  • Vip
  • *
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2017, 20:55:41 pm »
Kontroler Ethernet działa, opcje sieciowe również, tylko w chwili skanowania WIFI jest błąd. W praktyce jest odwrotnie niż piszesz, mianowicie jak Ethernet (88E1118R-NNC2/88E1310-NNB2 itp.)  jest uszkodzony lub brak to WIFI nie działa.

Dodam jeszcze ze sprawdziłem przed chwilą wtyczkę sMan 1.10n. Działa bez problemu lecz jednak webMAN-mod ma więcej funkcji. sMan z tego co widzę, jest pisany prawie od nowa. Niby wszystkie funkcje offline rodem z webNAN są ale po prostu zastanawiam się dlaczego taki problem występuje.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2017, 20:55:41 pm »

Offline kozarovv

• Stały Bywalec
  • Miejsce pobytu: Zakład karny Mielęcin
  • Reputacja: 4
    • psx-place
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2017, 22:19:05 pm »
Kontroler Ethernet działa, opcje sieciowe również, tylko w chwili skanowania WIFI jest błąd. W praktyce jest odwrotnie niż piszesz, mianowicie jak Ethernet (88E1118R-NNC2/88E1310-NNB2 itp.)  jest uszkodzony lub brak to WIFI nie działa.

Dodam jeszcze ze sprawdziłem przed chwilą wtyczkę sMan 1.10n. Działa bez problemu lecz jednak webMAN-mod ma więcej funkcji. sMan z tego co widzę, jest pisany prawie od nowa. Niby wszystkie funkcje offline rodem z webNAN są ale po prostu zastanawiam się dlaczego taki problem występuje.

Mój błąd. Chociaż nie do końca. Bo przy padniętym a nie wylutowanym wifi eth może nie działać. Ale to nie jest tutaj problemem. Z tego co wiem to u nas na forum ktoś o to pytał i aldo nie był w stanie sam podać przyczyny 8071053d. Zawsze można spytać deanka.

W każdym razie sMAN działa bo zamiast funkcji sieci używa pluginu proxy (na początku xai_plugin, teraz inny). Czyli jest niezależny od kart sieciowych, czy przeglądarki.

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2017, 22:19:05 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.