Wrzesień 24, 2017, 16:03:41 pm

Autor Wątek: Pytania od newbie:) vs sens przerabiania konsoli  (Przeczytany 395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bkt

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja: 0
Pytania od newbie:) vs sens przerabiania konsoli
« dnia: Sierpień 29, 2017, 15:29:39 pm »
Cześć Koledzy, od razu mówię, że próbowałem zrozumieć jak najwięcej z FAQ i nie zadawać żadnych pytań ale nie dałem rady:)

Moja sytuacja wygląda tak, że mam org PS3 super slim (model dokładniej mogę podać jak będę w domu) z dyskiem 500gb. Ostatnio kupilem przerobiona PS2 na ktorej moge odpalac tez psx. Zaczałem więc się zastanawiac czy nie byloby warto przerobic rowniez PS3 pod katem odpalania gierek z PS2 i PSX jakby PS2 padla.

I teraz wiem ze wiekszosc? Super Slimek nie daje sie przerobic, tylko mozna uzyc ODE (jeszcze tego nie doczytalem).
Moje pytania wiec brzmia - czy przerabiajac moja konsole (po wyborze najlepszego sposobu/metody) bedzie to dzialac tak jak na PS2 - wkladam plyte i nic mnie wiecej nie interesuje? Tutaj jedynie musze wypalic plytke i wsio.
Nie znam sie na tych wszystkich CWFach - to na czym mi zalezy to bezobsluga oprocz wrzucenia gry na dysk i granie online - jakie tu sa mozliwosci? Jak SONY banuje konsole to czy jest to ban na dysk czy jakis serial konsoli, czy IP?
Bo moze warto kupic przerobiona konsole obok orga i zostawic obie?

Druga sprawa to czy w ogole dzis warto przerobic konsole? Gry sa w wiekszosci po 20-30 zl a zawsze mozna sie wymienic - czy to jednak nie jest w tej chwili o wiele wygodniejsze? Na gry w tych cenach mnie stac, zreszta na raz i tak nie pogram wiecej niz w 2-3 tytuly. Szczerze to mam troche zaleglosci z PSX, PS2 i w tej kolejnosci chce ogarniac gierki.

Gdzie poczytam jakis ogolny artykul/faq ktore by wyjasnialo co to jest CWF i ogolnie kwestie przerabiania PS3 - tutejsze FAQ i tak jest dla mnie nie do konca zrozumiale:)
Dzięki, jeśli nie usuniecie posta.

PS3-Hack.com.pl

Pytania od newbie:) vs sens przerabiania konsoli
« dnia: Sierpień 29, 2017, 15:29:39 pm »

Offline maniek6666

• Administrator
  • Szef Forum
  • Miejsce pobytu: Stodoła u Waldka
  • Reputacja: 95
  • MANIEK
Odp: Pytania od newbie:) vs sens przerabiania konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:48:25 am »
CFW to "custom firmware (nie oficjalne oprogramowanie)
OFW to Official firmware (oryginalne opregromowanie)

co do twojej ps3 to fakt tylko ODE mozesz uzyc (ale nie polecam)
Jesli chcesz grac w gry psx i ps2 to najlepszym rozwiazaniem sprzedac ta konsole slim i kupic juz z CFW wtedy bedziesz mógł wszystko ;)

Jesli nie uśmiecha sie tobie sprzedawac to apropo psx / ps2 to i tak bys musial kupic ps2 by grac w gry pax i ps2 (sa tanie za 100-150zl kupisz w dobrym stanie i do tego FCMB na karcie)

PS3-Hack.com.pl

Odp: Pytania od newbie:) vs sens przerabiania konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:48:25 am »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.