Październik 25, 2021, 03:49:11 am

Autor Wątek: Problem hdcp czy jest sposób  (Przeczytany 17523 razy)

Offline thomas510

• Wyjadacz
  • Reputacja: 0
Problem hdcp czy jest sposób
« dnia: Listopad 26, 2017, 11:43:18 am »
Witam zainstalowałem dzisiaj aktulizacje softu na CFW SPY 4.82 COBRA 7.53. Czy w wyższym sofcie cfw jest już jakaś możliwość poradzenia sobie z tym HDCP? Moja konsola to fat 04. Niestety nie mam możliwości podłaczyć ją pod telewizor samsung 32 bo wywala bład hdcp i nie mam obrazu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2017, 11:46:59 am wysłana przez thomas510 »

PS3-Hack.com.pl

Problem hdcp czy jest sposób
« dnia: Listopad 26, 2017, 11:43:18 am »

Offline ..::BaNdZiOr::..

• Stwórca Forum :)
  • HelpChat/Sb
  • Szef Forum
  • *
  • Miejsce pobytu: San Escobar
  • Reputacja: 6
  • WE ARE ANONYMOUS WWW.PS4-HACK.CBA.PL
    • ..::PS4-HACK::..
Odp: Problem hdcp czy jest sposób
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2017, 12:46:31 pm »
A nie powinienes zrobic przy podlaczeniu do tego tv zrobic kalibracje
WWW.PS4-HACK.CBA.PL

Offline spy

• D4R3K
  • Administrator
  • Prezes
  • Miejsce pobytu: Cambridge
  • Reputacja: 59
  • wtf
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2017, 13:09:36 pm »
z tego co pamietam to problem z HDCP jest wtedy jak sie chce streamowac gry z ps3 i tam jakis konwerter do hdmi sie kupowalo albo jak sie podlaczalo konsole pod monitor ale nie pod telewizor .

Offline thomas510

• Wyjadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:23:37 am »
U mnie występuję ten problem z tv samsung 32 cale konsole sprawdzałem na telewizorze siostry tez samsung 32 cale ale model wyższy i już normalnie odpala poprzez hdmi

PS3-Hack.com.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:23:37 am »

Offline kozarovv

• Stały Bywalec
  • Miejsce pobytu: Zakład karny Mielęcin
  • Reputacja: 10
    • psx-place
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2017, 14:55:48 pm »
Jaki dokładnie masz model TV? BARDZO mało jest telewizorów bez wsparcia dla HDCP.

Offline thomas510

• Wyjadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2017, 16:54:47 pm »
samsung le32b450cwxx

Edytowany double post: Grudzień 15, 2017, 19:49:16 pm
Soft 2010/08/20 002009
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 19:49:16 pm wysłana przez spy »

Offline kozarovv

• Stały Bywalec
  • Miejsce pobytu: Zakład karny Mielęcin
  • Reputacja: 10
    • psx-place
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2017, 21:07:11 pm »
Twój TV wspiera tylko HDCP 1.1, co i tak nie powinno być problemem z ps3. W google widzę że sporo na tym modelu problemów z HDCP nawet z innymi źródłami sygnału niż ps3. Próbowałeś inne kable, albo inny port? W ostateczności zostaje ci kable Component który da ci obraz bez HDCP w 720p. Taki w miare tani kompromis.

W Service Mode nie wchodziłeś przypadkiem na tym TV? Tam idzie namieszać tak że HDCP sypie errorami.
Możesz spróbować przeinstalować soft, bo z tego co widzę masz ostatni. To nie ma co uaktualniać.

Edit: PS. Masz PM.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 21:11:09 pm wysłana przez kozarovv »

Offline thomas510

• Wyjadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2017, 13:13:12 pm »
W service mode nie wchodziłem telewizor mam od nowości pierwsze problemy pojawiły się z dekoderem nc mianowicie pojawiał się obraz potem go wyrzucało po hdmi więc został mi kabel tylko eurozłącze. Zmieniłem satelite na cyfrowy polsat i dostałem od nich dekoder z nagrywarka o dziwo już ich dekoder działał pod hdmi i nie było żadnych problemów.Po zakupie używanego ps3  fat i podłączeniu go poprzez hdmi obraz miałem czarny .Przetestowałem konsole na innym tv poprzez hdmi na tym samym kablu wszystko było ok obraz był.Soft jaki podałem wyżej mojego tv sam aktualizowałem za pomocą pendriva soft pobrany ze strony samsunga.Nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale tv kupiłem w media expert na promocji stał na półce.Może oni coś namieszali z hdcp ale czy po aktulizacji softu na wyższy nie powinno się zmienić ustawienia związane z hdcp? Używam kabla hdmi który dostałem z dekoderem cyfrowego polsatu .Na dekoderze jest obraz a po podłączeniu konsoli już brak. Jak można sprawdzić ustawienia hdcp tv?

Dzięki tak pozatym za zainteresowaniem się moim problemem .Używam kabla component zakupionym za 15 zl. Mało teraz gram na konsoli ale męczy mnie ten problem z hdcp i hdmi

Sprawdzałem na innch kablach oraz portach nic nie daje
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 13:29:54 pm wysłana przez thomas510 »

Offline Obliste

• Oblistedr
  • Vip
  • Miejsce pobytu: Cook Islands
Odp: Problem hdcp czy jest sposob
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2021, 08:09:45 am »

Offline Liteweelf

• LiteweelfIn
  • Vip
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2021, 19:33:24 pm »

Offline Reerync

• ReeryncGa
  • Vip
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2021, 02:47:58 am »

Offline Floobby

• FloobbyJA
  • Vip
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2021, 12:49:41 pm »

Offline kadeock

• kadeockHH
  • Vip
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2021, 23:47:26 pm »
http://buylasixshop.com/ - furosemide for sale

Offline thibres

• thibresxh
  • Vip
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2021, 20:15:37 pm »

Offline Alleple

• AllepleYe
  • Vip
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2021, 23:27:48 pm »

Offline unfohinee

• unfohineenv
  • Vip
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2021, 05:21:57 am »

Offline Flumego

• FlumegolD
  • Vip
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2021, 00:20:48 am »
https://buyneurontine.com/ - gabapentin 100 mg

Offline FrankJScott

• FrankJScottZZ
  • Wyjadacz
  • Miejsce pobytu: Indonesia
Best Snoring Remedies Reviewed Info
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2021, 15:59:38 pm »
To the guy talking about nasal breathing during exercise benefits, breathe right strips review sleep apnea, what nose jewelry is best, how to use clenz u charcoal nose strips,  I highly suggest this updated how to stop snoring with these remedies site alongside all nasal dilator nhs, do u have to cover your nose with a mask, how to become a nasal breather, does rhinitis affect breathing,  look at this cool get rid of your snoring info alongside all how do you put on nasal strips, breathe right extra strength walmart, nasal only breathing running, sinus problems breathing difficulties,  try this top rated solution for how to stop snoring advice for best nasal dilators for breathing, how to perform nasal intubation, how to adjust nose bridge on glasses, are breathe right strips safe during pregnancy,  Also don't forget this top rated affordable ways to end your snoring tips not to mention alternate nostril breathing benefits reddit, breathe right clear nasal strips, how to use nose strips in hindi, best way to apply nose strips,  look at this best physical causes of snoring details for can nasal spray cause shortness of breath, what are the three advantages of breathing air through your nose, what is an external nasal dilator,  as well as this useful surgery vs natural remedies to stop snoring tips as well as alternate nostril breathing benefits reddit, can nasal polyps cause breathing problems, nasal breathing tube surgery, nose plasters for cuts,  look at this cool natural snoring remedy blog alongside all do nasal dilators stop snoring, nasal breathing machine, is nasal breathing better, how to replace nose pads on oakley glasses,  try this recommended stop snoring with quitting bad habits tips for how to remove nose jewelry, why do we have to cover your nose with a mask, how to heal faster after nose surgery, what type of jewelry is best for nose piercing,  Also don't forget this cool snoring product comparisons info as well as how to do nasal breathing, how to wear a nose strip, where can i get nasal strips, breathe right nose strips uk,  look at this high rated stop snoring devices site for can sinus problems affect breathing, breathe right nasal strips clear large, sinus problems breathing difficulties, See More Cool Types Of Anti Snoring Devices Info 6_bde6d

Offline FrankJScott

• FrankJScottZZ
  • Wyjadacz
  • Miejsce pobytu: Indonesia
ISO Standardization Is Essential To The Development Of Your Company
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2021, 16:46:03 pm »
Medical Electrical Equipment - Part 2-3: Particular Requirements For The Fundamental Safety And Performance Of Short-Wave Therapy Equipment En 60601-2-3:2015
Short-wave therapy is widely used in the medical sector. Therefore, it is of paramount importance that it is legally regulated. IEC 60601-2-3:2012 specifies the requirements for the basic safety and essential performance of short-wave therapy equipment. Short-wave therapy equipment can be described as medical equipment for the therapeutic treatment of a patient through exposure to electric or magnetic fields produced with frequencies that exceeds 13 MHz, but not exceeding 45 MHz. Iteh can be reached for more information about the document, given that it is of a very narrow area of coverage. Check out the recommended cen catalog standards en-868-5-2018 site.

International Standardizations Need Innovative Technologies
New technology is sweeping the world. Every day, every second, a brand new device, or new approach to applying technology that is already in use, is invented. The world is undoubtedly changing as a result. Humanity is impacted by the rapid growth of electronic devices and communication, as well artificial intelligence. It's possible that the entire world suffers due to the inability to keep the proper functioning of these devices. The speed at which the Internet can transfer data transmission has led to increasing risks of information leakage. That's why security becomes more pressing every day. We will be introducing you to the international standards that ensure data transmission safety and giving specific technical information on the areas in which these technologies can be used. See the best sist catalog standards sist-en-12808-2-2002 blog.

Characterization Of Bulk Materials – The Determination Of A Weighted Size Fine Fraction, Crystalline Silica, And Crystal Silica Content Part 3 - Sedimentation Method EN 17289-3:2020
In the process of production as well as the utilization of various materials, a large number of procedures are used. Each of them requires a specific level of regulation, based on the scale of the activity. One of the documents that defines the precise method of application for crystalline silica is EN 17178-3: 2020.This document explains how to identify the size-weighted fine part (SWFF) of crystal Silica in bulk materials.The purpose of this document is to allow the users to examine bulk materials in relation to their size-weighted fine fraction and crystalline silica content.This document applies to the crystalline silica that contains bulk material that has been thoroughly investigated and verified for the evaluation of the size-weighted, fine fraction as well as the crystalline silica.The specification of manufacturing methods allows you to establish a control system. We recommend buying international standards when you are seeking to break into new markets. See the best clc catalog standards en-61300-3-53-2015 info.

Safety Of Machine Tools - Presses Part 4 Safety Requirements For Pneumatic Presses (Iso 160922-4.2019) EN ISO 16092-4:2020
Safety is always the top priority when setting up a regulatory framework for a production plant or a company. There are a variety of international standards on this topic.This document, as well as ISO 16092-1, describes the requirements for safety in the field for persons who are involved in the development, production and distribution of pneumatic presses that are designed to work cold metal, or partially of cold metal.This document describes all hazards that could impact pneumatic presses when they are not utilized in the manner intended or in circumstances of misuse that are reasonably antic**ated by the manufacturer (see the clause 4). These are all the phases described in ISO 12100 :2010, Section 5.4.If you're interested, follow the link located on our website to view the full technical specifications. Also, contact the team with any questions or clarifications. See the recommended cen catalog standards en-14669-2005 information.

Health Informatics - Device Interoperability Part 10201 Point-Of-Care Device Communication - Domain Information Model (Iso/Ieee 11073/10201:2020 EN ISO/IEEE 11073-10201:2020
Documents that deal with using medical devices are identical to other standards. There are numerous parts that complement one another and discuss completely different technologies. EN ISO / IEEE 11073-10201 is a good example.The scope of this project is to develop a broad object-oriented information model that may be used to arrange information and identify services used in points-of-care (POC) medical device communication. The scope of the project is concentrated on the acute care medical devices and the information about communication of vital signs of the patient.As information technology becomes more used in expanding businesses and increasing productivity, we suggest you consider purchasing documents that will standardize their use internationally. Check out the recommended cen catalog standards en-9130-2020 info.

PS3-Hack.com.pl

ISO Standardization Is Essential To The Development Of Your Company
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2021, 16:46:03 pm »

Tags:

Close
Witaj gość, zaloguj się aby mieć pełen dostęp do forum.